Mayın Tarlası

Mayın Tarlası

En eski bilgisayar oyunlarından bir tanesi mayın tarlası nasıl oynanır? Teknolojik oyunların belki de başında gelen mayın tarlası, tek kişilik oynanabilen bir bilgisayar oyunudur. İlk bilgisayar oyunları arasında bulunması çok popüler olma sonucunu beraberinde getirmiştir. Bununla birlikte üretilen her bilgisayarda yüklü bir şekilde yer alması da herkes tarafından oynanmasını ortaya çıkarmıştır. Farklı seviyelerde oynanabilir olan mayın tarlası oyunu aynı zamanda basit yapısıyla da eğlendirici vakit geçirici özelliktedir. Genel anlamda olasılık durumuna dayalı olurken mayın tarlası nasıl oynanır sorusu da sıklıkla dile getirilmektedir. (Vikipedi)

Mayın Tarlası Genel Özellikleri

  • Farklı seviyelerdeki oyun bölümlerine sahiptir.
  • Karelerde bombaların çıkmadan tamamlanması temel amaçtır.
  • Mayın bölgeleri değişmemekle birlikte her harita bu nedenle çözülebilir.
  • Genişlik 30 ve uzunluk 24 kareye kadar çıkarılabilir.
  • Minimum mayın sayısı 10 olmakla birlikte her oyuncu istediği şekilde oyuna dahil olabilir.

Mayın Tarlası Oyna

Oldukça sıradan bir oyun olmasına karşın mayın tarlası oyunu büyük eğlence sunar. Öncelikli olarak ayarlar bölümünden zorluk seviyeleri ayarlanabilir. Kolay, orta ve uzman seviyeleri mevcut olup bununla birlikte mayın tarlası karelerinin ne kadar olması gerektiği de ayarlanabilmektedir. 9X9 kareler dışında 15×15 hatta 30×24 kare seçimleriyle çok daha büyük bir alanda mayın tarlası heyecanı yaşanabilir. Mayın tarlası oyununda hamleler dikkatli yapılırken yan yana bomba çıkma ihtimali ise oldukça düşüktür. Kolay mayın tarlası bölümünde toplamda 10 adet mayın vardır. Orta zorluk 16×16 haritayı ifade ederken 40 mayın bulundurur. Uzman seviyesinde ise 16x30luk harita mevcuttur. 99 tane mayının bulunmaması ise bir hayli zor olacaktır. Bununla birlikte oyun için herhangi bir indirme ya da yükleme olmadığı gibi kayıt durumu da yoktur.

mayın tarlası oyunu

Mayın Tarlası Taktikleri

Mayın tarlası özelinde çeşitli hile durumları yapılabilir. Öncelikli olarak her harita özelinde mayınlar aynı yerdedir. Bundan dolayı ezberlenmesi ya da kaydedilmesi durumunda tüm bölümlerin kazanılması söz konusudur. Ayrıca hemen her seviyenin kişi tarafından açılabilmesi ve bu şekilde uygulanabilmesi de mayın tarlası hilesi olarak söylenebilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

Tüm bu durumların haricinde yapılacak taktiklerle tüm mayın tarlası haritaları rahat bir şekilde geçilebilir. 1-2-2-1 taktiği çokça kullanılırken haritada sıralanmış duruma göre 2’lerin altında mayın olacaktır. Düzlemde sayılar 1-2-1 şeklinde sıralanmış ise bu sefer 1’ler mayınlı alanları belirtir. 1-2-3-2-1 taktiğinde ise hem 2 hem de 3 sayılarının altında mayın olacağı unutulmamalıdır. 1-2 ve 1-3 taktikleri durumunda ise 1’e uzak olan kısımlarda mayınlar vardır. Üst ve alt sıralama durumuna göre de yapılacak taktiklerde değişkenlikler söz konusudur. Halihazırda mayın tarlası taktikleri çerçevesinde sayıların üst üste gelmesi halinde üslü sayının uzak kısımları mayınlıdır. Bilgisayar oyunu olan mayın tarlası hile durumları olmadan da çeşitli sayı dizilişlerine bakılarak doğru stratejiler belirlenebilir. Bunlara göre kazanımlar olabilmektedir. Sizlerde keyifli vakit geçirmek için hemen mayın tarlası oyununu açarak bu taktiklerin nasıl işe yaradığını görebilirsiniz.

Nasıl Yapılır kategorisi ile merak ettiğiniz tüm konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mayın Tarlası Oyunu İçin İnternet Gerekir mi?

Bilgisayarlarımızda hazır olarak gelmekte olan mayın tarlası oyununu oynamak için internet olması gerekmez. İnternetsiz bir şekilde oynanabilmektedir.

Mayın Tarlası Oyununda Amaç Nedir?

Mayın tarlası oyununda, oyun alanındaki mayınlara denk gelmeden diğer kareleri açmak ve böylece oyunu bitirmek amaçlanmıştır.

Mayın Tarlası Kaç Kişiliktir?

Mayın tarlası oyunu tek kişilik bir oyundur. Çoklu oyuncu özelliğine sahip değildir.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir