Pinterest Video Nasıl İndirilir?

Pinterest Video Nasıl İndirilir?

Pinterest video indirme işlemi nasıl yapılır? Pinterest, son 1-2 yıl içinde en çok kullanılan çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformlarından biri hâline geldi.

Burada olduğunuza göre siz de Pinterest kullanıcısı ya da kullanıcı adayısınız. Pinterest’le ilgili bilgi edindikten sonra video indirme konusunu merak ettiniz.  Yazımızın sizi aydınlatacağından emin olabilirsiniz.

Pinterest üzerinden video indirmek, başka platformlardan indirmek kadar kolay olmayabiliyor. Biraz uğraştırıcı bir iş olan video indirmeyi genellikle profesyonel kullanıcılar bir şekilde çözse de Pinterest kullanıcıları için ayrıntılı olarak anlatmayı faydalı görüyoruz.

Pinterest’te Video İndirme Nasıl Yapılır?

Pinterest’ten video indirme örneğini Google Chrome üzerinden vereceğiz ama Mozilla, Opera ve Microsoft Edge kullanıcıları da açıklamamızı okuyarak kolayca video indirebilirler.

  • İlk başta indirmek istediğiniz videolu pin’in sayfasını açıp o videoya sağ tıklayıp ardından açılan sekmeden “İncele” yazan seçeneğe tıklayın.
  • Sonra internet tarayıcınızda bir sekme açılıyor, bu sekmeden “ video poster” diye başlayan kod satırının yanındaki ok işaretine tıklayıp o kodların içini açın.

Açılan kodların arasında type= “video/m5p9” ve type= “video/mp4” şeklinde kodlar bulunduran 2 satır göreceksiniz. Bu satırlardan video/mp4 yazan satırın içinde videomuzun linki bulunur.

  • Sıra videomuzun linkini almaya geldi. Sonu “.mp4” ile biten video linkine sağ tıklayıp “Open in new tab” yazan yazıya tıklayıp videomuzu yeni sekmede açıyoruz.

Açılan yeni sekmedeki videonun sağ altında yer alan indirme butonuna tıkladıktan sonra videomuz inmeye başlıyor. Video indirildikten sonra videoyu izleyebilir, sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Bu zor gibi görünen programsız indirme seçeneğinin yanında program desteğiyle de Pinterest videoları indirilebilir. Onları da inceleyelim. Ayrıca Pinterest üzerinden para kazanmak mümkün bu konu hakkında yazımızı inceleyebilirsiniz.

pinterest video indir

En iyi Pinterest Video İndiricileri Nelerdir?

Catch.Tube dâhil olmak üzere herhangi bir video paylaşım platformundan video indirmek için tek ihtiyacınız olan şey Pinterest.

Catch.Tube; Sadece Pinterest değil diğer tüm sosyal video platformlarından indirme yapmanıza olanak tanır.

Catch Tube, videoları indirmek için size sunulan pek çok yöntem arasından en çok tercih edilenler arasında yer alır. Mevcut seçenekleri daha yakından inceleyelim.

Catch Tube Web Sitesi

Bir video indirmenin en kolay yolu Catch’ten geçiyor. Programda yapmanız gereken, videonun URL’sini kopyalayıp Catch’teki arama çubuğuna yapıştırmaktan ibaret.

Tube’un web sitesi. “Catch Video” ya tıkladığınızda cihazınıza hemen yüklenir. İşlem, diğer tüm video akış platformları için de aynıdır.

Pinterest Video İndirme Programları Nelerdir?

Pinterest’teki videoların indirilmesi için şu programları da inceleyip temin edebilirsiniz:

  • CamStudio
  • AVD İndirme Yöneticisi
  • VidMate
  • Savey
  • Gihosoft TubeGet
  • Kastor Downloader
  • aTube Catcher

Pinterest video nasıl indirilir, Pinterest’te karşılaştığınız videoları indirmek için izlemeniz gereken yöntemleri açıklamaya çalıştık. Pinterest’te gezerken ilginizi çeken videoları indirmeye başladınız mı?

Pinterest ile Video Paylaşmak Mümkün mü?

Pinterest uygulaması üzerinden profillerinizde pinler oluşturabilir ve bu pinlerde video paylaşımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Video Pins Nedir?

Video Pins, video yüklemeleri ile oluşturmuş olduğunuz pinlerdir. Profil akışınızda yer alırlar ve sizlere yüksek etkileşim kazandırırlar.

Pinterest Videoları Nasıl İndirebilirim?

Pinterest videolarını indirmek için internet üzerinde onlline hizmet veren sistemler mevcuttur. Bu sistemlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Pinterest film nasıl izlenir?

Video Pinleri ana sayfa akışınızda, Takip Edilenler sekmenizde ve arama sonuçlarında görünür. İlgili video içeriklerini görmek için aramanıza “video” veya “videolar” sözcüklerini dahil edin

Pinterest üyeliği ücretli mi?

Pinterest tamamen ücretsiz. Pinterest’i kullanmak için herhangi bir aylık abonelik ücreti gibi para ödemeniz gerekmiyor.

Pinterest üyeliği ücretli mi?

Pinterest tamamen ücretsiz. Pinterest’i kullanmak için herhangi bir aylık abonelik ücreti gibi para ödemeniz gerekmiyor.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 54 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir