Messenger İstekler Kayboldu Görünmüyor Çözümü 2019

Messenger İstekler Kayboldu Görünmüyor Çözümü 2019

Facebook uygulamasının mesajlaşma organı Messenger. Dünya genelinde büyük bir üne sahip olan bu uygulama birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bazı ayarlar ya da bölümler ara ara yer değiştirdiği için bulmakta zorlanabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Messenger istek bölümü. Yer değiştirmesi nedeniyle Messenger istekler kayboldu görünmüyor sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu alana girmeden, buradaki mesajları görüntüleme imkanınız bulunmamaktadır. Bu nedenle nasıl çözüm bulunduğunu biran önce öğrenmeniz, gelen mesajları görmeniz açısından önemli.

Messenger istek bölümü nedir? Messenger istek bölümünü nerede bulabiliriz? Tüm sorularınıza birlikte cevap bulacağız.

Instagram şifresini öğrenme

Messenger istek bölümü nedir?

Messenger uygulaması üzerinde, arkadaşlarınızdan ya da daha önce konuştuğunuz kişilerden gelen mesajlar ana ekranda görülmektedir. Mesaj ekranında mesaj alabilir ya da gönderebilirsiniz. Peki, tanımadığınız kişilerden gelen mesajlar da aynı yerde mi sergileniyor? Bu soruya cevabımız hayır. Takip etmediğiniz ya da daha önce konuşmadığınız kişiler mesaj gönderdiğinde, bu mesajlar ana mesaj ekranında görüntülenmez. Diğer kutusunda yer alır. Böylece siz diğer kutusu bölümüne geldiğinizde, yabancı kişilerden gelen mesaj isteklerini görebilirsiniz. Bu alanı bulamamanız durumunda ise, ana ekranda göremeyeceğiniz için mesajları görüntüleyemezsiniz.

Son derece kullanışlı bir özellik olan Messenger istek bölümü istenmeyen mesajları engelleme ve spam mesajlarıyla uğraşmamak adına kullanıcılar tarafından beğenilmektedir. Messenger istek bölümünün nerede olduğunu bulamıyorsanız, aşağıdaki başlıkta sorunuzu yanıtladık. Hatta bu özelliğe dair bilmeniz gereken tüm detayları da sizlere açıkladık.

Messenger istek bölümünü nerede bulabiliriz?

Messenger uygulaması, gelen güncellemelerle birlikte ara ara değişikliğe gidiyor. Bu değişiklik sonucu, uygulamanın bazı alanlarında yer değişikliği görebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Messenger istek bölümü olarak karşımıza çıkıyor. İstek bölümüne nasıl ulaşabileceğinize dair gerekli olan tüm adımları paylaşacağız. Messenger istek bölümüne ulaşmak için aşamalar:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Tiktok Fenomenleri: En Yüksek Takipçi Sayısı Kimde?

Messenger istek bölümü

  • İlk olarak Messenger hesabınıza giriş yapın. Alt kısımda profil simgesi yer alıyor. Bu simgeye tıkladığınızda bazı seçenekler karşınıza çıkacak.
  • Bu seçenekler arasında sağ üst köşede yer alan konuşma balonuna benzer, içinde üç nokta olan simgeye tıklayın. Burası isteklerin olduğu kısımdır.

Messenger istek bölümünü bulma

  • Buraya girdikten sonra işlem tamam. Kimlerin mesaj isteği gönderdiğini kolay bir şekilde görebilirsiniz. Bu mesaj isteklerini kabul et dediğinizde, karşı tarafla konuşmayı aktif hale getirerek bu mesaj kutusunu ana ekrana taşımız olursunuz. Mesajı geri çevirmeniz durumunda ise, bu mesaj istek bölümünden de silinecektir. Bunun seçimini yapmak size kalmış.

Instagram hesap çalma

Sonuç

Gördüğünüz gibi Messenger istekler kayboldu görünmüyor sorununun çözümü oldukça basit. Birkaç adım atarak bu alana kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Messenger üzerinde sürekli güncellemeler olmaktadır. Bu güncellemeler sonucu, uygulamada istekler bölümü yer değiştirmektedir. Bu nedenle herhangi bir yeniliğe karşılık bu konuyu düzenli olarak takip etmeniz daha işlevsel olacaktır.

Umarım yazımız sorularınıza cevap bulmuştur. Sitemiz üzerinden sosyal medya ile alakalı tüm sorularınıza yanıt bulabilir, sorunlarınızın çözümünü sağlayabilirsiniz. Yanıtını bulamadığınız soruları, yorumlar kısmından bizimle paylaşarak yanıtını talep edebilir veya sorunlarınızın çözümünün anlatılmasını isteyebilirsiniz. Eğer bu konu ile ilgili hala sorun yaşıyorsanız, video bağlantısına tıklayarak videoyu izleyebilir ve daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Hümeyra Ö.

Yazılar: 44

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapmaktayım. Bilginin payl...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir