Mark Zuckerberg'den açıklama

Mark Zuckerberg Resmi Rakamları Açıkladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber sosyal medya uygulamalarının da yaygınlaştığını biliyoruz. Özellikle son dönemde birçok alanda sosyal medyanın da kullanılmaya başlaması bu durumun temel nedeni olarak gösterilebilir. Hal böyle olunca sosyal medya uygulamaların artan hesap kullanım oranları da merak konusu olmaya başlıyor. Kullanıcıları hangi platformun daha çok popüler olduğunu ve hangi sosyal medyaya uygulamasının daha fazla ilgi çektiğini bilmek istiyorlar. Hatta bu durum kimi sosyal medya uygulamalarının daha çok kullanıcı kazanmasını sağlarken kimi sosyal medya hesaplarının ise daha az ilgi çekmesine neden oluyor. Bu bağlamda son resmi açıklamada ilk ağızdan yani Mark Zuckerberg’den geldi.

Yıllık konferansın düzenlendiği sırada Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg resmi kullanım verilerini açıkladı. İlk olarak Facebook’un aylık kullanıcı sayısı açıklandı. Facebook’un aylık kullanıcı sayısı resmi açıklamaya göre 1.5 milyar kişi oldu. 1.5 milyar kişilik aylık kullanım oranına sahip olan Facebook bu rakamlarla liderliği elinde bulundurmayı da başardı. Diğer bir verilen kullanım bilgisi ise Instagram hakkında oldu. Zira Facebook’a bağlı olan Instagram’ın da resmi aylık kullanım oranı 300 milyon kullanıcıya ulaştı. Resmi açıklamalara göre belirlenen bu rakamlara bakacak olursak eğer Instagram’ın ciddi bir çıkış yaptığını da net bir şekilde görebiliyorsunuz. Bunun dışında Facebook’un da artık dev bir uygulama haline geldiği de bu rakamlarla bile ortaya çıkıyor

Mark Zuckerberg Resmi Rakamları Açıkladı
4.5 (90.46%) 174 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’ın Sınırları Kullanıcıları Zorluyor başlıklı makalemizde Instagram engel süresi, Instagram engelleri ve Instagram kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Yineleme Hatası Ve Çözümü
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir