MHRS

MHRS

MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile Türkiye’nin tüm kamu hastanelerine randevu alabilmek mümkündür. Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan sistem sayesinde insanların hastanede sıra beklemeden bu sistem yardımıyla istedikleri tüm doktorlardan ve hastanelerden randevu alması sağlanıyor. Bu sistem sayesinde tedaviniz için veya tanı muayenesi için belirlediğiniz saatte orada olmanız yeterli oluyor.

Sisteme giriş e-devlet üzerinden yapılabildiği gibi direkt olarak kayıt olmakta mümkün kılınıyor. Mobil uygulamalar, e-nabız sistemi üzerinden bu sistemde sunulan randevu alma hizmetinden yararlanmak mümkün kılınıyor.

MHRS Nedir?

MHRS randevu giriş işlemini yapmadan önce ilk olarak bu sistemi tam olarak anlamak gerekiyor. Ana sayfada bulunan ülke haritasında ilk olarak randevu almak istediğiniz şehri seçiyorsunuz. Daha sonra hangi hastaneden randevu alacağınızı belirliyorsunuz. Kurum tercihini yaptıktan sonra ekranda bulunan “Randevu Al” butonuna basarak randevu bölümüne giriş yapıyorsunuz.

Sisteme daha önce giriş yaptıysanız TC Kimlik numaranızı ve MHRS şifrenizi girdikten sonra “Giriş” butonuna basmanız gerekiyor. Şifrenizi unuttuysanız “Hatırlamıyorum” sekmesine tıklamalısınız. Ya da bunların hiçbiri ile uğraşmadan “e-Devlet ile Giriş” sekmesine basmanız yeterli olacaktır. Sistem sizi içerisinde kabul edecektir.

mhrs randevu

MHRS Randevu Nasıl Alınır?

Mhrs randevu almak için yukarıda ki adımları yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda sizden istenilen randevu arama sekmesinde ki boşlukları doldurmanız gerekiyor. Bu işlemleri maddeler halinde sizlerle paylaşmaya çalışalım.

 • İlk olarak randevu alınacak tarih seçilmelidir.
 • Tarihten sonra randevu alınacak il ve ilçe seçilmelidir.
 • Bunlardan sonra gitmek istediğiniz klinik tercihi yapılmalıdır.
 • Hastane tercihi, muayene yeri ve hekim tercihleri yapıldıktan sonra “Randevu Ara” sekmesine tıklanmalıdır.
 • Açılacak pencereden hekim tercihini yaptıktan sonra, doktorun boş olduğu randevu saatlerinden size uygun olanı tercih etmelisiniz.
 • Randevuyu Kaydet butonuna basıp işlemi sonlandırmanız gerekiyor. Bu sayede randevunuzu almış olacaksınız.

Mhrs erken randevu sistemi sayesinde hastaneye erken gitmeniz gerekmiyor. Almış olduğunuz randevunun gününde ve saatinde oraya giderek sıranız geldiğinde o anda muayenenizi olup hastalığınızla ilgili tüm tetkikleri yaptırmanız sağlanıyor. Bu sistemin kullanılabilirliği çok basit olmasının yanında isterseniz telefon uygulamaları yoluyla da randevu almak mümkündür.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: E Ticaret Nedir?

MHRS Telefon veya Mobil Uygulamayla Randevu Alma

Mhrs randevu al işlemini yapabileceğiniz farklı yollar vardır. Genelde web sitesi üzerinden randevular alınsa da farklı mobil uygulamaları kullanarak veya randevu alma servisini arayarak da randevu oluşturmanız mümkündür.

 • MHRS Web sitesi
 • E-Nabız Uygulaması
 • Android MHRS uygulaması
 • İOS MHRS Uygulaması
 • Alo 182 randevu alma servisi

Bunların herhangi birisini kullanarak doğru adımları izleyerek randevu almanız mümkündür. Bu sistem sağlık bakanlığı tarafından anlık olarak denetlenmekte ve randevu alındığı anda cep telefonunuza mesaj atılarak randevu tarihinizi unutmamanız sağlanıyor. Ayrıca randevunuzdan bir gün önce tekrar mesaj atılarak o gün o randevuya gidip gitmeyeceğiniz size özellikle soruluyor. Sizde buna göre hayatınızda ki planları hazırlayarak ona göre hazırlık yapabiliyorsunuz.

Nedir kategorisi yazılarımız ile sosyal ve güncel tüm konulara erişebilirsiniz.

MHRS Nedir?

MHRS; Merkezi Hastane Randevu Sistemi anlamına gelmekte olan bir dijital kamu sistemidir. Bu sistem üzerinden Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerden randevu alınabilir ve randevu takibi yapılabilir.

MHRS ile Aile Hekiminden Randevu Alınabilir mi?

MHRS üzerinden ister hastanelerden isterseniz de Aile Hekimlerinizden uygun saatler için randevu almanız mümkündür. Kendi Aile hekiminizden randevu alabilir ancak başka hekimi seçemezsiniz.

MHRS Telefonlarda Kullanılabilir mi?

MHRS temelde bir internet sitesi olarak hizmete başlamıştır. Ancak bundan daha sonra akıllı cihazlar için de aktif olarak çalışmakta olan bir uygulama hazırlanmıştır. Bu ücretsiz uygulama sayesinde randevu sistemi daha ulaşılır bir hale gelmiştir.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir