Marmaray Çalışma Saatleri

Marmaray Çalışma Saatleri

Marmaray İstanbul’un kilit noktalarından biri. Ulaşımın büyük kısmını karşılayan Marmaray hattının çalışma saatleri ve sefer sayıları 2020 yılına geldiğinde tekrar güncellendi. İstanbul’da yaşayan vatandaşların büyük çoğunluğunun kullandığı Marmaray sefer saatleri İstanbullu vatandaşlar tarafından merak konusu. Marmaray sefer saatleri, Marmaray hattı hangi saatler arasında işler durumda, merak edilen soruların hepsini bu yazımızda cevapladık. Marmaray sefer saatleri gün içinde değişkenlik göstermekle birlikte bu süre 10 dakikayla 2 dakika arasında bu süre değişiklik göstermektedir. Marmaray çalışma saatleri ve Marmaray harita güzergahı hakkında merak ettiğiniz her şey Marmaray çalışma saatleri 2020 yazımızda mevcut durumda.

Marmaray Çalışma Saatleri

Marmaray saatleri duraktan durağa değişiklik göstermektedir. İstanbul’da yaşayan bireylerin çoğunun kullandığı Marmaray hattı hangi saatler arasında işlevsel halde başlığımızda mevcut. Marmaray sefer saatleri sabah saat 06.00’da başlamaktadır. Marmaray mesai saatleri gece 00.00’da bitmektedir. Marmaray sefer saatleri Ayrılıkçıçeşme’den sabah saat 06.00’da başlayıp gece 00.00’da Kazlıçeşme’de bitmektedir. Aynı şekilde sabah saat 06.00’da Kazlıçeşme’den başlayan diğer bir sefer gece 23.45’te Ayrılıkçıçeşme’de son bulmaktadır. Marmaray harita ise şu şekilde:

  1. Halkalı > Mustafakemal > Küçükçekmece > Florya > Yeşilköy > Yeşilyurt > Ataköy > Bakırköy > Yenimahalle > Zeytinburnu > Kazlıçeşme > Yenikapı > Sirkeci > İstanbul Boğazı7
  2. Üsküdar > İbrahimağa > Söğütlüçeşme > Feneryolu > Göztepe > Erenköy > Suadiye > Bostancı > Küçükyalı > İdealtepe > Süreyya Plajı > Maltepe > Cevizli > Atalar > Başak > Kartal > Yunus > Pendik > Kaynarca > Tersane > Güzelyalı > Aydıntepe > İçmeler > Tuzla > Çayırova > Fatih > Osmangazi > Gebze (Vikipedi)
marmaray çalışma saatleri

Marmaray Sefer Ücretleri

Marmaray sefer ücretleri hangi duraklar arasında yolculuk yaptığınıza göre değişiklik göstermektedir. Ancak tam bilet ücretleri 3,50 TL ile 7,75 TL arasında değişmektedir. İndirimli bilet ücretleri 1,70 TL ile 3,50 TL arasında değişmektedir. İndirimli 2 bilet kullananların ücretleriyse 1,70 TL ile 4,00 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bunların yanı sıra abonman üyeliği de alabilirsiniz. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Adliye Çalışma Saatleri

  • 1-7 durak: 3,5 TL
  • 8-14 durak: 4,5 TL
  • 15-21 durak: 5,2 TL
  • 22-28 durak: 6 TL
  • 29-35 durak: 7 TL
  • 36-43 durak: 7,75 TL

Sefer ücretleri yukarıda ki şekilde güncellenmiştir.

Çalışma Saatleri yazılarımız ile merak ettiğiniz firmaların çalışma saatlerine ve müşteri hizmetlerine kolayca ulaşın.

Marmaray Nedir?

Marmaray Ulaştırma Bakanlığına bağlı olarak çalışan ve İstanbul arasında çalışan, Toplu taşıma hizmeti veren raylı sistemdir. Gebze-Halkalı arasın hizmet vermektedir.

Marmaray Ne Zaman Açıldı?

Marmaray kısmi olarak 2013 yılında hizmete sunulmuştur. Ayrılıkçeşmesi-Kazlıçeşme durakları arasında ilk olarak ulaşım başlamıştır. Ardından 6 yıl sonra diğer duraklardan tamamlanmış olup Gebze-Halkalı arasın yolcu taşımaya başlamıştır.

Marmaray’a Nasıl Binilir?

Marmaray kullanmak için ilk olarak İstanbul Kart sahibi olmanız gerekir. İstanbul Kartınızda yeterli bakiye olmaması durumunda marmaray hizmetinden yararlanamazsınız. Ayrıca tek seferlik geçiş kartları veya 5 seferlik geçiş kartlarıda marmaray şubelerinde satılmaktadır.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir