Mine İsminin Anlamı

Mine İsminin Anlamı

Mine isminin anlamı, özellikleri, harf analizi ve istatistiksel bilgilerini burada bulabilirsiniz. Kızlara verilen bir isimdir. İsmin kökeni Farsça’dan gelmektedir. Ülkemizde sık olmasa da kullanılan bir isimdir. Kuran-ı Kerimde geçmeyen isimlerden birisi olmasına rağmen kullanılmaması yönünde yapılmış bir yorum ya da yasak bulunmaz.

Mine İsminin Sözlük Anlamı

Mine isminin sözlük anlamı kullanım yerlerine göre farklı anlamları ve yorumları içerisinde barındırıyor. Sizde kız çocuğunuza bu ismi vermeden önce tüm anlamları öğrenmelisiniz.

 • Çini ve maden gibi taşların üzerinde vurulan cila
 • Dişlerimizin üzerinde bulunan parlak ve ince tabaka
 • Parlak nakış
 • İnce Nakış
 • Ekine zarar verebilen bir kanatlı böcek
 • İncik kemiği
 • Saat kadranı

Mine İsminin İstatistikleri

Mine isminin istatiksel verilerine bakarak ülkemizde kaç kişide olduğu ve kullanım sırasını öğrenebilirsiniz. En sık kullanılan isimler arasında 129. sırada yer alır. Ülkemizde bu isme sahip 57 bine yakın insan varken, bunların 12 bine yakını İstanbul’da yaşamaktadır. Türkiye’de her 1455 kişinden birisinde bu isim vardır. İsmin harflerine alfabe sırasına göre sayı verilip, toplamı yapıldığında sonuç 51 yapar.

M:16 + İ: 12 + N:17 + E:6 = 51

mine isminin anlamı nedir

Mine İsminin Harf Analizi

Mine isminin harf analizi ismin sözlük anlamından farklı yorumları içinde barındırmaktadır. Toplam dört harften oluşan bir kelimedir. İsmin hecelemesi “mi:ne” şeklinde yapılır. İsmin telaffuzu zor olarak kabul edilmemektedir.

 • M: Zeki bir karaktere sahip insanlardır. Bu özellikleri onların ticari faaliyetlerde öne çıkmalarına yardım eder.
 • İ: Duygusal yapıları birçok insana göre çok fazladır. En ufak bir şeye dahi kırılabilir ve incinebilirler. Hassas bünyeleri ile dikkat çekeler.
 • N: Altıncı hisleri onların en özel farkıdır. Bu sayede en önemli üstün güçlerden birisine yani sağduyulu olmayı başarırlar.
 • E: Karmaşık ve çok yoğun bir ruhsal dünyaya sahip olmaları ile bilinirler. Sevinirken, bir anda üzüntü içinde boğulabilirler. Bu durum onları zorlamaz ya da rahatsız etmez.

Mine İsminin Özellikleri

Mine ismi kelime anlamı gibi içerisinde ki karakterlerin birçok özelliğini barındırır. Güzel, hanımefendi kadınlar ilk akla gelen yorumdur. Değişime karşı koymazlar hatta hızlı bir şekilde ona ayak uydururlar. Uysal bir karaktere sahip olmaları onların iyi yanları arasındadır. Duygusal konularda insanlara fikir verirken aynı zamanda onları cesaretlendirir. Bu ismi kullanan ünlü kişiler arasında birçok insan vardır. Bunun yanında Mineral, Minerio, Minecraft gibi farklı yerlerde kullanılabilen bir kelimdedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Mine Ne Demektir?

Mine ismi; Maden ve çini üzerine vurulan bir cila türü, dişlerin üzerinde ki ince ve parlak tabaka, ince parlak nakış anlamlarına gelmekte olan bir isimdir.

Mine İsmi Caiz mi?

Mine ismi caiz bir isimdir. İçerisinde yer almış olan hoş anlamlar nedeniyle bu ismin yeni doğan bebeklere verilmesinde herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Mine İsminin Kökeni Nedir?

Mine isminin dil kökeni incelendiği taktirde Farsça kökenli bir isim olduğu bilinmektedir. Geleneklerimize ve dil kültürümüze ne zaman ve ne şartlar altında geçtiği konusunda herhangi bir bilgi bilinmemektedir.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir