Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Linkedin kuruluşu itibariyle firma ile çalışanı buluşturma amaçlı tasarlanmıştır. Kişisel hesabı bulunan kişiler CV’lerini oluşturarak uygulama üzerinden iş bulma imkanına sahip olabilirlerken, şirket hesabı olanlar kendilerine uygun kişiler ile iletişime geçerek ihtiyaçları olan personel alımını gerçekleştirebilirler.

Linkedin hesapları şirket hesapları açmak ve kişisel hesaplar kurarak kendilerini geliştirmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Kişisel hesap açmak, şirket hesabı açmaya nazaran daha kolay ve zahmetsizdir. Çünkü işverenin gerçek olduğunun bilinmesi, hesap kuralları ve politikası gereği şarttır. İşyerini, okulunu, markasını, firmasını, ürünlerini ve hizmetlerini sunarak kendilerine uygun kişileri bulmayı amaçlayan şirketler, gerçek bir işveren olduklarını kanıtlamalıdır çünkü sistem kesinlikle dolandırıcılara yer vermeyen bir sistemdir. Kişinin bir şirketin yöneticisi veya başka bir görevlisi olduğunu işaretlemesi gerekmektedir. Şirket hesaplarını kimin yönettiği, kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.

İş ilanı vermek ve sayfa oluşturmak isteyen kullanıcılar, Linkedin hesaplarını daha kolay yönetebilmek adına Premium hesabı kullanmayı tercih edebilir. Çünkü Premium iş ilanı açma konusunda birçok avantaj sağlamakla birlikte, kişileri en uygun kullanıcılara da yönlendirmektedir. (Linkedin Destek)

Linkedin Şirket Hesabı Açma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Linkedin firma hesabı açmak isteyen kişilerin, ilk olarak Linkedin anasayfada bulunan “İş” simgesine tıklamaları gerekmektedir. Ardından açılan sayfada “şirket hesabı oluştur” kısmı seçilmelidir. Bu işlemden sonra kişinin nasıl bir şirkete sahip olduğunu belirtmesi gerekir. (Küçük işletmeler, orta – büyük işletmeler, vitrin sayfası, eğitim kurumu (lise veya üniversite)).

Ardından kişinin şirketini tanımlaması gerekir. Kişi şirket kimliğini, şirket bilgilerini ve profil bilgilerini doldurarak işe başlayacaktır. Onay kutusunu tıklanarak sayfa oluşturmak için şirket veya okul adına işlem yetkisinin olduğu onaylanmalı ve “sayfa oluştur” kısmına tıklanarak sayfa oluşturulmalıdır. Bu işlemin ardından kişiden şirket veya kurum ile alakalı bir e posta adresi istenir ve bu adresin onaylanması talep edilir. LinkedIn hesabınız yeni oluşturulmuşsa veya yeterli sayıda bağlantınız yoksa kırmızı bir hata mesajı görünerek hesap oluşturmanız bekletilebilir ya da engellenebilir.

Tüm bu işlemlerden sonra hesap 24 ila 72 saat arası beklemeye alınarak incelenir. Bu incelemenin sebebi gerekli durumlarda şirketle iletişime geçmek, gerekli durumlarda da bilgiler arası tutarlılığı incelemek ile ilgilidir. Bir sıkıntı çıkmadığı takdirde şirket hesabı oluşturulacak ve kullanılmaya başlanacaktır.

linkedin şirket hesabı

Linkedin Şirket Hesabı Oluşturmak Ücretli Midir?

Linkedin şirket hesabı oluşturmak ücretli değildir. Fakat kişiler avantajlardan yararlanmak, daha çok iş ilanı açmak ve hesaplarını kolay yönetmek gibi nedenler doğrultusunda hesaplarını Premium yapabilir. Premium hesaplar için cüzi miktarlarda ücretler talep edilmektedir. Fakat bu ücretler oldukça düşüktür. Bunun yanı sıra, şirketlere ilk ilanları ücretsiz olarak verilir. Fakat herhangi bir paketleri veya indirimleri yoksa, daha sonradan açmak istedikleri her ilan için belirli miktarlarda ücret ödemeleri gerekecektir.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve popüler listelere girmek için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/tiktok-takipci-satin-al

Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Linkedin üzerinden şirketiniz adına hesap açmanız mümkündür. Bu sayede şirketinizi Linkedin üzerinden profesyonelce temsil edebilirsiniz.

Linkedin Şirket Hesabı Açmak Ücretli midir?

Linkedin şirket hesabı açmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur. Tamamen ücretsiz olarak şirket hesabı açabilirsiniz.

Linkedin Şirket Hesabı Açılabilir mi?

Linkedin şirket hesabı açmak çok kolaydır. Sayfa açmak istiyorsanız yazımızı detaylıca okuyabilirsiniz.

Linkedin Şirket Profili Ne İşe Yarar?

Linkedin üzerinde markanızı profesyonel olarak temsil etmenize ve potansiyel bağlantılar ile buluşturmanıza imkan tanır.

Linkedin Şirket Hesabını Kaç Kişi Yönetebilir?

Linkedin şirket hesabı yönetimleri de tıpkı normal profiller gibi tek elden yürütlmektedir.

Linkedin Şirket Profili ile İş İlanı Oluşturulabilir mi?

Linkedin şirket profili üzerinden potansiyel pozisyonlar için iş ilanları oluşturabilir ve ilgili bağlantıları tespit edebilirsiniz.

LinkedIn Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 82 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben linkedin sirket hesabı açtım, bireysel hesaptan arttığımda sirket hesabımı bulmuyor, sadece bireysel hesap açılıyor, yardımcı olabilir misiniz ?