Instagram şifreleme

Messenger’dan Sonra Instagram İçinde Şifreleme Adımı Gelecek Mi?

Sosyal medyada sadece hacker saldırılarına karşı koruma değil bununla beraber artık kullanıcı mesajlaşmalarına da belli oranda güvenlik önlemleri uygulanıyor. Özellikle kullanıcıların kişisel mesajlaşmalarını korumak için sadece mesajlaşmayı yapan kullanıcılar arasında özel bir şifreleme işlemi uygulanıyor. İlk olarak Facebook tarafından Facebook çatısı altında çalışan uygulamalara gelen şifreleme yöntemleri sayesinde artık kullanıcıların mesajlarını kullanıcılardan başka kimse göremez hale gelmişti. Uçtan uca şifreleme adı verilen yeni şifreleme yöntemleri artık genişlemeye de başladı. Facebook tarafından yapılan genişletme çalışmalarına şimdilerde ise Messenger’ın dahil edileceği konuşuluyor.

Yakın zamanda Messenger uygulaması içinde aynı tip bir uçtan uca şifreleme kullanılacağının açıklanmasıyla beraber şimdilerde ise gözler Instagram’a çevrildi. Yine Facebook çatısı altında çalışan bir diğer uygulama olan Instagram için de resim yorumları dm şifreleme gibi yeni şifre yöntemlerinin kullanılıp kullanılmayacağı merak konusu oldu. Zira Instagram içinde büyük oradan güvenlik sorunları yaşandığı son dönemlerde bir hayli gündeme gelmeye başladı. Facebook  bu konuda da görsel uygulamalar için yeni bir sistem geliştirir mi bilinmez ama şuan için genel olarak birçok mesajlaşma uygulamasından artık uçtan uca şifreleme yöntemi kullanılacak gibi. En azından dünyanın en çok kullanılan uygulamaları için bu konuda resmi açıklamalarında yapıldığını söyleyebiliriz. Yeni şifreleme modelinin ne zaman geleceği ise merak konusu.

 

Messenger’dan Sonra Instagram İçinde Şifreleme Adımı Gelecek Mi?
4.5 (89.31%) 348 votes

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonların Ek Lensleri İle Instagram Deneyimi Değişmeye Başladı başlıklı makalemizde Akıllı telefon lens, Instagram gündem ve Instagram lens paylaşımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  WhatsApp İçin GIF Dönemi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir