Meva İsminin Anlamı

Meva İsminin Anlamı

Meva isminin anlamı nedir? Özelikle son yıllarda çok sık kullanılan kız isimlerinden birisi de olan Meva ismi oldu. Kız çocuk bekleyen anne ve baba adayları akıllarına gelen birçok isim gibi Meva ismini de araştırmaya başladı. Kökeni Arapça olan Meva isminin anlamını merak edilse de Meva ne demek? Meva isminin özellikleri nelerdir? gibi soruların cevapları hala ebeveynlerin akıllarını meşgul ediyor. Bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

Meva ismi akla gelen ilk anlamı sığınacak yer olarak tanımlanmıştır. Meva ismi bunun dışında mesken ve yurt anlamlarını da üzerine barındırır.

TDK sözlüğünde yer almayan Meva isminin kökeni Arapça’dır. Bununla birlikte Meva ismi yurt anlamı da taşımaktadır.

Meva ismine sahip kişiler Sağlam karakterli kişiler olarak bilinir. Ayrıca dost canlısı olan kişilerdir ve arkadaş edinmeyi çok severler. Girdiği her ortamda kısa bir süre içerisinde dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarırlar. Onlar için başarıya giden yolda özveri ve azmin yeri oldukça büyüktür. Başarıyı hayatlarının en temel noktasına almış hayatlarını tamamen başarı kelimesi üzerine kurmuşlardır. Düzenli ve disiplinli kişilerdir. Bir iş yaparken kolay kolay rahavet duygusuna kapılmayan yapıya sahiplerdir. Ayrıca meraklı bir yapıları vardır. Meraklı yapıları dolayısı ile yeni şeylere karşı aşırı açıktır ve ilgilidirler.

meva isminin anlamı

Meva İsminin Özellikleri Nelerdir?

Sağlam bir karakter sahibi kişilerdir ve bu yönleri ile taktir toplarlar. Pratik kişilerdir ve oldukça güvenilir insanlardır. Çalışma konusunda oldukça disiplinli ve başarıya ulaşmak için cesur adımlar atmaktan çekinmezler. İnsan ilişkilerinde oldukça başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Değişikliklere çabuk uyum sağlarlar ve uysal kişilerdir. Yeni fikirler üretmeyi severler ve bunları da hayata geçirirler. Sabırsız insanlardır ama kararlı yapıları ile bilinirler. Lirik ve ilerici yapıları ile bilinirler. Davranışları etrafındakiler tarafından bazen kolay anlaşılamasa da bu duruma alışkındır. Hayatın içerisinden olumlu yanları bulup çıkarmaya bayılırlar. Yaratıcı kişilerdir ve özgürlüğü yerinde kullanmayı severler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Merve İsminin Harf Analizi Nedir?

  • M: Zeki, azimli ve başarılı yapıları vardır. Özellikle ticaret konusunda oldukça başarılıdırlar.
  • E: Ruhsal dünyaları oldukça karışıktır. Hüznü ve neşeyi aynı anda yaşayabilir ve bundan da rahatsız olmazlar.
  • V: Hayatının merkezine kendini koyar. Etrafındaki olaylarla çok ilgilenmez.
  • A: Olayları algılama duygusu üst düzeydir. Mantıklı düşünme konusunda oldukça iyidir.

Meva isminin anlamı kadar Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğini merak edenler için hemen söyleyelim: Kur’an-ı Kerim’de Meva ismine yer verilmiştir. Secde suresi 19. ayette ve Necm suresi 15. ayette geçmektedir. Ülkemizde kaç kişide olduğu hakkında bir bilgi yoktur.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Meva Ne Demektir?

Meva ; Sığınılacak yer, yurt ve mesken anlamlarını içerisinde barındırmaktadır. Dil geleneklerimizde bulunan nadir isimlerden birisidir.

Meva İsmi Caiz mi?

Meva isminin caiz olup olmadığı konusunda herhangi bir belirti bulunmamaktadır. Ancak içerisinde kötü bir anlam yoktur. Bu nedenle yeni doğan bebeklere verilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır.

Meva İsminin Kökeni Nedir?

Meva ismi köken olarak Arapça diline ait bir isimdir. Dilimize ise ne zaman ve hangi koşullarda geçtiği konusunda bir bilgi bulunmamaktadır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir