Majestic SEO

Majestic SEO

İngiltere merkezli olmakla beraber Majestic SEO aracı kişisel ya da kurumsal olup olmadığına bakmadan tüm web sitelerinin link kontrolünü gerçekleştirir. SEO bağlamında siteye dair işlemlerin doğru bir şekilde yapılması son derece önemlidir. Sıralama yükselme ve daha çok ziyaretçi kazanılması adına çeşitli işlemler yapılır. Site dışı SEO faaliyetlerinde ise link işlemleri belki de en önemlisidir. Buna dair süreçlerde kullanılabilirken sürekli var olan güncellemeler sayesinde sorunsuz bir hizmet verir. Tam performansla kullanılabilir olurken ücretli paket destekleri de mevcuttur.

Majestic SEO Ne İşe Yarar?

Gerçekleştirdiği backlink analizleri sonucunda çeşitli veriler sunmaktadır. Buna bağlı olarak hem rakip site analizleri yapılır hem de site durumunun kontrol edilmesi söz konusudur. Link girme ile işlemler başlar ve buna göre iç ve dış link kontrollerini detaylı şekilde düzenler. Yüksek doğruluk payına sahip olup Google özelinde de etkisi yüksektir. Tarayıcılardan alınacak eklenti durumlarıyla birlikte daha hızlı analizler yapılır. Siteye girilmesine gerek olmadan da Majestic SEO ne işe yarar sorusuna cevap olacak işlemler görülür.

Detaylı sunduğu analiz raporlarına bakılarak doğru backlink durumları gerçekleşir. Stratejiler oluşturulur ve çok fazla ya da kalitesiz link alımlarının önüne geçilir. Link haritasıyla beraber medya araçlarıyla da kullanıcılara hizmetler veren Majestic SEO ücretsiz panele sahiptir.

majestic seo

Majestic SEO Özellikleri

  • Kendi sitenize ait detaylı analiz tek bir link gönderimiyle gerçekleşir.
  • Farklı istatistik verilere hemen ulaşılır ve gerekli link kontrolleri sağlanır.
  • Rakip sitelere dair analizler yapılarak kullanılan linklere ilişkin bilgiler alınır.
  • Ücretli paketleri üzerinden çok daha derinlemesine analiz imkanlar elde edilir.
  • En iyi backlink kontrolörü olarak da bilinmektedir.

Majestic SEO Backlink Analizi

Genel anlamda bakıldığında ücretsiz kullanımı var olsa da detaylara ulaşma anlamında paket tercihlerinde bulunulabilir. Böylelikle Majestic SEO backlink özelinde de çok daha verimli olacaktır. Eklenti üzerinden hemen tüm işlemler başlatılır, link yapılarına dair süreçler gerçekleştirilir. Site analizi yapılması da mümkündür. Sitelerin SEO açısından eksiklik durumlarına bakılır, spam durumlarının olup olmadığı kontrol edilir. Hemen sorunlar iletilirken bunlara dair çözüm tavsiyeleri de yine SEO aracı üzerinden alınmaktadır. Hemen backlink hizmeti sunan sitelere dair destek durumları da oluşturulabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: HTTP Durum Kodları Ne Anlama Gelir?

Var olan en etkili araçlardan kabul edilen Majestic SEO analizi çerçevesinde çeşitli sekmeler bulunur. Topics bölümünde başlıklar mevcut olurken Ref Domains, Backlinks, New, Lost, Anchor Text, Map, Pages, Link Profile diğer sekmeleridir. Böylelikle işleyişi hakkında neler sunduğu konusunda fikir sahibi olunabilir. Linklerin sayfalara etkisi, hangi sayfaların daha fazla yararlandığı ve linklerin ne kadar yüksek etkiye sahip olduğu hem site hem de sayfa bazında görülebilir. Faydasız linkler silinebilir, yeni linkler için seçimler yapılabilir. Linklerle gelen organik trafik durumlarına göz atılırken Google sıralamalarında daha üstler hedefleyen web siteler için oldukça önemli bir SEO aracıdır.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

SEO Analiz araçları ücretsiz midir?

SEO analiz araçlarının ücretsiz versiyonlarının yanında ücretli SEO analiz araçlarıda bulunmaktadır.

Majestic SEO aracı ücretli midir?

Majestic aracı ücretli bir analiz aracıdır. 3 Farklı ücretlendirme paketi mevcuttur.

Majestic SEO Aracı İle Baclink Analizi Yapılabilir mi?

Majestic aracı ile backlinklerinizin analizini yapabilirsiniz. Analiz hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir