Metrobüs Çalışma Saatleri

Metrobüs Çalışma Saatleri

İstanbul’un en önemli toplu taşıma sistemleri arasında bulunan metrobüs hatları özellikle sabah işe gidiş saatleri ve akşam işe dönüş saatlerinde oldukça yoğun oluyor. Gün içerisinde pek çok vatandaşın ulaşım hizmetlerini karşılayan metrobüs hatları hakkında vatandaşların merak ettikleri pek çok durum bulunuyor. Özellikle metrobüs çalışma saatleri ve metrobüs durakları oldukça merak ediliyor. Metrobüs hatları ve metrobüs saatleri gün içerisinde işe ya da okula giden vatandaşlar tarafından büyük önem arz ediyor. Metrobüs hatları üzerinden aktif şekilde yolculuk yapan vatandaşların pek çoğu metrobüs mesai saatleri ve metrobüs durakları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Sizler için bu yazımızda metrobüs sefer saatleri ve metrobüs hatları hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık.

Metrobüs Çalışma Saatleri

İstanbul’da vatandaşların büyük ölçüde toplu taşıma hizmetlerini gerçekleştiren metrobüs hatları ve metrobüs çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıklıkla merak ediliyor. Metrobüs çalışma saatleri günün her saatini kapsıyor. Metrobüs sefer saatleri gece saat 01.00’da başlıyor ve sabah saat 05.30’a kadar yarım saatle bir saat aralıklarında kesintisiz hizmet veriyor. Vatandaşların okula veya işe gittikleri sabah saatlerindeyse metrobüs çalışma saatleri bir veya iki dakika aralıklarla gerçekleşiyor. Şehir içi trafiğini büyük ölçüde kolaylaştıran metrobüs hatları sık hizmet vermesiyle vatandaşlar tarafından çoğunlukla tercih ediliyor.

metrobüs çalışma saatleri

Metrobüs Durakları

İstanbul’un en önemli toplu taşıma yollarının başında gelen metrobüs durakları şehrin pek çok yerinde bulunuyor ve aktif toplu taşıma hizmeti sunuyor. Metrobüs durakları yedi gün yirmi dört saat boyunca kesintisiz hizmet vererek İstanbul şehrinin ulaşım sorunlarının hafiflemesine yardımcı oluyor. Metrobüs hatları şu şekilde:

  • 34: Avcılar > Zincirlikuyu 
  • 34A: Söğütlüçeşme > Cevizlibağ
  • 34AS: Avcılar > Söğütlüçeşme
  • 34BZ: Beylikdüzü > Zincirlikuyu
  • 34C: Beylikdüzü > Cevizlibağ  
  • 34G: Beylikdüzü > Söğütlüçeşme
  • 34U: Uzunçayır > Zincirlikuyu  
  • 34Z: Zincirlikuyu > Söğütlüçeşme

Vatandaşların en fazla tercih ettikleri toplu ulaşım yollarından biri olan metrobüs hatları günün her saati aktif durumda. İstanbul’un en önemli ulaşım kaynakları arasında bulunan metrobüs hatları büyük önem taşıyor. (Vikipedi)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Adliye Çalışma Saatleri

Sektörlerde çalışma saatleri hakkında ki tüm güncel bilgilere instatakipci.com Çalışma Saatleri bloglarından ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Nedir?

Metrobüs, İstanbul ili sınırları içerisinde hizmet vermekte olan, kendine ait özel bir yolu bulunan ve 7/24 aralıksız olarak çalışan bir toplu taşıma aracıdır.

Metrobüs Kaç Duraktır?

Metrobüs, Sögütlüçeşme ve Beylikdüzü arasında hizmet vermekte olan 44 istasyona sahiptir. Toplam uzunluk 40Kmdir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken her metrobüs her duraktan geçmemektedir. Metrobüs hatları ayrı ayrıdır ve ilk/son durakları farklıdır.

Metrobüs Ne Zaman Açıldı?

Metrobüs ik hattın hizmete girmesi ile birlikte Zincirlikuyu-Avcılar arasında 2008 yılında açıldı. Asya yakasına giden kısım ise 2009 yılında hizmete girdi. Metrobüs şuanki haline ise 2012 yılında Beylikdüzü’ne olan hatların açılması ile gelmiştir.

Çalışma Saatleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir