Instagram yarışmaları

PepsiCo Instagram Staj Yarışması Sonuçlandı

Sosyal medya artık hayatımızda büyük bir yer kaplamaya başladı. Öyle ki artık sosyal medya dediğimiz şey aynı telefon iletişimi gibi insanlar arası iletişim kurmak için kullanılan bir araç olarak değerlendiriliyor. Hal böyle olunca hem masrafsız hem de etkili olan bu sosyal medya alanları işe dünyasının da dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor. Özellikle son günlerde büyük bir yükseliş gösteren Instagram için firmaların harekete geçtiğini söylemek mümkün. Kimi zaman sadece reklam amaçlı olarak kullanılan bu platformlar kimi zaman da işçi alımlarına kadar etili olabiliyor.

İşte bu durumun son örneği de PepsiCo’dan geldi. Genç stajyerler için bir çalışma başlatan PepsiCo bunun için sosyal medyayı tercih etti. Hem sosyal medya kullanabilen hem de hayal gücü geniş olan kişilerin tespit edilmesi için yapılan yarışmada Instagram kullanıldı. Söz konusu yarışmaya göre Instagram üzerinden PepsiCo markasına en yaratıcı görseli oluşturan kişi PepsiCo’da staj yapma şansı elde etti. Oldukça fazla katılım olduğu yarışmanın sonuçları ise uzman kişiler tarafından yapılan değerlendirme ile belirlendi. Yarışmayı kazanan Serhan Kong isimli yarışmacı ise firmada iki ay staj yapma şansı elde etmiş oldu. Söz konusu yarışmanın büyük ilgi görmesi firmanın bu tarz yarışmalara daha fazla önem vereceğinin de en büyük göstergesi oldu.

PepsiCo Instagram Staj Yarışması Sonuçlandı
4.5 (89.71%) 245 votes

Bir önceki yazımız olan New Horizons Uzay Aracından İlk Fotoğraflar Paylaşıldı başlıklı makalemizde NASA Instagram, New Horizons ve New Horizons Plüton fotoğrafı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Selfie Çeken Drone Yolda
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir