On Page SEO

On Page SEO

Giderek artmaya devam eden on page SEO işlemleriyle istenen temel hedef siteye ait organik trafiğin arttırılmasıdır. Her ne kadar bu şekilde ifade edilse de hedef kitlenin belirlenmesi, doğru analiz edilmesi, kullanıcı aramalarının yönlendirilmesi ve sitenin ulaşılabilirlik seviyesinin yükseltilmesi işlemidir. Genel çerçevede bakıldığında gerek arama motorlarının botları gerek kullanıcılar tarafından daha kullanılabilir bir site yaratılır. Bunlar ışığında görüleceği gibi on page SEO nedir sorusuna sitenin organik trafik kazanması adına yapılan optimizasyonlar olarak ifade edilir.

On Page SEO Çalışmalarında Püf Noktalar

  • Siteye ait domain yaşıyla birlikte doğam kayıt süresi ve geçmişi
  • Siteye ait Backlist imkanı olup olmadığı
  • Sunucunun kaliteli ve güvenilir olması,
  • Site yazılım yapısının temiz kodla yazılmış olması
  • Site arayüz yapısının pratik kullanım sağlayabilmesi
  • Sitenin mobil uyumlu yapıda olması
  • Sitenin SSL sertifikasına sahip bulunması
  • Site içerikleriyle görsellerin özgün yapıda olması,
  • Sosyal medya platformları üzerinden siteye dair etkileşim durumlarının yapılması
  • Web sayfa açılış hızının Google Sayfa Hızı ortalama seviyesinde olması,

On Page SEO Ne İşe Yarar?

Süreçlere başlamadan önce hedef kitlenin belirlenmesi ve yönetilmesi gerekli olurken içeriğin sevilmesi ve buna bağlı olarak site kullanımının kolay olması da önem taşır. Kullanıcı deneyimi iyi olursa yeni ziyaretçilerin gelme ihtimali çok daha yüksek olacaktır.

on page seo

On Page SEO Aşamaları

Öncelikli olarak kaliteli bir şekilde organik trafik yaratılması adına temiz kodlama ve sonrasındaki özgünlük hallerinin yaratılması mühimdir. Siteye ait tüm yapısal unsurlar bu çerçevede belirlenir ve korunur. Halihazırda on page SEO çerçevesinde gerçekleştirilen işlemlerde hem içerik hem de bağlantıların tamamıyla tüm etkileşim imkanları da yeniden düzenlenir. Sitenin kullanıcılar tarafından daha rahat kullanılması, arama motorlarının botlarının daha kolay ve geniş çerçevede tarama yapılmasının sağlanması da öncelikler arasındadır.

On Page SEO Uyumlu Başlık

Var olan sayfaların her birinin değeri başlığıyla doğru orantılı bir şekilde korunmakla beraber benzersiz olması sağlanmalıdır. Bu çerçevede hem içerikle uyumlu hem de daha önce tercih edilmemiş başlıklar seçilmelidir. Bu başlıkların ilgi çekici olması da on page SEO işlemi adına artı bir durumdur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Google Ads

Tek Sayfa SEO URL Yapısı

Arama motoru dostu URL bulmak hemen her sayfa için geçerlidir. Çok daha iyi bir tarama yapılması adına URL içerisinde hedeflenen anahtar kelimeler olmalıdır, Ayrıca bazı karakterlerin kullanılmaması, akılda kalıcı seçimlerle özgün URL oluşturma süreçleri de katkı sunar.

SEO İçerikleri Nasıl Olmalı?

Belki de bir web sitesi için en kapsamlı hususların başında gelen içeriklerdeki başlık, etiket ve meta açıklamaları özelinde de on page SEO süreçlerinde bahsedilmesi olmazsa olmazdır. Bu çerçevede özgün içerikler oluşturulmalı ve anahtar kelime kullanımlarına yine Google eklentileriyle destek bulunmalıdır. Meta robot etiketi botların taramasına izin vermeli ve bu çerçevede nofollow etiketlerin olmadığına bakılmalıdır. Aksi durumda arama sonuçlarında listeleme olmayacağı gibi robot.txt dosyası kontrolleriyle bu hususlar giderilebilir. Kullanıcıların arama motorunda görmesi istenen sayfalar için sitemap XML dosyasına ekleme de yapılmalıdır. Teknik destek özelinde ise DeppCrawl kullanımı önermekteyiz. Google Search Console raporlarının haricinde var olan listeleme ve planlama durumlarında etkisi büyüktür. Kullanıcı davranışlarına göre içeriklerin oluşturulması, tam anlamıyla kopyadan uzak özgünlüğün yakalanması ve semantik anlamlandırmaya verilecek önem sayesinde de on page SEO site kazanımı sağlanacaktır.

Schema-Featured-SSL Kullanımlarıyla SEO

Var olan Schema Markup kullanımı da belirleyiciler arasındaki yerini alır. HTML etiketlerin entegrasyonu bu şekilde yapılır ve arama botlarına kolay yoldan meta bilgileri verilir. Featured Snippet bir başka aşama olurken içeriğin işaretlenmesiyle öne çıkarılması kazanımları arttırır. Site özelinde SSL sertifikası alınması ve güvenli iletişim unsuruna riayet edilmesi de tek sayfa SEO açısından önem taşır. Gerçekleştirilecek süreçlerin doğru şekilde uygulanmasıyla sitenin daha hızlı organik trafik alımı söz konusudur.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

On Page SEO Nedir?

Site İçi SEO olarak bilinen, bir web sitesinin arama motorlarına göre düzenlenmesi anlamına gelmektedir. Site içi SEO olarakta bilinmektedir. SEO çalışmaları site içerisinde başlar ve sonuç sayfalarında ön planda çıkmak adına site içi düzenlemeler yapılır.

Site İçi SEO Neden Önemlidir?

SEO çalışmalarının ilk ayağı site içi SEO çalışmalarıdır. Bu çalışmalar SEO için hayati önem taşımaktadır. Site içi optimizasyon yapılmadığı taktirde istenilen sonuçlara ulaşmak mümkün olmaz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SEO Teknikleri

Site İçi SEO Nasıl Yapılır?

Site İçi Seo çalışmaları birkaç farklı alanda karşımıza çıkabilir. URL düzenlemesi, Title, Ortam dosyalarının düzenlenmesi gibi önemli detaylar bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir