Nüfus Müdürlüğü

Nüfus Müdürlüğü

Nüfus müdürlükleri, birçok resmi işlemde ziyaret edilmesi gereken bir kurum olduğu için, yurttaşlar açısından nüfus müdürlüğü çalışma saatleri büyük bir merak konusu olmaktadır. Devlet daireleri arasında en popüler olanlardan biri olan nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü ile alakalı tüm mesai saatleri detaylarını bu yazımızda sizlere aktaracağız. Siz de aşağıda size belirtmiş olduğumuz saat aralıklarında nüfus müdürlüklerini ziyaret ederek, her türlü resmi işleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Dilerseniz nüfus müdürlükleri ile alakalı bu kritik bilgileri hemen tarafınıza aktarmaya başlayalım. Nüfus müdürlükleri çalışma saatleri nedir? Nüfus müdürlükleri hangi saat aralıklarında çalışıyor? Nüfus müdürlükleri saat kaçta açılıyor ve nüfus müdürlükleri saat kaçta kapanıyor?

nüfus müdürlüğü çalışma saatleri

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri

Eğer nüfus müdürlüklerini ziyaret ederek halletmeniz gereken bir işlem olduğunu düşünüyor iseniz, lütfen aşağıda size belirtmiş olduğumuz nüfus müdürlüğü mesai saatleri detaylarına dikkat ediniz. Ayrıca nüfus müdürlükleri devlet dairesi statüsünde bulunduğu ve resmi bir kurum olduğu için, diğer tüm devlet dairelerinde bulunduğu gibi öğle tatili uygulamasının bulunduğunu belirtmek isteriz. Yani eğer nüfus müdürlüklerini ziyaret edecekseniz, ziyaret saatinizi lütfen bu saat aralıklarının öncesine veya sonrasına denk getirmeye özen gösteriniz. Böylelikle işlemlerinizi en hızlı şekilde halletme imkanınız bulunacaktır.

  • Pazartesi – 08:30 – 16:30 (12:30 ve 13:30 arası öğle tatili bulunmaktadır.)
  • Salı – 08:30 – 16:30 (12:30 ve 13:30 arası öğle tatili bulunmaktadır.)
  • Çarşamba – 08:30 – 16:30 (12:30 ve 13:30 arası öğle tatili bulunmaktadır.)
  • Perşembe – 08:30 – 16:30 (12:30 ve 13:30 arası öğle tatili bulunmaktadır.)
  • Cuma – 08:30 – 16:30 (12:30 ve 13:30 arası öğle tatili bulunmaktadır.)
  • Cumartesi – Devlet dairesi olduğu için kapalı.
  • Pazar – Devlet dairesi olduğu için kapalı.

2020 yılında güncel olarak nüfus müdürlüğü çalışma saatleri tam olarak yukarıda size belirtmiş olduğumuz gibidir. Siz de bu saat aralıklarında nüfus müdürlüklerini ziyaret ederek, nüfus müdürlükleri ile alakalı her türlü resmi işleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Adliye Çalışma Saatleri

Nüfus Müdürlüğü Randevu

Eğer nüfus müdürlükleri ile alakalı nüfus müdürlüğü randevu işlemi yapmak istiyor iseniz, bunu e-Devlet üzerinden kolay bir şekilde yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Yapmanız gereken tek şey e-Devlet hizmetler bölümünden nüfus müdürlüğü bölümüne girmek ve randevu almak olacaktır. (NVİ)

Çalışma saatleri kategorimiz ile firmaların çalışma saatlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Nüfus Müdürlüğü Nedir?

Nüfus müdürlüğü, nüfus işlemleri ile ilgili hizmet vermekte olan bir kamu kuruluşudur. İkametgah çıkartmak, Kimlik belgesi düzenlemek veya oluşturmak, Ölüm belgesi oluşturmak gibi işleri yapmaktadırlar.

Nüfus Müdürlükleri Hafta Sonu Açık Mı?

Nüfus müdürlükleri tıpkı diğer kamu kuruluşları gibi hafta içi mesai saatleri içerisinde çalışmaktadırlar. Hafta sonu işlem yapmamaktadırlar.

Kimlik Çıkarmak İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Nüfus müdürlüğünde yaptıracağınız işlemler için randevu almanız gerekmektedir. Aksi halde yaşanan yoğunluk nedeniyle işlemlerinizi gerçekleştiremeyebilirsiniz.

Çalışma Saatleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir