Mila İsminin Anlamı

Mila İsminin Anlamı

Ülkemizde son zamanlarda popüler isimler arasında yer alan Mila isminin anlamı nedir? Ne gibi özelliklere sahiptir? Mila ismini anne ve baba adayları neden tercih ediyor?

Yalnızca dilimizde değil Rusça, İspanyolca, Bulgarca, İbranice ve Slav dillerinde de kendine karşılık bulan Mila ismi kız çocukları için son zamanlarda tercih edilmeye başladı. Pembe rengine yakın olan bu isim Türk Dil Kurumu sözlüğünde geçmemektedir ve Kur’an-ı Kerim’de de yer almıyor.

Mila isminin anlamları bakacak olursak;

  • Türkçe’de “Çocukların oynadığı çelik-çomak oyunu”,
  • Rusça’da “Nazik, kibar, hoş, sevgili, sevimli, sevilen ve tatlı kimse”,
  • Bulgarca’da “Sevgili”,
  • İbranice’de “sözcük ya da söz söylemek”,
  • İspanyolca’da “Harika”,
  • Slav dilinde “Aşk”

gibi anlamları vardır. Çocukları için farklı bir isim arayan ebeveynler için birçok anlama gelen alternatif bir isimdir.

Global olarak en çok araştırılan isimlerden birisi olan Mila ismi Ruslarda diğer ülkelere oranla daha sık görülse de ismin kökeni Arapça ve Farsça’dır. Kelimenin Arapça’da ise karşılığı “güzel” kelimesidir.

mila isminin anlamı

Mila İsminin Özellikleri Nelerdir?

Yöneticilik yetenekleri ile ön plana çıkan bir isimdir ve bu kişiler organizasyon yönü güçlü kişilerdir. Ayrıca kişilik olarak da güçlü bir kişiliğe sahip kişilerdir ve maddi anlamda oldukça güçlüdür. Tutarlı ve kararlı yapıları ile bilinirler. Sonuca odaklı kişilerdir ve maddi konularda oldukça başarılı kişilerdir. Hem iş hayatında hem de özel hayatında başarılı insanlardır. Ticarete yakınlığı ile bilinen kişilerdir. Ayrıca sağlıklı, atılgan ve enerjik bir yapıları vardır ve girişimci kişilerdir.

Zeki kişilerdir ve zeki oldukları kadar da başarılı kişilerdir. Hassas bir yapıları vardır. Nazik ve kibar yapıları ile dikkat çekerler. Gayretli, çalışkan ve yardımsever insanlardır. Sezgisel yapıları oldukça gelişmiştir ve her konuda yetenek sahibi kişilerdir. Lider bir yapıları vardır. Mantıklı ve duyarlı kişilerdir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medyada Kriz Yönetimi Nasıl Yapılmalı?

Mila ismi isim analizi ise bağımsızlık ve başarı sahibi kişiler işaret eder. İnsan ilişkilerinde ve ikili ilişkilerde başarılı kişilerdir. Kişisel hayatları uyum ve denge üzerine kuruludur. Hukuk ve siyaset konularında oldukça üst düzey yeteneklere sahiptir. Ayrıca analitik düşünme ve finansal konularda da dikkat çeken kişilerdir.

Mila isminin anlamı birçok farklı dilde mevcut olsa da ülkemizde sık tercih edilen bir isim değildir. Ülkemizde Mila ismi her iki bin üç yüz otuz beş kişinden birinde bulunmaktadır.  Yalnızca İstanbul özelinde dokuz yüz sekiz Mila isimli kişi vardır. Ancak Mila isminin ilerleyen dönemlerde popülaritesini artırması beklenmektedir.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Mila Ne Demektir?

Mila; nazik , kibar, tatlı kimse anlamlarına gelmekte olan bir isimdir. Ayrıca aşk, harika, tatlı söz söylemek gibi anlamları da içerisinde barındırmaktadır.

Mila İsmi Caiz mi?

Mila isminin caiz olup olmadığı konusunda herhangi bir sonuç bulunmamaktadır. Ancak içerdiği hoş anlamlar nediyle bebeklere verilmesinde bir sakınca görülmemektedir.

Mila İsminin Kökeni Nedir?

Mila isminin köken olarak Slav dil ailesine ait olduğu düşünülmektedir. İsim geleneklerimize ne zaman geçtiği hakkına net bir bilgi maalesef bulunmamaktadır.

Mila İsmi Kuran’da Geçiyor mu?

Mila ismi Kuran-ı kerim içerisinde yer alan isimlerden değildir.

Mila Unisex Bir İsim mi?

Mila ismi kız bebekler adına uygun bir isimdir. Unisex değildir.

Mila İsmi Popüler Bir İsim mi?

Mila ismi ülkemizde yaygın olarak rastlanan bir isim olmasa da nadir bir isim olarak da sayılmaz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir