Miss USA 2016 Instagram

Miss USA 2016 Güzellik Yarışmasına Instagram Damgası

Sosyal medya yazılı basın organlarından biri olarak kullanılmaya başlandı. Her hangi bir projeye başlanacağı zaman ya da bir konu hakkında değerlendirme yapılacağı zaman mutlaka sosyal medyanın yönelimlerinden, sosyal medya verilerinden de yararlanılıyor. Bu durum sadece bireysel kullanıcılar içinde geçerli değil. Tüm dünyanın takip ettiği etkinlikler, organizasyonlar bile artık sosyal medyadan mutlaka yararlanılıyor. İşte bu şekilde sosyal medyanın doğrudan etki edeceği etkinliklerden birisi de her sene düzenlenen Amerika güzellik yarışması. Ülkemizde de belli sponsorlarla beraber yapılan yarışma Miss USA adıyla Amerika’da da düzenleniyor. Bu sene düzenlenecek olan Miss USA 2016’da ise bambaşka bir yenilik var.

Sosyal medyanın ne kadar etkili olduğunu kanıtlayan bu yeniliğe göre artık Miss USA 2016 yarışmaları Instagram üzerinden seçilecek. Yarılmaya her sene katılan 52 yarışmacı bu kez sadece Instagram sistemi üzerinden kabul edilecek. Bunun için yarışmacıların “#FindingMiss52” etiketine en az üç fotoğraflarını göndermeleri istenecek. Özel oluşturulmuş jüri üyeleri gönderilen bu üç fotoğrafı değerlendirmeye alacak. Rakiplerini geride bırakan yarışmacılarla doğrudan iletişime geçilecek. İlk defa Instagram üzerinden yapılacak seçmeler bu yönüyle sadece Amerika’da değil birçok ülkede merak konusu haline geldi. Şimdiden binlerce kişinin başvuru yaptığı seçimler için ise 42 günlük bir süre verildi. Yarışmanın nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu.

Miss USA 2016 Güzellik Yarışmasına Instagram Damgası
4.5 (89.84%) 193 votes

Bir önceki yazımız olan Facebook Sunucuları Sonunda Hacklendi başlıklı makalemizde Facebook, Facebook hacklendi ve Facebook Sunucuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  İzmir’in Tanıtımı İçin Instagram Kampanyası
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir