Instagram ünlüler

Merve Büyüksaraç’ın İddianamesi Hazırlandı

Sosyal medyayı en aktif kullanan isimlerden biri de Survıvor yarışması ile adından söz ettirmeye başlayan Merve Büyüksaraç son zamanlarda sosyal medya kullanımından dolayı büyük sıkıntılar yaşıyor. En son iki ay önce dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a Instagram paylaşımı ile hakaret ettiği gerekçesi ile göz altına alınan ünlü mankenin davası görüşülmeye başlandı. Söz konusu paylaşım hakkında böyle bir niyeti olmadığı yönünde ifade veren ünlü isim bu ifadesiyle de kurtulabilecek gibi gözükmüyor.
Zira dava hakkında hazırlanan iddianameye göre Merve Büyüksaraç’a ceza gelmesi yolda gibi duruyor. Söz konusu iddianameye göre ünlü mankenin 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapsi isteniyor. Konu hakkında henüz bir açıklama yapmayan Merve Büyüksaraç’ın Cumhurbaşkanına hakaret davası ise takipsizlik kararı aldı. Bu durumun nedeninin ise paylaşımların yapıldığı dönemde Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmaması gösterildi. İddianamenin açıklanmasının ardından yine sosyal medya aracılığı ile birçok isim Merve Büyüksaraç’a mesaj gönderdi. Arkadaşlarının destek mesajlarını alan ünlü manken birçok kesimden d tepki çekti. Yaptığı paylaşım nedeniyle ünlü mankenin ceza alıp almayacağı ve bu cezanın süresinin ne kadar olacağı da merak edilmeye başlandı. Zira bu dava konu ile ilgili ilk örnek olma özelliğini taşıyacak. Bu nedenle birçok kişi tarafından takip edilen sürecin nasıl sonuçlanacağı ise şuan belli değil.

Merve Büyüksaraç’ın İddianamesi Hazırlandı
4.5 (90.35%) 346 votes

Bir önceki yazımız olan Arda Turan’dan Eğlenceli Bir paylaşım Daha Geldi başlıklı makalemizde Arda Turan, Arda Turan Instagram ve Instagram futbolcular hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Burcu Güneş Para Sıkıntısı Yaşıyor İddialarını Cevapladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir