Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Periscope insanların dünyaya açık canlı yayın yapabilecekleri, temel prensibi ile Twitter’i baz alan ve yalnızca Twitter hesabı olan kişilerin kullanabileceği bir platformdur. Periscope’nin kuruluş amacı canlı yayındır. Kullanıcılar Periscope canlı yayın nasıl yapılır sorusunu sıklıkla sormaktadır. Periscope üzerinde canlı yayın yapmak çok kolaydır. Kullanıcıların ilk etapta eğer yoksa bir Twitter hesabına sahip olmaları gerekmektedir. Ardından Periscope uygulamasını telefonlarının mağazalarından indirmeleri gerekir. Periscope üzerine Twitter kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapılması, Periscope’nin kullanılması için yeterlidir.

Periscope’den canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların uygulama açıldıktan sonra kamera işaretine tıklamaları yeterlidir. Ardından çıkacak olan ekranda, canlı yayının gizli olup olmayacağını, konumunun paylaşılıp paylaşılmayacağını ve Twitter’de gösterilip gösterilmeyeceğini belirlemeleri gerekmektedir. Tüm bunlar ayarlandıktan sonra, Start Broadcast düğmesine tıklanarak canlı yayına başlanabilir.

Periscope Nedir?

Periscope insanların yaptıkları canlı yayınları dünyadaki insanların tamamıyla paylaştıkları uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama tıpkı Twitter gibi takipçi sistemi ile çalışmaktadır. Kişiler kendilerini takip edecekleri kişileri belirleyebilme hakkına sahiptir. Kendilerini takip etmelerini istemedikleri kişileri engelleyip, sistemlerinden atabilirler. Bunun yanı sıra, canlı yayınlarını istedikleri kişilere gizleyebilirler.

Periscope üzerinden yapılan canlı yayınlar kaydedilebilir. Kişiler isterlerse yapacakları tek canlı yayını, isterlerse de bütün canlı yayınlarını kaydedebilirler. Bir tek canlı yayını kaydetmek için, ayarlar kısmına girip Autosave kısmına onay vermeleri, bundan sonraki tüm canlı yayınlarını kaydetmek için ise yine ayarlar kısmından otomatik kayıt seçeneğini etkinleştirmeleri gerekmektedir.

periscope canlı yayın

Periscope özellikle resmi kurumlar tarafından ve yabancı ünlüler tarafından kullanılmaktadır. Özellikle Hollywood yıldızlarının yaptıkları canlı yayınlar çok fazla kişi tarafından izlenmektedir. Bunun yanı sıra üniversitelerin, belediyelerin ve daha üst mevkilerdeki kişilerin, aldıkları kararları veya önemli gördükleri şeyleri insanlara kolaylıkla duyurabilmeleri için de iyi bir araçtır. Periscope bu anlamda çok fazla kullanılmaktadır. Ve oldukça da yararlıdır.

Periscope Nasıl İndirilir?

Periscope insanların tv yayını gibi canlı yayın yapabilecekleri live uygulamlarından bir tanesidir. Kişiler yapılan canlı yayınları gördüklerinde izle butonuna basarak canlı yayınları izleyebilir. Peki Periscope nasıl indirilir?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope hem ios, hem de android tarafından desteklenen bir uygulamadır. Kişiler telefonlarının destekledikleri mağazalara Periscope yazıp arama yaparak uygulamayı bulabilir. İndir butonuna tıkladıkları takdirde, Periscope inmeye başlayacaktır. Periscope’yi indirmek tamamen ücretsizdir. Dolayısıyla kişiler Periscope’yi hemen indirip kullanmaya başlayabilir. En azından denebilecek uygulamar arasında yer alan bu uygulama, kısa sürede kişilerin takipçilerinin artmasını sağlayacak ve eğlenceli bir hal alacaktır.

Takipçisi çok olan kullanıcıların reklam yaparak para kazandıkları platformlardan bir tanesi olan uygulama, özellikle 2015-2016 yıllarında milyonlarca kullanıcıya erişmiştir. Fakat son iki yılda bu rakamlar azalmış, Instagram’ın bu özelliği kullanmasıyla kullanıcılarda bir düşüş yaşanmıştır. Fakat Periscope hala çok eğlenceli uygulamalardan bir tanesidir ve hala milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve popüler listelere girmek için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/spotify-takipci-satin-al

Periscope Hesabı Nasıl Açılır?

Periscope hesabı açmak için tek sahip olmanız gereken bir akıllı telefon oalcaktır. Akıllı telefonunuza Periscope uygulaması indirerek kayıt olmanız 5 dakika süremeyecektir.

Periscope Canlı Yayın Açmak Paralı mıdır?

Periscope üzerinden hiçbir ücret ödemeden sadece internetinizi kullanarak istediğiniz kadar, istediğiniz süre canlı yayın açabilirsiniz.

Periscope Nedir?

Periscope internet üzerinden online olarak canlı yayınlar yapabileceğiniz bir uygulamadır.

Pinterest Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir