Liva İsminin Anlamı

Liva İsminin Anlamı

Liva isminin anlamı basitçe bayrak olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bunun dışında farklı anlamları da bulunur. Arapça kökenli bir kelime olmasından dolayı kullanım yerine göre anlam farklılıkları olabilir. Sadece erkek çocuklarında kullanılan bir isim olmasının yanında renginin mavi olduğu söylenir. Az bilinen bir isim olmasından dolayı ülkemizde en az kullanılan isimler arasında yer almaktadır.

Liva İsminin Sözlük Anlamı

Liva isminin farklı sözlük anlamları vardır. Bu anlamlardan bazıları direkt kelime anlamı olurken bazıları kullanıldığı yere göre farklılık gösterir.

  • Bayrak
  • Vilayet ve kaza arasında kalan bir sancak
  • Mülki idaresi küçük olan bölge
  • Tugay
  • Tuğgeneral
  • Hz. Muhammed (s.a.s)’in ümmetinin mahşer gününde altında toplanacağı bayrak.

Liva İsminin İstatistikleri

Liva ismi güzel ve anlamı farklı şekillere sahip olan isimlerden birisidir. Bu isimle ilgili en bilinen istatistik ülkemizde kullanılanlar arasında 1336. sırada yer almasıdır.  Türkiye’de bu isme sahip 1400’e yakın insan vardır. Bunlardan sadece 100 tanesi İstanbul’da yaşar. Her 61380 kişiden birisine bu isim verilmektedir. Bu ismi oluşturan harfler, alfabede ki sıralamasına göre aldıkları sayıların toplamı 55’dir.

L:15 + İ:12+ V:27 + A:1 = 55

liva ne demek

Liva İsminin Harf Analizi

Liva isminin harf analizi, isimde bulunan harflerin kendi içerisinde yorumlamasıyla ortaya çıkarılır. İsimle hem bağlantılıdır hem de isimle arasında bir fark vardır.

  • L: El yeteneği gelişmiş insanlardır. Sanata olan bakış açıları farklıdır ve bunu yaptıkları eserlerle sergileme konusunda rahat davranırlar.
  • İ: Duygusal yönleri her zaman ağır basar. Bundan dolayı çok rahat bir şekilde incinir ve kırılırlar. Bünyeleri çok hassastır.
  • V: Kolay kolay kimseyi takmazlar. Bu nedenle rahat hareket ederler. Bulundukları ortamda ki olaylar onları çok fazla etkilemez.
  • A: Duygusal olarak olayları algılarlar. Alacakları kararlarda genelde mantıklı düşünür ve buna uygun şekilde karar verirler.

Liva İsminin Özellikleri

Liva çok az kullanılan isimlerden birisidir. Arapça kökenli bir kelime olmasının yanında Kuran-ı Kerim’de geçen isimler arasında yer alır. Bu nedenle kullanılmaması ile ilgili herhangi bir bilgi yoktur. Ülkemizde çok fazla kullanılmasa da Arap dünyasında tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin nedenlerinden birisi kıyamet gününde Hz. Muhammed’in peşinden gelenlerin bir arada toplanacağı bayrağı ifade etmesidir. Makam-ı Ahmedi olarak da bilinen anlamı verdir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Bu isme sahip herhangi bir ünlü isim yoktur. Bu isimde Abu Dabi’da bir vaha bulunmaktadır. Güzel isimler arasında sayılabilir ve çocuklara verilebilir.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Liva İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Liva ismi ülkemizde ki çok nadir görülen isimlerden biridir. Bu nedenle bu isimde ünlü ülkemizde şu ana dek yoktur.

Liva Ne Demektir?

Liva Arapça kökenli bir isimdir. Kelime anlamı olarak ise askeri anlamlar içermektedir. Tugay, Tuğgeneral gibi anlamlar içerir. Ayrıca Osmanlı döneminde ki gümüş sikkelere verilen isimdir.

Liva İsmi Caiz mi?

Liva isminin din adamları tarafından incelenmesi sonucunda, bu ismin herhangi bir kötü mana içermemesinden dolayı bebeklere verilmesinde bir sakınca olmadığı ortaya çıkmıştır.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir