Mebbis

Mebbis

Mebbis öğretmen girişi nasıl olur? Milli Eğitim Bakanlığı çerçevesinde eğitim odaklı tüm süreçlerin çok daha pratik ve hızlı uygulanabilmesini sağlayan Mebbis sistemi kullanılmaktadır. Gerek personellerin tamamı gerek öğrenciler bu sistem üzerinden tüm işleyişleri yapabilmektedir. Başta yatırım işlemleri olmak üzere halk eğitim süreçleri, e-okul, e-taşınır, e-akademi bölümleri işlemlerinin tamamı da Mebbis özelinde gerçekleştirilmektedir. Yurt ya da burs işlemleriyle evrak gönderimleri de kolaylıkla sistem üzerinden tamamlanmaktadır.

Mebbis Ne Demek

2007 yılı içerisinde tamamlanmış ve kullanılmaya başlanmış olan yazılım programıdır. İşleyişi açısından bazı sorunlar olsa da tüm başvuru ve var olabilecek eğitim işlemlerinin daha pratik halledilmesini sağlamaktadır. Devlet kurumları çerçevesinde modül süreçlerin kullanımı söz konusu olurken resmî sitesi üzerinden giriş yapılır. Bununla birlikte Mebbis giriş için sağ-üst bölümden “e-devlet” seçeneği de kullanılabilir. Böylelikle kimlik numarası ve şifreyle açılan e-devlet bağlantısıyla da Mebbis öğretmen girişi yapılmasının önü açılır. Hem öğretmenlerin hem de tüm personellerin sıklıkla kullanıldığı Mebbis meb girişleri nasıl olmaktadır?

mebbis öğretmen

Mebbis Şifresi Nasıl Alınır?

Var olan Mebbis sitesi üzerinden girişler yapılırken kullanıcı adı ve şifre gereklidir. Sonrasında güvenlik kodu süreçlerinin tamamlanmasıyla sistem açılır. Her kullanıcı için özel sayfa var olurken yapılmış ve yapılmakta olan tüm işlemler bu sayfa üzerinden görüntülenebilmektedir. Sol bölümde devlet kurumları, özel eğitim ve özel öğretim, personel işlemleri, ölçme değerlendirme, mali takip modülleri, diğer projeler sayfaları listelenir. Mebbis öğretmen girişi için şifre alımları şarttır. Bunun için https://mebbis.meb.gov.tr adresinden “şifremi unuttum” diyerek yeni şifre alımları yapılabilmektedir. Şifre oluşturma süreçleri de bu şekilde tamamlanır. Ardından şifre değişiklikleri ayarlar kısmından yapılırken Mebbis kullanıcıları için var olan şifre hatırlatma bölümünden şifre işlemlerinizi zahmetsiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: E Ticaret Nedir?

Mebbis Modülleri

  • Devlet Kurumları Modülü tam kullanıma sahiptir.
  • Denetim Planlama Modülü alınabilmektedir.
  • Kitap Seçim Modülü kullanımı mevcuttur.
  • Sosyal Tesisler Modülü seçimleri yapılmaktadır.
  • Kurum Standartları Modülü ve MEİS modülü sistem üzerinden alınabilmektedir.

Mebbis Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

Resmî web site üzerinden hemen Mebbis şifresi nasıl alınır sorusuna cevap verilmektedir. Şifre işlemleri hızlı şekilde yapılırken güvenlik kodu ve bazı bilgilerle süreçler tamamlanır. Sonrasında e-müfredat bölümünden şifremi unuttum kısmından da yapılacak işlemlerin sonlandırılmasıyla e okul öğretmen girişi yapılmaktadır. Not girişleri, müfredat takibi, ders ve konularla ilgili tüm hususlarla var olan modüllerin kullanımı söz konusudur. Teknolojinin kullanıldığını gösterir niteliğe sahip Mebbis meb özelinde geliştirilmiştir. Tüm işlemler adına yapılabilir sayfalar kişiseldir. Her e okul öğretmen sayfası yalnızca kişinin girişiyle yönetilir. Bununla birlikte işlemlerin tamamı dikkatli şekilde yapılmalıdır. Farklı siteler üzerinden Mebbis sistemine girilmesi söz konusu olmayacağı gibi var olan şifrelerin hemen tarayıcı adresi görmeden yazılması da risklidir. Giriş güvenliği için doğru adres bağlantısında olduğundan emin olunmalıdır. Sonrasında işlemler yapılmalıdır. Şifre ardından doğrulama kodu girilerek Mebbis giriş butonuna basılmasıyla kullanıcıların kullanımı sağlanır.

Nedir kategorisi yazıları ile merak ettiğiniz konulara ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı

Mebbis Ne Demektir?

Mebbis, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olan bir online sistemdir. Bu sistem sayesinde eğitim ile ilgili tüm resmi işlemler internet üzerinden kolayca halledilebilir.

Mebbis Giriş Bilgilerimi Nasıl Alırım?

Mebbis sistemi için özel giriş bilgilerinizi bağlı bulunduğunuz okulun müdürlüğünden temin edebilirsiniz. Böylece eğitim ile ilgili tüm bilgilerinizi mebbis üzerinden takip edebilirsiniz.

Mebbis’e Veliler Girebilir mi?

Mebbis sistemine öğrenciler haricinde, öğretmenler, meb personelleri ve tabiki de veliler girebilmektedir. Veliler çocuklarının tüm eğitim bilgilerini buradan kolayca takip edebilir.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir