Messenger’da Arşivlenmiş Mesajlar

Messenger’da Arşivlenmiş Mesajlar

Messenger’da kimi zaman bilerek kimi zamanda fark etmeden mesajlar arşivlenebilmektedir, Messenger da arşivlenmiş mesajlar bölümünden bu mesajlara kolayca ulaşılabilmektedir. Arşivlenmiş konuşmaların hem bilgisayar üzerinden hem de mobil üzerinden görüntülenmesi mümkündür. Milyonlarca kişinin kullandığı mesajlaşma uygulaması olan Messenger Facebook üzerinden iletişim kurmak isteyenlerin kullandığı bir araçtır. Mesajlaşmanın yanı sıra görüntülü sohbet gibi seçenekleri de mevcuttur. Facebook’un mesajlaşma servisi olan Messenger’da mesaj silme veya mesaj arşivleme özellikleri bulunmaktadır. Bilgisayar üzerinden kullanılabileceği gibi mobil uygulamanın telefona indirilerek kullanılması da mümkündür. Messenger arşiv seçeneği kolayca bulunarak açılabilir. Arşivlenen mesajlar tamamen silinebileceği gibi isteğe göre geri de alınabilmektedir.

Mobil Uygulama İle Messenger Arşivlenmiş Mesajlar

Messengerde arşivlenmiş mesajlar nerede sorusu birçok facebook kullanıcısı tarafından sorulan oldukça olağan bir sorudur. Oldukça basit bir çözümü olmasına rağmen kafa karıştırıcı olabileceği düşüncesi bulunmaktadır. Arşivlenmiş mesajlar silinmeden mesajların saklanma şeklidir. Kimi zaman bilerek kimi zaman ise yanlışlıkla mesajlar arşivlenebilir. Bu mesajların görüntülenmesi ve tekrar gelen kutusuna alınması mümkündür.

  • Mobil facebook uygulaması veya Messenger uygulaması ile arşivlenmiş mesajlara ulaşılabilmesi için öncelikle uygulanmaya tıklanmalıdır.
  • Messenger açıldığında sol üst kısımda yer alan arama bölümüne arşivlenmiş mesaja sahip olduğunuz kişi adının yazılması gerekmektedir.
  • Çıkan seçeneklerden arama yapılacak olan kişi seçilmelidir.
  • Ardından açılacak olan sayfada kişi ile olan arşivlenmiş mesajlar gösterilecektir.
messenger da arşivlenmiş mesajlar

Arşivlenen Mesajı Geri Alma

Arşivlenen mesajlar silinebileceği gibi geri de alınabilmektedir. Bunun için ilk yapılması gereken Messenger uygulaması açılarak kişi isminin aranmasıdır. Sol üst kısımda yer alan arama seçeneği kutusundan arşivlenmiş mesajın sahibinin ismi aranabilmektedir. Çıkan isme tıklanması halinde arşivlenmiş mesajlar görülmektedir. Bu mesajları tekrar mesajlaşma kutusuna taşıyabilmek için kişiye mesaj atılması gerekmektedir. Mesaj atılması halinde mesajlaşma geçmişi direkt olarak gelen kutusunda görülecektir. Bu durum dışında mesajları geri almak için herhangi bir çözüm bulunmamaktadır. (Facebook Destek)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook "Çok Sık Deniyorsun" Hatası

Facebook Üzerinden Messenger Arşivlenen Mesajlar Nerede?

Messenger Facebook uygulamasına bağlı olan bir uygulama olduğu için birlikte kullanılabilmektedir. Facebook üzerinden Messenger uygulamasını kullanan kişilerde arşivlenmiş mesajlara kolaylıkla ulaşabilir. Facebook arşivlenmiş mesajlar geri alınabilir, silinebilir veya görüntülenebilir. Tüm bunları yapabilmek için öncelikle arşivlenmiş mesajları görüntülemek ve Messengerde arşiv nerede sorusunun cevabını bilmek gerekmektedir.

  • Facebook üzerinden Messenger’ı kullanan kişiler öncelikle facebook’a giriş yaparak Messenger bölümüne tıklamalıdır.
  • Profil isminin yanında bulunan Messenger yani mesajlaşma seçeneğine tıklandıktan sonra mesaj penceresi açılacaktır.
  • Mesaj penceresinde yer alan “Messenger’da Tümünü Göster” seçeneğine tıklanmalı ve ardından sayfanın açılması beklenmelidir.
  • Açılan sayfanın sol üst kısmında dişli bir çarp simgesi bulunmaktadır, bu ayarlar anlamına gelen simgeye tıklanması gerekmektedir.
  • Çarka tıklandıktan sonra birçok farklı seçenek görüntülenmektedir, facebook arşivlenmiş mesajlar seçeneği de görüntülenen seçeneklerdendir.

Arşivlenmiş mesajlar seçeneğine tıklandıktan sonra arşivlenen tüm mesajlar açılacaktır. Messenger da arşivlenmiş mesajlar nasıl bulunur sizlere anlattık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Facebook sayfanızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/facebook/takipci/turk-gercek

Messenger Nedir?

Messenger, Facebook tarafından kullanıcılarına sunulan online bir mesajlaşma servisidir. Eskiden Facebook üzerinden yapılabilen mesajlaşma hizmeti artık Messenger üzerinden ayrı veya uygulama içerisinden yapılabilmektedir.

Messenger Ücretli mi?

Messenger Facebook tarafından sunulan ve %100 ücretsiz olan bir uygulamadır. Hiçbir ücret ödemeden sevdiklerinizle internet bağlantısı aracılığı ile mesajlaşabilirsiniz.

Messenger Arşivlenmiş Mesajlar Ne Demektir?

Messenger üzerinden mesajlaşırken, istemeniz durumunda mesajlarınızı arşivleyebilirsiniz. Bu sayede eski mesajlarınıza istediğiniz zaman ulaşabilir ve sohbeti gözden geçirebilirsiniz.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir