Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Pinterest hesap silme nasıl yapılır, Instagram, Twitter veya Whatsapp’ı duydunuz, kullanıyorsunuz ama Pinterest’ten haberdar mısınız? Pinterest son 2 yılda, kullanıcı ve aktif tıklanma sayısı olarak tüm sosyal medya uygulamalarını geride bırakmayı başardı.

Facebook, Youtube, Twitter veya Instagram fenomeni olmak yerine Pinterest’te bir kanal veya hesap sahibi olmanız, size daha fazla kazandırabiliyor.

Pinterest’i sevip beğendiniz, hatta alıştınız, para da kazanıyorsunuz. Tüm bunlara rağmen artık Pinterest’ten çıkmak, bir süreliğine ara vermek ya da hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? İşte aradığınız bilgiler yazımızda.

Pinterest Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

 • Pinterest’in üst kısmındaki (Aşağı ok) simgesine tıklayın,
 • “Ayarlar”ı seçin,
 • Ekranın sol tarafından “Hesap ayarları”na tıklayın,
 • Hesap değişikliklerinin altında “Hesabı devre dışı bırak”a tıklayın,
 • Neden ara verdiğinizi söyleyin ve “Hesabımı devre dışı bırakın”a tıklayın.

Son olarak ise; neden ara verdiğinizi belirten bir işaret bırakabilir veya en aşağıda yer alan kutucuğu doldurabilirsiniz. Cevabınız, Pinterest’e 3 saniye içerisinde ulaşır ve ardından “Hesabımı Devre Dışı Bırakmak İstiyorum” sekmesine tıklayarak artık hesabınızı dondurabilirsiniz.

Hesabınızın dondurmanın herhangi bir süresi yoktur. Bir sonraki sisteme girişinizde otomatik olarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bunun için kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Hesabınızı devre dışı bırakmanın kullanıcı adını veya e-posta adresini ortadan kaldırmayacağını unutmamalısınız. Kullanıcı adınızda veya e-posta adresinizde değişiklik yapma isteğiniz varsa hesabınızı devre dışı bırakmak yerine ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Hesabınızın etkin olmadığından emin olmak için profili URL’nize gidin. Hesabınızın hâlâ etkin olup olmadığını kontrol etmek için oturum açma yöntemini sakın denemeyin! Oturum açarsanız hesabınız yeniden etkinleştirilir.

Pinterest Hesabınız Nasıl Kapatılır?

Pinterest’e veda etmek istediğinizden eminseniz hesabınızı kapatın. Hesabınızı kalıcı olarak kapattığınızda pinlerinizi veya panolarınızı geri alamayacağınızı bilmelisiniz.

 • Pinterest’in üst kısmındaki simgesine tıklayın
 • “Ayarlar”ı seçin
 • Ekranın sol tarafından “Hesap ayarları”na tıklayın
 • “Hesabı sil”e tıklayın
 • Hesabınızı neden sildiğinizi bize söyleyin ve “İleri”ye tıklayın
 • “E-posta gönder”e tıklayın
 • Hesabınızı kapatmak isteğinizi onaylamak için Pinterest hesabınızla ilişkilendirilmiş e-posta adresinizi kontrol edin.

Hesabınızı kapattığınızda herkese açık profiliniz hemen devre dışı bırakılacaktır ancak hesabınızın kalıcı olarak kapatılması 14 günü bulabilir.

pinterest hesap silme

14 gün dolmadan hesap kapatma fikrinizi değiştirirseniz e-posta ve parolanızla oturum açtığınızda Pinterest, size hesabınızı yeniden aktif etmeniz için bir bağlantı gönderecektir.

Böylece Pinterest hesabınızı kapatmayla ilgili bir şüphe duyarsanız 14 gün içinde geri kazanma imkânınız mevcuttur.

Vefat Etmiş Kullanıcının Hesabı Nasıl Kapatılır?

Ölüm, insanın kaçamadığı bir gerçek. Herkese hayırlı ömür dileriz. Vefat etmiş olan yakınınızın Pinterest hesabını kapatmak istiyorsunuz, ne yapacaksınız? 

Böyle bir durumda Pinterest’e doğrudan iletişim kanalları üzerinden ulaşmak çözüm almanızı sağlayacaktır.  

Son olarak şunu vurgulayalım: Pinterest hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, profiliniz ve panolarınız artık Pinterest’te görünmez. Fikrinizi değiştirirseniz, hesabınızı yeniden etkinleştirmek için oturum açmanız yeterli olacaktır.

Pinterest hesap silme nasıl yapılır, Pinterest hesabınız silmek istediğinizde yazımız sizi aydınlatacaktır. Peki Pinterest nasıl indirilir? Bu yazımızıda blogdan inceleyebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve popüler listelere girmek için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/vimeo-izlenme-satin-al

Pinterest Hesap Silinebilir mi?

Pinterest hesabınızı kullanmaya devam etmek istememeniz ve kalıcı olarak kapatmak istemeniz halinde kalıcı olarak silebilirsiniz.

Pinterest Hesap Silersem Bilgilerime Ne Olur?

Pinterest hesabınızı silmeniz durumunda profilinizin tüm bilgiler silinecek ve geri getirme imkanınız bulunmayacaktır.

Pinterest Hesap Dondurma Var mı?

Pinterest hesabınızı pasif hale getirmek istiyorsanız hesabınızı silmeden, hesap dondurma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede bilgileriniz silinmeyecektir.

Pinterest hesabı nasıl sıfırlanır?

 Pinterest uygulamasında, sağ üst köşedeki altıgen sembole dokunun.
Hesap ayarları’ seçeneğine dokunun.
Hesabı kapat’ seçeneğine dokunun.
Tekrardan ‘Hesabı kapat’ seçeneğine dokunun.

Pinterest hesabı kaç günde silinir?

Hesabınızı kapattığınızda profiliniz hemen devre dışı bırakılır fakat hesabınızın kalıcı olarak kapatılması 14 güne kadar sürebilir.

Pinterest hesabı nasıl paylaşılır?

-Paylaşmak istediğiniz profili açın.
-Profil isminin altındaki IOS paylaşım simgesine dokunun.
-Arama kutusuna dokunarak kişilerinizi arayın veya Pinterest‘te önerilen kişileri seçin.
-Gönder’e dokunun.

YouTube Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir