Minecraft

Minecraft

Devamlı güncellemeleri olmakla birlikte farklı versiyonlarıyla da adından söz ettiren Minecraft giderek büyümeye devam ediyor. İlk olarak İsveç merkezli Markus Notch Persson tarafından geliştirildiği bilinmekle birlikte 2011 yılında yayınlanmıştır. Mojang tarafından sürdürülen 3 boyutlu voxel grafiklere sahip video oyunu Minecraft oyunları birçok açıdan beğenilmiştir. Hemen her platformda oynanabilir durumda olurken halihazırda geliştirilmeye ve güncellenmeye de devam etmektedir. İlk ortaya çıktığı durum ile şu an ki hali arasında oldukça büyük farkların bulunması da gelinen noktayı gösterir niteliktedir.

Minecraft Nasıl Oynanır?

Her geçen gün çok farklı alanlarda gelişme kaydeden Minecraft map ve oynanış tarzlarında farklı kategorilere sahiptir. Survival hayatta kalma mücadelesinin ortaya konduğu oyun tipidir. Yaratıklarla belirli zamanlarda savaşlar yaparak birçok eşyanın en baştan yapılması ve silahların bu şekilde oluşturulması amaçlanır. Dünya sonsuz olurken game mode ile Minecraft oyunları içerisinde bu durum açılabilir. Zorlayıcı Hardcore mod ise ölüm durumunda her şeyin yok olduğu gerçeğine sahiptir. Oyun zorluğu değişmemekle birlikte hile kullanımı da yoktur. Daha serbest bir oyun tarzı olarak Yaratıcı Creative mod denenebilir. Minecraft parodileri söz konusu olduğu gibi kişisel tasarımların oluşturulması, farklı yapıların ortaya çıkarılması amacıyla kullanılır. Can ya da açlık durumu olmadığı gibi tecrübe kazanılarak mücadele edilmesine ihtiyaç yoktur. Canavarlara karşı görünmez olunması da daha rahat bir hayat sürülmesini beraberinde getirir. (Minecraft)

1.8 güncellemesiyle eklenen Seyirci Spectator modunda dünyaya dair hiçbir şeyle etkileşim kurulmamaktadır. Uçarak her türlü alana gidilebilir, dünyanın farklı bölgelerden nasıl göründüğüne bakılabilir. Farklı paketlerle devamlı geliştirilen Minecraft oyna resmî sitesinden yapılacak indirme sonrasında mümkün olur. Kayıt işlemlerinin yapılmasının hemen ardından sizlerde oyuna dahil olabilirsiniz, küp dünyası içerisinde karakterinizi yöneterek farklı modlarla birçok eylem gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

minecraft oyunları

Minecraft Terimleri

  • Dünya: Overworld hem karakterin hem de diğer yaratıkların ve hayvanların doğduğu alandır.
  • Nether: Magma bloku ve lavların olduğu alan olup zombi ve diğer yaratıklar buradadır. Obsidyen geçidiyle buraya gidebilir, farklı malzemelerin çıkarılması için Nether Kalesi kullanılabilir.
  • END: Ender Ejderhası ile birlikte diğer endermanların olduğu bölgedir.
  • Versiyon: Minecraft son sürüm ya da diğer kısımların ifadesi amacıyla kullanılır.
  • Snapshot: Yeni şeylerin eklenmesi yapmak ya da hataların öğrenilmesi için önemlidir.
  • Kömür, Demir, Lapis, Altın, Kızıltaş, Zümrüt gibi birçok maden yer alır.

Minecraft Seviyeleri

Farklı seviyelerde zorluk durumu ortaya koymakla birlikte sunucular çoklu oyuncu imkanını da verir. Böylelikle arkadaşlarınızla yeni dünya yaratılabilir, hep birlikte farklı yapılar inşa edebilirsiniz. Yaratıklarla mücadele edilmesi ve diğer her türlü durum online şekilde çok daha keyifli olmaktadır. Kılıç, kazma, balta , kürek ve çapa gibi aletler bulunurken xp karşılığında büyü basma durumu da olmaktadır. İksirler yaparak sizlerde gelişmiş durumlardan faydalanabilirsiniz. Birçok farklı platform üzerinden oynanabilir olurken PC haricinde Playstation imkanları da milyonlarca kullanıcıya ulaşmasında rol oynamaktadır. Sizlerde hemen teknolojik cihazlarınıza indirerek oyunu kurmaya başlayabilirsiniz.

Nedir kategorisi yazıları ile sosyal ve güncel tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Minecraft Oyununda Amaç Nedir?

Minecraft oyununun temel amacı hayatta kalmaktır. Haritada eşyalar toplayıp yeni yerleşim yerleri oluşturmak ve zararlı yaratıklardan korunarak en uzun süre hayatta kalmak amaçlanır. Ayrıca “End” ülkesine giderek ejderhayı öldürmek oyunun sonu olarak gözükmektedir.

Minecraft Mod Nedir?

Minecraft Mod, bağımsız yazılımcılar tarafından geliştirelen yeni özellikler eklenmiş ve daha çeşitli oynanış varyasyonları oluşturulmuş minecraft oyun türleridir.

Minecraft Oyunu Ücretli mi?

Minecraft oyunu, Microsoft üzerinden ücretli olarak oyun severlere sunulmakta olan bir oyundur. Ücretsiz olarak indirmek yasal olarak mümkün değildir.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir