Noter Çalışma Saatleri

Noter Çalışma Saatleri

Gün içerisinde en çok bireyin ziyaret ettiği kamu kurumlarından olan noterler ile alaklı en çok merak edilen detayların başında, şüphesiz ki noter çalışma saatleri gelmektedir. Noter mesai saatleri ve noter kaçta kapanıyor gibi sorularınızın cevapları için, siz de güvenle makalemizi okumaya devam edebilirsiniz. Bu makalemizde noter çalışma saatleri, nöbetçi noter istanbul, ankara nöbetçi noter gibi her türlü detayı öğrenebileceksiniz.

Noter Çalışma Saatleri

Eğer çeşitli işlemlerinizi halletmek için noter çalışma saatleri ile alakalı bilgilere ihtiyacınız var ise lütfen makalemizi okumaya devam edin. Bu konu ile alakalı en doğru bilgileri kolay bir şekilde öğreneceksiniz. Öncelikle diğer çoğu kamu kurumu gibi noterlerde de öğle tatili uygulaması bulunduğunu belirtmek isteriz, saat 12:30 ile 13:30 aralarında noterlerde öğle tatili bulunmaktadır. Eğer noter kurumlarında halletmeniz gereken bir işleminiz var ise 12:30 dan önce veya 13:30 dan sonra bu işlemlerinizi halletmeniz gerekmektedir. Peki noter çalışma saatleri nedir? Noter mesai saatleri nedir? Hangi saat aralıklarında noterde işlemlerinizi halledebilirsiniz?(Vikipedi)

  • Pazartesi – 09:00 – 17:00 (12:30 ve 13:30 arası öğle tatili)
  • Salı – 09:00 – 17:00 (12:30 ve 13:30 arası öğle tatili)
  • Çarşamba – 09:00 – 17:00 (12:30 ve 13:30 arası öğle tatili)
  • Perşembe – 09:00 – 17:00 (12:30 ve 13:30 arası öğle tatili)
  • Cuma – 09:00 – 17:00 (12:30 ve 13:30 arası öğle tatili)
  • Cumartesi (Nöbetçi noterler genellikle saat 10:00 ile 16:00 arası hizmet vermektedir)
  • Pazar (Nöbetçi noterler genellikle saat 10:00 ile 16:00 arası hizmet vermektedir)
noter çalışma saatleri

Ankara Nöbetçi Noter, İstanbul Nöbetçi Noter

Hafta içi dışında, Cumartesi ve Pazar günleri nöbetçi noterler sayesinde her türlü noter işleminizi halledebilirsiniz. Bu noterleri sorgulamak için ise TNB (Türkiye Noterler Birliği) resmi internet sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. TNB Nöbetçi Noter sorgulama sayfasına eriştikten sonra şehir ve tarih seçme işlemi yaparak, kolaylıkla kendinize en yakın nöbetçi noteri bulabilir, bu noterlerde işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Adliye Çalışma Saatleri

Noter Vekalet Ücreti

Noterler ile alakalı en çok merak edilen detaylardan bir diğeri, Noter Vekalet ücretidir. Noter vekaletname verme ücreti ise güncel olarak 2020 yılında 150.00 TL’dir.

Çalışma saatleri kategorimiz ile firmaların çalışma saatlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Noter Nedir?

Noter, temelde noterlik işini yapan kişilere verilen isimlerdir. Türkiye Noterler Birliğine bağlı olarak çalışırlar ve anayasal kanunlar çerçevesinde görevleri sabitlenmiş tüzel kişiliklerdir.

Noterler Ne İş Yaparlar?

Noterler genellikle, alım-satım işlerini resmileştirmekle mükelleftirler. Ayrıca üzerinde resmi bir imza,damga ve mühür bulunan evrakları onaylayabilir ve çoğaltabilirler. Kanunen tescili gereken işlemleri hallederler.

Noter Nasıl Olunur?

Noter olmak için ilk olarak ülkemizden 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk Fakültelerinden birinden mezun olmak gerekir. Daha sonra noterlik hususunda staj yapmak gerekir. Daha sonra için ise noterlik atamasından yararlanıp mesleğe başlanılabilir.

Çalışma Saatleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir