Netflix

Netflix

Netflix nedir ve nasıl üye olunur? Popüler online dizi ve film platformlarının başında gelen Netflix, ücret karşılığında üyelik sistemli hizmet sunmaktadır. 1997 yılı içerisinde ABD merkezli kurulmuş olup halihazırda 150 civarında ülkeden üyelikler başlatılabilmektedir. Kısa zamanda büyümesi ve dev bir platform haline gelmesi de sinema kültürü yok mu oluyor sorularını beraberinde getirdi. Çeşitli kategorilerde Netflix dizileri var olurken izleme noktasında herhangi bir sınırlandırma yoktur. İnternet bağlantısıyla tüm programlar izlenebilirken 100 milyonun üzerinde abonesiyle en geniş online platform konumundadır. Peki, Netflix Türkiye avantajları nelerdir? (Netflix Destek)

Netflix Avantajları

  • Var olan üyelik işlemleri son derece güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
  • Diğer platformlara kıyasla çok daha fazla sayıda dizi ve film takibi yapılabilir.
  • Uygun fiyatlarda olan Netflix üyelik ücretleri cazip olmasını beraberinde getirmektedir.
  • Çeşitli programların tek bir tuşla açılması söz konusu olurken listeye ekleme ve sonradan izleme olanağı bulundurur.
  • İstenilen tüm cihazlar üzerinden izleme yapılabilir, aynı anda birden fazla cihazdan takip edilebilir.
  • Ultra yüksek çözünürlüğe sahip olması ve en yeni filmleri hemen getirebilmesi de avantajlarındandır.
  • Google Chorme ya da diğer internet tarayıcıları üzerinden kullanımı yapılabileceği gibi mobil uygulamalardan da sorunsuz açılır.

En İyi Netflix Dizileri

İOS, Android ya da Windows tabanlı uygulamalar üzerinden Netflix dizileri izlenebilir. Platform girişi sonrasında üst bölümde dizi ve film seçenekleri sıralanır. Kategorilerden arzu edilen dizi türleri açılmaktadır. Türk yapımı dizilerde Atiye ön plana çıkarken milyonlarca kullanıcı tarafından izlenmiştir. Bunun haricinde How I Met Your Mother serisi de en iyi komedi dizilerinin başında gelmektedir. Hemen her ülke yapımı dizi var olurken Netflix üyelik sonrasında önerilen diziler günlük olarak kullanıcıya gönderilir. Böylelikle kullanıcının sevdiği tarzlar anlaşılır, bu duruma yönelik dizi tavsiyeleri gerçekleştirilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: E Ticaret Nedir?

netflix nedir

Aksiyon, Polisiye, komedi, gerilim, suç, tarih, animasyon ve benzeri kategorilerde en iyi Netflix dizileri yer almaktadır. İspanyol yapımı olan La Casa De Papel son yılların en iyi çıkış yapanlarındandır. Kaybedecek bir şeyi olmayan insanların bir araya gelmesiyle oluşan kusursuz plan, yeryüzünün en büyük hırsızlığına kapı aralar. Bunun haricinde Blacklist, Black Mirror, Sherlock Holmes dizileri de en iyiler sıralamasında yer almaktadır. En yeni çıkan Netflix filmleri ve yerli yapım filmlerin birçoğu da yine platform üzerinden izlenebilmektedir. Ayrıca belgesel ve şov programlarıyla çeşitli yarışmaların takibi de mümkündür.

Netflix Üyelik Nasıl Yapılır?

Üyelik işlemlerine hemen resmî sitesi üzerinden başlanılabilir. Netflix Üyelik formunda kişiye ait bilgiler bulunurken sonrasında ödeme için kredi kartı bilgileri istenir. Ardından hemen onaylama sonrasında film ve dizileri izlemeye başlayabilirsiniz. Sonrasında vazgeçme durumunda ise ayarlar bölümünden üyeliği iptal et demeniz yeterlidir. Farklı bir başvuru işlemi yapılmasına ya da müşteri hizmetlerine bağlanılmasına gerek yoktur. Tek

Netflix Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Farklı cihazlardan Netflix üyelik başlatılabilir. Üç ayrı paket bulunmasından ötürü fiyatlar farklılık gösterirken tüm paketler her cihazdan gösterilmektedir. Birinci paket daha uygun olurken yalnızca tek bir cihazdan izleme imkânı verir. Videolar için tablet ya da telefon kullanılabilir, standart çözünürlük bulunur. Aynı anda iki farklı ekrandan iki kullanıcılı olarak yararlanmak için ise diğer paket seçimi yapılır. Böylelikle HD görünümlü olarak takip elde edilir. Aynı anda daha fazla cihaz üzerinden kullanım ihtimali de bulunurken Netflix üyelik ücretleri yıllık olarak zamlanır. Bunun dışında yeni bir zam durumu oluşmazken var olan diğer online yayın platformlarına göre makul fiyatlara sahiptir. Netflix nedir konusunu sizlere detaylı olarak anlattık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Nedir kategorisi ile tüm merak ettiğiniz konulara erişebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Netflix Ücretli Midir?

Netflix; aylık abonelik sistemi ile çalışan ve ücretli olarak hizmet sunan bir digital içerik mağazasıdır. Dizi ve Filmler üretilir ya da popüler olan dizi ve filmler platform üzerinden üyelerine sunulur. Aylık sabit ücret ödeyerek netflix abonesi olabilirsiniz.

Netflix Kullanmanın Avantajları Nedir?

Netflix platformu sayesinde, istediğiniz içeriği indirerek, istediğiniz yerden offline olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca sürekli güncellenen içerikler sayesinde sınırsız içeriğe erişmeniz de mümkün olacaktır.

Netflix Akıllı Telefonlarda Kullanılabilir Mi?

Netflix gerek iOS gerek ise Android akıllı cihazlarda kullanılabilir. Programı indirmek için herhangi bir ücret gerekmez ancak abonelik için ücret ödemeniz gerekecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GSM Nedir?

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir