Instagram ünlüler

Orley Fenelon Instagram Paylaşımı İle Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu

Orley Fenelon Instagram hesabından yaptığı paylaşım sosyal medyanın bir anda gündemini oturdu. İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber artık hemen her bilgi internet üzerinden toplanabiliyor. Binlerce hatta milyonlarca kişinin bilgilerinin yer aldığı ve bununla beraber milyonlarca kişinin erişim sağladığı örümcek ağı benzetmesiyle nitelendirilen internet, sadece bu yönleriyle bile kötü niyetli kişilerinde ilk hedefi. Zira bu tip kişiler real dünyada çok daha az kazançlı dolandırıcılıkların yerine sanal alemde belli sitelere saldırılar yapıp belli bilgileri çalarak milyon dolarlık servetler yapabiliyor. Tabi hemen her sitenin kendine göre bir güvenliğinin olması hacker olarak adlandırılan bu kişilerin işlerinin de epeyce bir zorlaştırıyor.

Fakat ne kadar zor olursa olsun bazı insanlar öyle açıklar bulup öyle saldırılar yapıyor ki tüm dünyanın ilgisini üzerine çekebiliyor. Bu isimlerden birisi de Orley Fenelon oldu. Henüz 7.sınıf öğrencisi olan Orley Fenelon aslında profesyonel bir hacker olmamasına rağmen dünyanın en büyük ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia’yı hacklemeyi başardı. Amerika’nın başkanları listesine 30.madde olarak kendi adını ekleyerek minik yetenek bu görüntüleri ise Instagram hesabından paylaştı. Durumun hemen fark edilememesi nedeniyle Orley Fenelon’un adı da bir süre Wikipedia da yer aldı. Açığın sosyal medyada yayınlanmasının ardından ise küçük hackerın değiştirdiği bölüm düzeltildi. Yaptığı saldırıyla sosyal medyanın gündemine oturan Orley Fenelon ise birçok ünlü firmanın da dikkatini çekmeye başladı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/igtv/begeni

Orley Fenelon Instagram Paylaşımı İle Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu
4.5 (90%) 164 votes

Bir önceki yazımız olan Twitter Düşüşte Instagram Yükselişte başlıklı makalemizde instagram, Sosyal medya ve Twitter istifa hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Caroline Giraud Koç Instagram Paylaşımıyla Duygulandırdı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir