Instagram NASA

NASA Juno’nun İlk Görüntüsünü Paylaştı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Uzay araştırmasına ilişkin yapılan çalışmalar her geçen gün artarak devam ediyor. Özellikle son dönemde Japon uzay araştırma istasyonu JAXA ve NASA tarafından yapılan araştırmalar bir hayli hızlanmaya başladı. Bununla beraber artık sadece uzayda yaşam da aranmıyor. Bunun yanı sıra artık uzayda koloni oluşturmak için de belli merkezler keşfedilmeye çalışılıyor. Öncelik her ne kadar Mars olsa da güneş sistemimizde diğer gezegenlerde bu konuda araştırılmaya başlandı. Sistemimizin en büyük gezegeni olarak gösterilen Jüpiter için de araştırma çalışmaları şimdiden başladı.

İlk olarak NASA tarafından atılan adımla beraber Juno adı verilen son teknoloji cihaz uzaya fırlatılmış ve Jüpiter’in yörüngesine doğru harekete başlamıştı. Juno’nun beklenen hedefe ulaşarak Jüpiter’in yörüngesine girmeyi başarması da yine NASA tarafından gelen açıklamayla ortaya çıktı. Konu hakkında açıklama yapan NASA Juno’nun görevine başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek resmi Instagram hesabından da Juno tarafından gönderilmiş olan ilk fotoğrafları paylaştı. NASA’nın Instagram hesabından paylaştığı Jüpiter resimleri ise çok kısa bir süre içerisinde sosyal medyada gündem oldu. Facebook, Instagram gibi birçok uygulamada paylaşılmaya başlanan fotoğraflarla beraber Juno’ya duyulan ilgi de bir hayli artmaya başladı. NASA yaptığı açıklamada görev boyunca Juno tarafından gelecek yeni görsellerinde paylaşılmasına devam edileceğini açıkladı.

NASA Juno’nun İlk Görüntüsünü Paylaştı
4.5 (89%) 140 votes

Bir önceki yazımız olan Intagram’da Kolaj Nasıl Oluşturulur? başlıklı makalemizde Intagram Layout, Intagram’da Kolaj ve Layout ile kolaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Hikayeler Paylaşımlarında Birinin Sizden Bahsettiğini Görme
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir