Metrekare İşareti

Metrekare İşareti

Klavye üzerinde onlarca tuş bulunuyor. Ancak bazı dokümanları hazırlarken klavye üzerinde bulunan mevcut simgeler yeterli olmuyor. Matematiksel işlemlerle ilgili bazı dokümanlar hazırlanırken klavyede bulunan simgelerden daha fazlasına ihtiyaç duyuluyor. Özellikle bilgisayar başında devamlı olarak matematiksel ifadeler içeren doküman hazırlayan kullanıcılar zorluk yaşıyor ve bu işaretlere daha kolay nasıl ulaşabileceklerini araştırıyor. Metrekare işareti klavye üzerinde direkt olarak bulunmayan işaretlerden biri. Kullanıcıların pek çoğuysa metrekare nasıl yazılır bilmiyor ve metrekare yazma işlemini gerçekleştirmek için ne yapmaları gerektiğini araştırıyorlar. Bu yazımızda sizler için metrekare işareti nasıl yapılır, klavye üzerinde metrekare yazma için hangi adımları takip etmeniz gerekiyor, ayrıntılarıyla anlattık. (Vikipedi)

MetreKare İşareti Nasıl Yapılır?

Metre kare nasıl yazılır sorusunun birkaç farklı cevabı bulunuyor. Metre kare yazma için hem klavye üzerinden çeşitli kombinasyonlar deneyebilir hem de eşleme tablosu denilen ve metre kare işareti dışında daha pek çok simgenin bulunduğu tablo üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Klavye üzerinden birkaç kombinasyonla metre kare işaretini yapmak daha kolay bir yöntem olabilir ama bazı durumlarda kullanıcıların klavyelerinde sorun olabiliyor. Birkaç tuşun bozuk olması klavye kombinasyonlarından yararlanmalarına engel olabiliyor. Bu nedenle eşleme tablosu üzerinden metre kare işareti nasıl yapılır sizler için adım adım anlattık.

  • Klavyenizde bulunan Win ve R tuşlarına eş zamanlı olarak basın.
  • Bilgisayar ekranına gelecek olan pencereye charmap yazın ve enter tuşuna basın.
  • Ekrana eşleme tablosu açılacaktır. Bu tablo üzerinden metre kare işaretini bulabilirsiniz. Ancak çok sayıda simge eşleme tablosu üzerinde bulunmaktadır. Bunun yerine Unicode 33A1 koduna giderek direkt olarak metre kare işaretine ulaşabilirsiniz.
metrekare işareti

Eğer klavyenizde herhangi bir sorun yoksa direkt olarak klavye kombinasyonlarıyla kolaylıkla metre kare yazma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için klavyenizde bulunan alt tuşuna basılı tutun ve sırasıyla 0178 tuşlarına basın. Böylelikle kolaylıkla metre kare işareti yazmayı başaracaksınız. Bunun yanı sıra metre kare işaretini yapmanın farklı birtakım yolları da bulunuyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

Word Dosyası Hazırlarken MetreKare İşareti Nasıl Yapılır?

Bahsettiğimiz yöntemlerin dışında metre kare işareti yapmanın farklı yöntemleri de bulunuyor. Özellikle Word dosyası üzerinde çeşitli matematiksel ifadelerin bulunduğu dokümanları hazırlayan kullanıcılar için metre kare yazma işlemi oldukça basit. Bunun için Word uygulamasının kendine ait fonksiyonları mevcut durumda. Eğer Word uygulaması üzerinden doküman hazırlamak istiyorsanız ve bu dokümanlar için metre kare işareti nasıl yazılır merak ediyorsanız oldukça basit şekilde metre kare işareti yazabilirsiniz. Bunun için bir Word dosyası açın ve Word dosyasının üst kısmında bulunan seçeneklerden giriş yazan kısmı seçin. Yazı tipi ve punto ayarlama seçeneklerinin hemen alt kısmında x2 yazan bir işaret var. O işarete tıkladığınızda kolaylıkla metre kare işareti yazabilirsiniz.

Nasıl Yapılır kategorisi yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

MetreKare İşareti Nedir?

Metre kare işareti, genellikle iş sektöründe kullanılan bir işarettir. Özel bir klavye işaretidir. Bu işareti yapmak için “Karakter Eşlem Tablosundan” yararlanabilirsiniz.

MetreKare İşareti Ne İşe Yarar?

Metre kare işaretini kullanarak sektörünüzde ki sunumlarınızda daha bilimsel bir görünüm elde edebilir ve sunumlarınızın karşı taraf için daha kolay anlaşılır olmasını sağlayabilirsiniz.

MetreKare İşareti Nasıl Yapılır?

Metre kare işaretinin nasıl yapıldığını öğrenmek için sizlere sunmuş olduğumuz blog yazımızdan faydalanabilir ve bu konuda ki tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir