Instagram hesabı kızdırdı

Mülteciler İçin Açılan Instagram Hesabı Tepki Topladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Suriye’de yaşanan iç savaş bitmek bilmiyor. 5 yılı aşkın süredir yaşanan savaşın IŞİD terör örgütüyle beraber daha da kızışmasının ardından bölge insanları da bir bir göç etmeye başlamıştı. Avrupa tarihinin en büyük göçlerinden biri yaşanmaya başlamış ve milyonlarca Suriyeli topraklarından göç etmeye başlamıştı. Bu gelişmelerle beraber özellikle ülkemiz başta olmak üzere birçok ülkede de mülteci sayısı giderek artmaya başladı. Durum böyle olunca daha iyi bir yaşam umudu için Avrupa’ya göç etmeye başlayan Suriyeli mülteciler özellikle Yunanistan sınırına yığılma yapmaya başladı. Konuya çözüm bulmak için görüşmeler hala sürerken sosyal medya üzerinden ilginç bir haber geldi.

Mülteciler için kimin açtığı belli olmayan bir Instagram sayfası oluşturuldu. Fakat Instagram sayfasının amacı ise hiç de hoş karşılaşmadı. Söz konusu sayfa açıklamasında “Yakışıklı adamlar Avrupa’ya doğru yola çıktı. Ülkeleri parçalanıyor olabilir ama onlar hâlâ seksi” ifadelerine ye verilirken düzenli olarak mültecilerinde resimleri paylaşılmaya başlandı. Bir anda sosyal medyanın büyük oranda tepkisini çekmeye başlayan sayfa için ise yetkililerden her hangi bir açıklama gelmedi. Instagram’a ise bu konuda birçok şikâyet olduğu ve hesabın bir an önce kapatılması istendiği öğrenildi. Tabi bu şikâyetlerin ardından Instagram’da hemen harekete geçti. Sayfanın ise Amerikalı biri tarafından Amerika’da açıldığı fakat kimin açtığı konusunda bilgi verilmediği öğrenildi. Konunun nasıl sonuçlanacağı söz konusu Instagram sayfası için bir yaptırım yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu.

Mülteciler İçin Açılan Instagram Hesabı Tepki Topladı
4.5 (90.6%) 249 votes

Bir önceki yazımız olan Pucca Instagram Hesabından Yaptığı Paylaşımla Eleştirileri Yanıtladı başlıklı makalemizde Instagram ünlüler, Pucca ve Pucca Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Video Görüntüleme Sayılarını Arttırmak
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir