Online Oyunlar

Online Oyunlar

Son derece büyük bir sektör olmaya devam eden online oyunlar için 2020 oldukça zengin bir yıl olmaya devam ediyor. Halihazırda ilk aylarda başlayan yeni oyun çıkışlarının ikinci ve üçüncü dönemlerde de devam etmesi bekleniyor. Hemen her ay yeni bir oyun ya da güncelleme adından söz ettirirken takip etmesi bile bir hayli zor. Bundan dolayı 2020 online oyunlar ile ilgili tüm gelişmeleri sizler için derledik.

En Çok Oynan Oyunlar

2020 yılı içerisinde çıkışı söz konusu olacak oyunların başında Cyberpunk 2077 gelirken aynı zamanda yine sarkma yaşayan The Last of Us Part II beklenenler arasında. Bunun haricinde Babylon’s Fall ve Empire of Sin oyunlarının çıkışı da 2020 tarihinde olacak. Final Fantasy VII Remake, Journey to the Savage Planet, Kerbal Space Program 2, Marvel’s Avengers, Minecraft Dungeons 2020 yılında çıkacak oyunlar listesinde yer alıyor. Birbirinden farklı kategorilerde olan bu kadar çok oyunun çıkış yapacak olması da en çok oynanan online oyunlar sıralamasının değişebileceğini gösteriyor.

Online Oyunlar Listesi (2020)

  • Cyberpunk 2077

Aksiyon türünde olan oyunun çıkışı ise Nisan ayının sonu yorumları yapılıyordu. Halihazırda 2020 yılı oyunu olmasıyla birlikte PC, PS4 ve Xbox One için uyumludur. Polonyalı CD Projekt tarafından geliştirilmiştir. Kanun kaçağı paralı asker olarak oyun başlarken geleceğin teknolojik silahlarını kullanma şansı bulunuyor. Özellikle Night City haritasında var olan detaylar çok daha gerçekçi bir oyun anlayışını mümkün kılıyor. Eğlence düzeyi yüksek olurken aksiyon türünde en iyi oyunlar pc listesinde de kendisine kolaylıkla yer elde edecektir.

  • Dying Light 2

Macera türünde olmasıyla beraber zombi temalı popüler oyunların başında gelen Dying Light yine 2020 yılında çıktı. İnsanoğlu için oldukça zor şartlarda yaşamanın konu alındığı oyunda zombi virüsüyle mücadele var. Son yerleşim yerinde başlayan oyunda zombi avcılığı yapılacak. Aynı zamanda oyunun dünyası açısından önemli kararların bizzat oyuncu tarafından verilmesi de gerçekçiliği çok daha ileri boyuta taşıyor. En iyi online oyunlar pc dışında PS4 ve aynı zamanda Xbox One platformlarında da oynanabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Pazar Analizi Nasıl Yapılır ve Pazar Analizi Ne İşe Yarar?

  • Half Life: Alyx

Online olmakla birlikte yalnızca PC için geçerli olan Half Life yeni oyununda bir VR etkisi söz konusu. Oyunda Alyx Vance karakteri kontrol edilirken basit gibi tanımlanabilecek online oyunlar listesi dışında çok daha fazlasını vaat ediyor.

  • Wasteland 3

Heyecanlı oyunlardan olmasının yanında RPG türündeki macera oyunu Wasteland 3 yine 2020 yılının merakla beklenenleri arasında. Stratejik hamlelere ihtiyaç duyulurken farklı bir dünyada sıcak çöl ikliminden soğuğun derinden hissedildiği ortamlara kadar geniş bir harita var. Colorado Patriği tarafından verilen görevlerin yerine getirilmesi amaçlanıyor.

online oyunlar

Online Oyunlar PC

Günümüzde en çok oynanan online oyunlar PUGB ile Fortnite olurken LOL tutkunlarının sayısı da giderek artıyor. Bununla birlikte spor ya da aksiyon türlerinden ziyade savaşçı yönüyle öne çıkan oyunlara ilgi çok daha yoğun. Devamlı gelişime dayalı Minecraft ise her zaman güncelleştirmeleriyle belirli bir kitleye hitap etmeye devam ediyor. Var olan online oyunlar pc dışında mobil uygulamalar üzerinden de rahatlıkla erişilebiliyor. CS GO ve GTA 5 oyunları da listede kendisine kolaylıkla yer buluyor.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Online Oyun Nedir?

Online oyun, internet üzerinden rol ve karakter geliştirme içeriklerine sahip olan oyunlardır. Genellikle karakter geliştirme ve savaş oyunları daha çok tercih edilmektedir.

En İyi Online Oyunlar Nelerdir?

Günümüzde en çok tercih edilen online oyunların başında League Of Legends gelmektedir. Bununla birlikte hayatta kalma temeline dayalı savaş oyunlarıda oyuncular tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Online Oyun Oynamak Zararlı mı?

Online oyun oynamak kişinin vaktini çok alan bir eylemdir. Bu nedenle çok fazla saatler oyuna harcanmamalıdır. Aksi taktirde fiziksel ve zihinsel olumsuz yansımaları olabilir.

PUBG Nedir?

PUBG Dünya genelinle yaklaşık olarak 100 milyon kişi tarafından oynanmakta olan bir online hayatta kalma oyunudur.

Fornite Nedir?

Fortnite, PUBG ile büyük rekabet içerisinde olan ve dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alana online savaş oyunudur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: OpenStack Nedir? OpenStack Neden Önemlidir?

LOL Nedir?

LOL Dünyanın aktif olarak en çok oynanan oyunudur. Yaklaşık olarak 250 milyon oyuncu mevcuttur ve dünya geneli turnuvalar düzenlenmektedir.

Youtube Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir