Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope Nasıl Kullanılır?

Özellikle 2015-2017 yıllarında çok fazla kullanılan ve gençlerin sıklıkla giriş yaptığı uygulamalar arasında yer alan Periscope, insanların canlı yayın açarak arkadaşlarına ve dünyaya erişebildikleri bir platformdur. Twitter’e bağlı olarak çalışan bu uygulama üzerinden yapılan canlı yayınlar, o an o canlı yayını gören herkes tarafından izlenebilmektedir.

İlk çıktığı zamanlarda yalnızca ios kullanıcılarının indirebildiği bir uygulama olan Periscope, sonradan Android’e yüklenmiş, Google Play Store üzerinden ücretsiz indirilebilir bir uygulama halini almıştır. Kullanıcıların keyifle kullandığı bu uygulama, yalnızca Türkiye’ye değil tüm dünyaya açıktır. Bu durum özellikle yabancı ünlülerin canlı yayınlarını izlemek isteyip izleyemeyen kullanıcılar için faydalı olmuştur. İnsanlar dünya gündemini Periscope üzerinden kolaylıkla kontrol edebilmektedir.

Periscope Nedir?

Periscope Twitter hesabı olan kullanıcıların, tüm dünyaya açık bir şekilde canlı yayın yapabilmelerini sağlayan oldukça kullanışlı bir uygulamadır. İnsanların dünya gündeminden haberdar olmasını sağlamakta ve insanların yabancı insanlarla olan iletişimini de kolaylaştırmaktadır. Bir çeşit canlı yayın uygulaması olan Periscope özellikle 2015’ten sonra kendini tanıtmış ve popüler uygulamalar arasında yerini almıştır. İnstagram’ın bünyesine canlı yayın özelliğini almasının ardından, bu uygulamada eski popülerliğini yitirmiştir. Fakat hala dünya genelinde milyonlarca takipçisi ve kullanıcısı bulunan ve dünya genelinde tanınan bir uygulama olduğu da bir gerçektir.

Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope’nin kullanılması için, ilk etapta telefonun kendine ait mağazasından uygulamanın ücretsiz bir şekilde indirilmesi gerekmektedir. Periscope’yi indiren kullanıcıların bir twitter hesaplarının olması gerektiğinden, kullanıcılar isterlerse var olan hesaplarını, isterlerse de yeni açtıkları hesabı kullanarak işe başlayabilirler. Twitter kullanıcı adı ve şifresiyle Periscope’ye giriş yapıldıktan sonra web üzerinden tv yayını misali canlı yayın yapmak mümkün olacaktır.

Periscope’de canlı yayın yapacak olan kullanıcılar, canlı yayını açmadan önce Periscope’nin konumlarını kullanmasına izin verip vermediklerini, canlı yayının gizli olup olmayacağını ve canlı yayının Twitter üzerinden yayınlayıp yayınlamayacağını bildirirler. Tüm izinleri onayladıktan veya reddettikten sonra Start Broadcast düğmesine basılarak canlı yayın açılır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

periscope kullanma

Kişiler yaptıkları canlı yayını kaydetmek istedikleri zaman, Periscope’nin ayarlar bölümüne girmeleri gerekmektedir. Autosave veya otomatik kayıt seçeneğine basarak, Periscope de yaptığınız canlı yayınların tek seferlik veya her seferinde kayıt edilip edilmeyeceğini ayarlamanız mümkün olacaktır.

Periscope aynı Twitter gibi takipçi sistemi ile çalışan bir uygulamadır. Periscope üzerinde edindiğiniz takipçileri denetleyebilir, birilerini takip edebilir, takipten çıkabilir veya engelleyerek canlı yayınlarınızı görmesini engelleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra canlı yayın açtığınızda bunun takipçilerinizle paylaşılmasını isteyip istemediğinizi de belirleyebilirsiniz. Canlı yayın anında insanlar sizlere anlık mesajlar gönderebilmekte ve sizlerle etkileşim kurabilmektedir.

Dünya ile iletişim kurmak için son derece faydalı olan bu uygulamayı kullanmak isteyen kişiler, kolaylıkla mağazalarından uygulamayı indirebilirler. Daha önce de söylenildiği gibi tek şart bir adet Twitter hesabına sahip olmaktır. Periscope nasıl kullanılır ve nedir bu konuyu sizlere detaylı olarak anlattık bizi takipte kalmaya devam edin!

Twitter hesaplarınızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/twitter/retweet/turk-bot

Periscope Kullanmak Ücretli midir?

Periscope kullanmak için tek ihtiyacınız olan şey bir Periscope hesabı ve internet bağlantısıdır. Hiçbir ücret ödemeden Periscope kullanabilirsiniz.

Periscope Neden Kullanılır?

Periscope internet üzerinden canlı yayınlar açabileceğiniz ve takipçileriniz ile paylaşabileceğiniz bir yayın uygulamasıdır. İstedğiniz tüm yayınları Periscope üzerinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope kullanmak çok basittir. Nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili tüm detayları yazımızdan hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Periscope Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir