Nasıl Daha İlgi Çeken Instagram Videoları Oluşturulur?

Nasıl Daha İlgi Çeken Instagram Videoları Oluşturulur?

İlgi çeken Instagram videoları ile takipçi sayınızı hızla yükseltebilirsiniz. Instagram’ın güncellenen yeni özellikleri ile beraber artık çok daha fazla kullanılan bir uygulama haline gelmeye başladı. Bunun hemen ardından gelen ve yine resimlerin hikayesi bölümünde yer alan bir diğer güncelleme olan etiket ekleme güncellemesi. Tüm bu güncellemelere ek olarak yorum beğenme, yorum kapama, yorum engelleme ve yorum yanıtlama özellikleri ile kullanıcılar arasında etkileşimin maksimum seviyeye çıkarılması gibi birçok yenilik artık Instagram’ı farklı bir konuma taşımıştı. Nasıl Daha İlgi Çeken Instagram Videoları Oluşturulur?

Bir ara uygulamanın gerçekten kullanıcıların arasındaki etkileşim oranının düştüğü ve Instagram’ın bu durumdan oldukça kötü etkilendiği haberleri gündem gelmişti. Hatta uygulamanın yavaş yavaş önemini kaybedeceği bile düşünülmüştü. Fakat son gelen tüm bu güncellemelerden sonra yapılan son araştırmalarda tam tersi bir durumun söz konusu olduğu ortaya çıktı.

Zira tüm bu güncellemeler işer yaramış olacak ki uygulamanın hem kullanıcı sayılarının 600 milyon rakamına ulaştığı hem de uygulamanın eskiye göre en az %25 oranında daha çok kullanılmaya başlandığı da belirtildi.

Instagram video

Tüm bunlarla beraber Instagram’da genel olarak artık belli başlı kullanım özelliklerinde de değişiklikler yaşanmaya başlandı. Aslında bir nevi Instagram’ın alışkanlıklarının da değişmeye başladığını söylesek yalan olmaz. Instagram’ın tüm bu güncellemelerinden sonra değişen yapısı sonrasında ise artık daha çok görsel yönü daha bir önde olan paylaşımların ilgi çekmeye başladığı ve son dönemde daha çok Instagram video sisteminin ilgi görmeye başladığı da belirtiliyor.

Özellikle Instagram video sistemin öne çıkmasını sağlayan ve video sürelerini 1 dakikaya çıkaran yeni güncelleme sonrasında hem takipçi kazanma konusunda hem de kullanıcıların hesaplarını daha ilgi çekici bir hale getirmesi konusunda videoların öneminin artmaya başladığı da belirtiliyor. Peki, Instagran videoları oluştururken kullanıcıların ilgisini daha çok çeken videolar hazırlamak için neler yapmak lazım? Yapılan araştırmalarla beraber bu alanda kullanıcıların daha çok ilgi gösterdiği noktalar neler?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü

Araştırmalara Göre Kısa Videolar Çok Daha Fazla İlgi Çekiyor

Hem Facebook hem de Instagram için yapılan araştırmalarda videolar konusunda dikkat çeken nokta olarak ilk etapta video süreleri öne çıkmış durumda. Zira Facebook tarafından yapılan araştırmaya göre hem Instagram videolarında hem de Facebook videolarında kısa videolar kullanıcıların çok daha fazla ilgisini çekiyor.

Instagram video

Her ne kadar Instagram süre konusunda 60 saniye güncellemesiyle beraber kullanıcılara 1 dakikalık videolar özelliği sunsa da yapılan araştırmaya göre kullanıcıların %44 gibi önemli bir kısmı çok daha kısa videoları daha ilginç buluyor. Bu noktada sadece yapılan bu araştırmanın sonuçlarına bakacak olursak daha kısa Instagram videolarının daha çok ilgi çektiği ve bunun da daha fazla takipçi getireceğini de söyleyebiliriz.

Videolarla Ürün Tanıtımı Oldukça İlgi Görmekte

Hem Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda hem de iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanıcılar yeni bir yazılım ya da yeni bir ürün tercihi yapmadan önce bu ürünleri kullanan kullanıcıların tavsiyelerine büyük oranda önem veriyor.

Instagram Video

Zira iOS için %33’lük bir kullanıcı kitlesinin yeni Apple, Android için de bu oranın %55 olduğu belirtiliyor. Instagram videoları da hesabınızın çok daha ilgi çekmesini sağlayacaktır. En azından araştırma verileri bu yöntemin çok daha etkili olduğunu göstermekte.

Videolarda Yüksek Çözünürlük Önemli Mi?

Instagram kullanıcıları içerisinde yapılan araştırmaya göre Instagram videolarının yüksek çözünürlüklü olması %25’lik bir kullanıcı kitlesi tarafından eleştiri alıyor. Bunun yanında videonun görüntü kalitesinin yüksek olması elbette kullanıcılar için olumlu olacak. Instagram videolarının daha doğal gözükmesi de daha çok ilgi çekmeyiş başarıyor gibi. Açıklanan oranlardan bunu anlıyoruz.

Kolaj, Hızlı Video, Efektler Gibi Ekstra Özellikler

Bunun dışında Instagram videolarını standartların dışına çıkarılması da yine takipçi kazanma konusunda oldukça etkili yöntemler arasında gösterilmekte. Zira yine Instagram tarafından kullanıcılara sunulmuş olan video düzenleme uygulamaları, kolaj yapma uygulamaları ve hızlı video eklentileri gibi eklentiler kullanarak videoları çok daha ilgi çekici bir hale getirmek, Instagram videolarının daha fazla görüntüleme almasını sağlamakta.

Instagram Video

Instagram videoları için sunulan tüm bu tavsiyeler daha fazla takipçi kazanmanızı sağlayabilir. Bunun dışında genel olarak sosyal medya uygulamalarında da görselliğe çok daha fazla önem verilmesi de genel olarak Instagram kullanıcı sayılarının artmasını sağlamaya devam edecek gibi. Tabi bu durumda Instagram tarafından yayınlanacak olan yeni güncellemelerde oldukça etkili olacağını da söyleyebiliriz. Sadece canlı yayın özelliğinin bile ne kadar uzun bir süredir Instagram’ın gündemini meşgul ettiğini görebiliyoruz. Nasıl Daha İlgi Çeken Instagram Videoları Oluşturulur? Detaylıca anlattık.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu (Çözüldü)

Instagram Videolar İçin Yeni Bir Güncelleme

Son olarak geçtiğimiz günlerde Instagram tarafından videolar için yeni bir güncellemenin daha duyurulduğunu da ekleyelim. Şu an için kullanıma sunulan yeni güncelleme ile beraber artık Instagram videolarında eller serbest modu olarak yeni bir mod kullanıcılara sunuldu. Video bölümünde kullanılan özellik sayesinde artık isterseniz video çekerken çekim tuşuna basılı tutmanız gerek kalmıyor. Yeni güncelleme ile bu şekilde bir özellikte sunulmakta.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/igtv/yorum

Instagram Video Süresi Ne Kadardır?

Instagram video paylaşımlarında video sürü sınırı bulunmaktadır. Instagram video süre sınırı 1 dakikadır. 1 Dakikadan uzun Instagram’a video atamazsınız.

Instagram Hikaye Süre Sınırı Ne Kadardır?

Instagram story süre sınırı 15 saniyedir. 15 Saniyeden uzun hikayeleriniz otomatik olarak Instagram tarafından bölünmektedir.

Instagram Video Çözünürlükleri Nasıl Olmalı?

Instagram Video ölçüleri: minimum 1080 x 1920 piksel. Tavsiye edilen görsel oranı: 9:16. Video formatları: MP4 veya MOV. Maksimum dosya boyutu: 4 GB.

Instagram Öne Çıkmış Hikaye Nedir?

Instagram öne çıkan hikayeler, sizler tarafından profilinize sabitlenmiş olan hikayelerdir. Sizler silene dek kalıcı olacaktır.

Instagram Hikayeler Ne Zaman Silinir?

Instagram üzerinden paylaştığınız videolar en fazla 24 saat süre ile kalıcı olmaktadır. 24 saat sonra hikayeler silinir.

IGTV Nedir?

IGTV Instagram üzerinde uzun videolar paylaşmanıza olanak tanımakta olan bir özelliktir. Kendi kanalınızı açarak 1 dakikadan daha uzun videolar paylaşabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir