Macera Filmleri

Macera Filmleri

2020 yılı sinema severler için macera filmleri açısından oldukça parlaktır. Farklı hayatlara dokunmak ya da ilgi çekici durumların içerisinde kalmak isteyenler için bir hayli fazla sinema filmi vardır. Peşine düşen yetkili kişilerden kurtulmanın yollarını arayan Kirpi Sonic bunlardan biridir. Şeytani zekaya sahip kötü doktorun sahip olduğu yüzükleri geri almaya çalışmasıyla tam anlamıyla bir maceranın içerisinde bulur kendisini. Oldukça heyecanlı ve eğlenceli sahnelerin bulunması da her yaştan izleyiciyi sinemaya çekmektedir.

En İyi Türk Macera Filmleri

Komik ve aynı zamanda aksiyon macera filmleri arasında olmasıyla sınıflandırılabilen Tam Kafadan Karavana filmi de 2020 yılının süprizleri arasındadır. Mali anlamda problemler yaşayan Şenol Başkan’ın kentsel dönüşümden dolayı kaybettikleri ve sonrasında içine girdiği macera konu alınır. Mobil oyun konsepti ve Zula özelinde bir macera filmi olmakla beraber Ali Biçim, Mesut Can Tomay, Efekan Can gibi sosyal medyada tanınan isimler oyuncu kadrosundadır.

Komedi türünde olmasıyla birlikte macera-aksiyon sunan Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filmi de eğlenmek isteyenlerin aradığı türdendir. Liselerarası düzenlenen yaz oyunları için Kıbrıs’a gidilirken orada yaşanılan maceralar güldürücüdür.

En Unutulmaz Macera Aksiyon Filmleri

  • Kuzular Kurtlara Karşı 2

2019 yapım yılı olmakla birlikte en iyi macera filmleri arasında olan animasyon türü filmde sürüler arasındaki mücadele konu alınır. Sevimli bir kasaba içerisinde kuzularla kurtlar yaşarken kara kurtların başındaki Gark ise bu durumdan memnun olmaz. Sürünün dağıtılmasına karar verilirken kötüler ile iyiler arasındaki mücadelede aslında başlamış olur. Anlaşan kurtlarla kuzular ise kötü kurtlara karşı birlik olur ve macera dolu hikaye burada başlar.

  • Kursk

Sovyet Rusya sonrasında Rusya’nın toparlanması ve Kursk ismindeki denizaltısının katılacağı tatbikat konu edilir. Ne olursa olsun batmayacak şekilde tasarlanmasına karşı maceraya atılan ilk adımla birlikte olacak olaylar konuyu çok ilginç bir yere taşımaktadır. Thomas Vinterberg tarafından yönetilen filmde Colin Firth, Matthias Schoenaerts rol alıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

  • Katil Avcısı

Amerikan Donanmasına ait bir denizaltı çerçevesinde geçen hikâyede Hunter Killer yani Katil Avcısı, dünyayı etkileyebilecek felaketin önüne geçmenin mücadelesini verir. Bu yönüyle macera aksiyon filmleri türünde olmakla beraber askeri anlamda da yüksek kalite standartlarına sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bir Amerikan gemisinin emir komutadan çıkarak Rusya başbakanına yapacağı suikastın bir an önce engellenmesi gerekir. Bunun için ekibiyle birlikte çalışmalara başlarken oldukça yüksek bir aksiyonun içerisinde bulunur. (IMDB)

aksiyon macera filmleri

Fantastik Macera Filmleri

Animasyon kategorisinde fantastik macera filmleri arasında yer alan Hadi Gidelim, küçük yaştayken babalarını kaybeden iki kardeşin hayatını konu alır. Düştükleri durumlardan nasıl kurtulacakları ve başlarına neler gelecekleri tam anlamıyla heyecanı yüksek bir gerilimi andırır. Fantastik öğelerin bolca bulunduğu maceraperestlere hitap eden bu filmde yönetmenlik koltuğunda Dan Scanlon oturuyor. Halihazırda fantastik macera deyince Hellboy filmi de oldukça merak edilmektedir. İnsanların yaşadığı dünyayla fantastik yaratıkların hükümranlık sürdüğü dünya arasında sıkışan Hellboy neler yapacaktır? Nimue adındaki şeytani büyücüden intikam almak isterken Kral Arthur zamanı da yansıtılır.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Macera Filmi Nedir?

Macera filmi, içerisinde Aksiyon ve Gizem öğeleride barındıran, çok hızlı işlenen senaryo ve içeriğe sahip film türüdür. Dünya üzerinde ki en çok denenmekte olan film türü olarak bilinir.

IMDB Nedir?

IMDB Dünya genelinde ki en çok kullanılan ve en çok güvenilen film değerlendirme ve film puanlama sistemidir. İnternet sitesi üzerinden Dünya üzerinde ki her türlü film izleyiciler tarafından kolayca eleştirilebilir ve puanlanabilir.

Oscar Nedir?

Oscar, sinema eserlerinin belli kategorilere göre değerlendirildiği ve bu kategoriler çerçevesinde ödüllerin dağıtıldığı Dünyanın en ünlü sinema Ödül Törenidir. ABD’de her sene 1 kez olarak düzenlenmektedir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir