NASA Instagram Hesabından Juno’nun İlk Görüntüsünü Paylaştı

NASA Instagram Hesabından Juno’nun İlk Görüntüsünü Paylaştı

instagram takipçi satın al instatakipci

NASA Instagram hesabından paylaştığı Jüpiter resimleri ise çok kısa bir süre içerisinde sosyal medyada gündem oldu.Uzay araştırmasına ilişkin yapılan çalışmalar her geçen gün artarak devam ediyor. Nasa Instagram hesabından uzayla ilgili paylaşımlarına devam ediyorum. Özellikle son dönemde Japon uzay araştırma istasyonu JAXA ve NASA tarafından yapılan araştırmalar bir hayli hızlanmaya başladı. Bununla beraber artık sadece uzayda yaşam da aranmıyor. Bunun yanı sıra artık uzayda koloni oluşturmak için de belli merkezler keşfedilmeye çalışılıyor. Öncelik her ne kadar Mars olsa da güneş sistemimizde diğer gezegenlerde bu konuda araştırılmaya başlandı. Sistemimizin en büyük gezegeni olarak gösterilen Jüpiter için de araştırma çalışmaları şimdiden başladı.

İlk olarak NASA tarafından atılan adımla beraber Juno adı verilen son teknoloji cihaz uzaya fırlatılmış ve Jüpiter’in yörüngesine doğru harekete başlamıştı. Juno’nun beklenen hedefe ulaşarak Jüpiter’in yörüngesine girmeyi başarması da yine NASA tarafından gelen açıklamayla ortaya çıktı. Konu hakkında açıklama yapan NASA Juno’nun görevine başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek resmi Instagram hesabından da Juno tarafından gönderilmiş olan ilk fotoğrafları paylaştı.  Facebook, Instagram gibi birçok uygulamada paylaşılmaya başlanan fotoğraflarla beraber Juno’ya duyulan ilgi de bir hayli artmaya başladı. NASA yaptığı açıklamada görev boyunca Juno tarafından gelecek yeni görsellerinde paylaşılmasına devam edileceğini açıkladı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/yabanci-bot

NASA uzay araştırmalarının boyutunu değiştirmeye başladı. Elon Musk Instagram hesabından NASA roketinin düştüğünü açıkladı. Önceden sadece araştırma araçları gönderilirken şimdilerde özel arayıcı uydular gönderiliyor. Bu bağlamda NASA geçtiğimiz günlerde okyanus aramaları için yeni bir uydu göndermişti. Gönderilen uydu göreve başladıktan sonra ise uydunun fırlatılmasını sağlayan rokette yeniden dünyaya indirilmeye başlanmıştı. SpaceX tarafından geliştirilen geri dönüşümlü roketlerden biri olan Falcon 9 roketi insansız bir deniz aracına indirilmeye başlandı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Fakat geri dönüşümlü roketin indirilmesi sırasında istenmeyen bazı gelişmeler yaşandı. Roketin kitlenme ayaklarından biri açılmayınca inen roket okyanusa devrildi. Yeni teknolojinin finansörlerinden biri olan Elon Musk Instagram hesabından konu hakkında üzerinden açıklama yaptı. Düşen roketin son halini paylaşan Elon Musk paylaşımına ayrıca “Falcon insansız deniz aracına iniş yaptı fakat kilitleme halkasının ayaklardan birisini tutmaması roketin iniş sonrası devrilmesine sebep oldu. Temel sebep kalkış sırasında ağır sisin yoğunlaşmasından oluşan buzlanma olabilir.” Açıklamasını yaptı. Söz konusu açıklamanın ardından NASA’dan da bir doğrulama metni yayınlandı. Tüm bu açıklamaların ardından roketin yeniden çalışmalara katılacağı da bildirildi. Tüm bu gelişmelerle birlikte NASA’nın nasıl bir adım atacağı ve gönderilen uydudan gelen ilk veriler de merak konusu oldu. Zira NASA bu konuda oldukça kararlı olduğunu daha öncede açıklamış ve artık uydularla arama çalışmalarını hızlandıracağını belirtmişti.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
NASA Instagram Hesabından Juno’nun İlk Görüntüsünü Paylaştı
4.5 (89%) 140 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir