Özge İsminin Anlamı

Özge İsminin Anlamı

Özge genelde kız çocuklarına verilen bir isim olarak düşünülse de bazen erkek çocuklarına da verildiği durumlar olabiliyor. Çok sayıda anlamı olan bu isim Türkçe kökenlidir. Kuran-ı Kerimde geçmeyen isimlerden birisidir. Ayrıca üniseks olarak kabul edilmektedir. Bu ismin en çok bilinen anlamı başka, diğer, gayrıdır. Bunun dışında birçok anlamı olan bir isimdir. Özge isminin anlamı nedir?

Özge İsminin Sözlük Anlamı

Özge isminin sözlük anlamı için çok fazla seçenek ve sonuç vardır. Çocuğunuza bu ismi verecekseniz aşağıda ki anlamlara odaklandıktan sonra doğru kararı vermeniz daha olası olacaktır.

  • Yabancı, başka, ağyar, diğer
  • Güzel, iyi
  • Derenin başlangıcı, vadide derelerin birleştiği yer
  • Şakacı
  • Sıcakkanlı, cana yakın
  • Gözü pek, yürekli

Bu anlamların her birini içerisinde barındırmaktadır. Kullanım noktasında göre bu anlamlara bürünebilir. Sizde beğendiğiniz anlama göre kız çocuğunuza bu ismi verebilirsiniz.

özge ne demek

Özge İsminin İstatistikleri

Özge ismiyle ilgili çok farklı istatistikler vardır. Ülkemizde en çok kullanılan isimler arasında 56. sırada yer almaktadır. Ülkemizde bu isme sahip 90 bine yakın insan vardır. Bu insanların yaklaşık 20 bin tanesi İstanbul’da yaşamaktadır. Bu isim her 962 kişiden birisinde vardır. Bu isme ait harfler alfabede ki sıralamasında ki sayıları toplandığında sonuç 62 yapmaktadır.

Ö:19 + Z:29 + G:8 + E:6 =62

Özge İsminin Harf Analizi

Özge ismi toplam dört harften oluşur. Bu ismin hecelemesi “öz:ge” şeklindedir. Bu ismin harfleri ile analiz yapıldığında çok daha net bir sonuç ortaya çıkar.

  • Ö: Genelde kendi içine kapalı, sır saklayan, gizliği sevmeleri ile bilinen insanlardır. Gizemli işler yapmayı ve keşfedilmeyi sever.
  • Z: Eğitimi çok sever ve bu konuda başarılı olmak ister. Kitap okumayı ve bilimle ilgilenmeyi sever.
  • G: Güce her zaman sahip olmak ister. Bunu elde etmek için yapamayacağı şey yoktur. İnatçı yapısı ile dikkat çeker.
  • E: Çok karışık bir ruhsal dünyası vardır. Hem üzüntüyü hem de sevinci aynı anda yaşar. Bu durumdan diğer insanların aksine sıkılmaz.

Özge İsminin Özellikleri

Özge ismi birçok isme göre birden fazla anlam ifade etmesiyle dikkat çeker. Bu nedenle kız çocuklarına verilen özel isimlerden birisi olarak kabul edilir. Ülkemizde bu isme sahip ünlü isimler arsında Özge Özpirinçci, Özge Ulusoy, Özge Fışkın, Özge Kırdar Çemberçi, Özge Özberk gibi isimler vardır. Ayrıca bu isim “Özgeçmiş” olarak da kullanılabilir. Bu anlam farklılıklarının getirdiği bir durumdur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Özge İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Özge ismi günümüzde çok popüler bir isimdir. Kız bebekleri için çokca tercih edilir. Özge ismine sahip ünlüler; Özge Bayrak, Özge Başak, Özge Ulusoy, Özge Özpirinçci gibi isimlerdir.

Özge Ne Demektir?

Özge; sıcakkanlı, cana yakın kişi anlamlarını taşır. Bunun yanında iki dereciğin birleşip dere oluşturduğu yerlere de bu isim verilmektedir. Detayları blog yazımızdan bulabilirsiniz.

Özge İsmi Caiz mi?

Özge ismi, herhangi bir kötü anlam içermemesinden ötürü yeni doğan bebeklere verilebilecek bir isimdir. Vermekte herhangi bir sıkıntı yoktur.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir