On Numara Nasıl Oynanır?

On Numara Nasıl Oynanır?

Milli Piyango bayileri üzerinden oynanabileceği gibi farklı alternatifleri de bulunan on numara oyunu şans oyunlarından en çok bilinenler arasındadır. On numara bayisi üzerinden kupon alınarak yapılır. Bunun dışında ille de manuel olarak kuponlardaki kolonların doldurulması gerek de yoktur. Buna dair tüm unsurlarla birlikte nasıl oynandığı ve neler kazandırdığı da merak edilmektedir. Peki, şans oyunları tutkunlarının çokça tercih ettiği on numara nasıl oynanır püf noktaları nelerdir?

On Numara Oyna

On numara kolonunun doldurulmasıyla oynanan şans oyununda amaç doğru sayıların tahmin edilmesidir. 1’den 80’e kadar sayılar yer alır. Bunlar arasında on tanesi seçilerek doldurulur. Çekiliş sonucunda bu sayıların çıkması beklenirken fazla sayıda işaretleme yapılması durumunda kupon geçersiz kabul edilir.

On Numara Oyununda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • On numara kolonu üzerinden işlemler yapılır.
  • Toplamda 10 adet sayı seçimi gerekli olurken az ya da çok fazla sayıdaki işaretlemelerde kupon kullanılmamaktadır.
  • Doğru renk kalemle işaretleme yapılmaması halinde de geçersiz sayılmaktadır.
  • Farklı şans oyunları kolon kuponlarıyla on numara oynanmayacağı gibi on numara bayisinden onaylatma yapılır.
  • Doğru on numara kuponunda sağ bölgede logo bulunur.

On Numara Kuralları

Oldukça zor olmasına karşın on numara tahmin için geçmiş dönem çekilişlere göz atılabilir. Bununla birlikte toplamda 80 sayı var olurken 22 adet çekilir. Bunlardan 10 tanesi işaretlenmiş olmalıdır. Bir kolon dışında dört kolon işaretli olabilir. Her kolon için 10 adet sayı doldurulur. Kolonlar farklı olmakla birlikte kişi 7 ya da 100 civarında kolon doldurma hakkına da sahiptir. Her kolon için ücret ödemesi bayiye yapılır. Kolon doldurma süreçlerinde yanlışlıklar yapılabilir. Böyle bir durumda işaretleme durumlarının ya da rakamların değiştirilmesi talep edilir. Böylelikle on numara çekiliş için ilgili kolon dikkate alınmaz. Bütün kuponun iptal olmaması bu şekilde sağlanırken yalnızca belirtilen kolon ya da kolonlar görmezden gelinir. (Vikipedi)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

on numara nasıl oynanır

On Numara Çekilişi Katıl

Bayiler aracılığıyla kolon doldurarak oynanabileceği gibi on numara sonuçları yine bayilerden öğrenilebilir. Ayrıca sadece kolon doldurulmasına ihtiyaç yoktur. Makine tarafından rastgele belirlenen sayılar için hazır kolonlar alınabilir. Böylelikle manuel kolon işaretleme yerine makine şansına güvenilir. Sayıların tamamı makine tarafından seçilirken bu duruma dair avantaj veya dezavantaj ortaya çıkabilir. On numara çekilişi için geçerlilik olması adına kırmızı renkli kalemlerle kolonlar doldurulabilir ancak makine tarafından okunması zor olmaktadır. Bundan dolayı siyah ya da mavi renkli kalemler çok daha isabetli olacaktır. Ayrıca bayilerde var olan kalemlerin kullanılması da okuma sorunlarının yaşanmaması adına önem taşır. Bazı durumlarda aynı kuponda kolonlar farklı renklerdeki kalemlerle doldurulabilir. Böyle bir durumda bazı kolonlar yanlış oynanabilirken aradaki farklar daha belirgin görülür. On numara bayisi ile sizlerde hemen kolonlarınızı tamamlayarak çekilişlere dahil olabilirsiniz. On Numara nasıl oynanır sizlere anlattık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Nasıl Yapılır kategorisi yazılarımız ile neyin nasıl olacağı konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

On Numara Nedir?

On numara ülkemizde oynanmakta olan bir şanş oyunudur. 1’den 80’e kadar yer alan sayılardan çekilişle belirlenecek olan 22 adet numaradan 10 adet tahmin etmek hedeflenmektedir. 9-8-7 adet bilen oyuncularda ikramiye kazanma şansını elde edecektirler.

On Numara Çekilişi Ne Zaman Yapılmaktadır?

On Numara çekilişleri her hafta düzenli olarak tekrarlanmaktadır. Haftanın Pazartesi günleri çekiliş yapılır ve oyunu oynayıp kupon yapmış kişiler arasından ikramiye kazananlar bu çekilişler sonucunda belirlenir.

Kimler On Numara Oynayabilir?

Ülkemiz içerisinde diğer bahis oyunlarında olduğu gibi On numara oyununu oynamak için en az 18 yaşında olmak gerekmektedir. 18 yaşından küşük kişiler maalesef On Numara oyununu oynayamazlar.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir