En Popüler TikTok Akımları Nelerdir?

En Popüler TikTok Akımları Nelerdir?

Tiktok özellikle de son bir yıldır tüm ülkelerde sıklıkla kullanılan bir sosyal medya uygulaması haline gelmiştir. Eğlence videoları üzerine bir platform olan bu alanda pek çok farklı özellikler mevcuttur ve her dönemde de farklı akımlar TikTok’da egemenlik sürmektedir. Peki şu sıralar en popüler TikTok akımları nelerdir? Bu akımların takip edilmesi neye yarar? Gelin hep birlikte bakalım.

TikTok Akımları Nelerdir?

Tiktok’ta popüler hale gelmiş pek çok efekt, challenge, filtre, şarkı ya da replik canlandırma, hobi videosu ve benzeri akım mevcuttur. Örneğin tatlı ya da yemek yapma, kıyafet boyama, evcil hayvanların komik hallerini çekme gibi videolar son dönemlerde oldukça izlenen ve popüler hale gelen akımlardandır. Peki son dönemlerde en popüler Tiktok akımları neler?

  • Batik Boyama

Son zamanlarda batik boyama yapmak oldukça popüler hale gelmiş durumdadır. Tişörtler, çantalar, çoraplar, etekler ve çok daha fazlası batik boyama denilen boyama yöntemi ile rengarenk boyanarak paylaşılmaktadır. Yapması çok zevkli olan bu popüler akım aynı zamanda kıyafetlerinize ve yazınıza renk katacak!

  • Sürpriz Yüz Efekti

Sürpriz yüz efekti, farklı yüz ifadelerinin ekranda geçtiği ve sizin yüzünüzü genişletme, uzatma, küçültme gibi efektler ile değiştirdiği bir filtredir. Bu filtre hem eğlenceli oluşu hem de farklı efektler görme avantajı ile her yaş grubunu eğlendirmektedir.

  • Makyaj Challengeları

Farklı renklerden oluşan, boncuklarla, taşlarla, çıkartmalarla, geçici dövmelerle, boya malzemeleriyle süslenen çeşit çeşit makyajlar her dönemde oldukça popülerdir. Özellikle de rengarenk ve farklı şekillerde yapılan makyajlar sürekli ön plandadır. Bazen hayvan temalı makyajlar, bazen deniz temalı makyajlar, bazen film temalı makyajlar oldukça popülerdir ya da bir dönemde tek bir renk de popüler olabilmektedir ancak makyaj challengeları her dönemde oldukça eğlenceli ve popüler görülmektedir.

popüler tiktok akımları

Şarkılarla Yapılan Popüler Akımlar

  • Dans Challengeları

Efektler, filtreler ve benzeri pek çok özellik kullanılarak modern dans, hiphop ve benzeri pek çok farklı dans challengeları Tiktok üzerinde her dönem oldukça popülerdir ve bu danslar bazen çeşitli objelerle süslenebilir. Son dönemde şapka, gözlük, şemsiye, top gibi aksesuarlar ile yapılan danslar oldukça popülerdir, önceden özellikle de modern dans figürleri oldukça popülerdi. Bu challengelar hem yaparken eğlenceli oldukları için hem de izlerken farklı dans hareketleri görmeye olanak tanıdığı için oldukça popülerdir.

  • Şarkı Sözü Veya Replik Canlandırma Videoları

Popüler hale gelmiş olan ya da komik görülen şarkılar, dizi ya da filmlerin replikleri ve daha pek çok canlandırmaya müsait seslendirme Tiktok’da oldukça popüler şekilde kullanılmaktadır. Replikler ya da şarkılar söyleniyormuş gibi videoda canlandırılır ve bu şekilde oldukça eğlenceli videolar ortaya çıkmaktadır.

  • Tatlı, İçecek, Yemek Yapma Videoları

Kolaylıkla yapılan tariflerin, farklı lezzetlerin, ilginç görünüşteki yiyecek ve içeceklerin paylaşılması da son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Evde kafe ve restoran lezzetlerini yaşamak isteyenler için bu videolar hem eğlencelidir hem de faydalı denebilecek kadar tarif içerir.

Bu belirtilen akımlara daha pek çok farklı olanı da eklenebilir ve popüler olan farklı onlarca içerik de mevcuttur. Bu popüler akımlar dünya çapında Tiktok üzerinden paylaşılan akımlardır ve her gün bu akımlara bir yenisi daha eklenmektedir. Her biri farklı dönemlerde popüler hale gelen ve sonradan da popülerliğini sürdüren akımlardır.

Tiktok Takipçi satın al hizmetimizi kullanarak hesap popülerliğinizi arttırabilirsiniz.

TikTok Akımı Ne Demektir?

TikTok Akımı; tiktok uygulaması üzerinde güncel olarak çok sık takip edilen ve beğenilen gönderilerin oluşturduğu popüler içerik durumudur.

TikTok Kaç Kişi Tarafından Kullanılıyor?

TikTok dünya üzerinde çok popüler bir uygulamadır. Ülkemizde 30 milyon kullanıcı tarafından kullanıldığı ve dünya genelinde de 500 milyona yakın kullanıcıya sahip olduğu bilinmektedir.

TikTok Akımları Nasıl Takip Edilir?

TikTok akımlarını takip etmek adına keşfet kısmından yararlanabilirsiniz. Keşfet kısmında yer alan gönderiler genellikle akımlara yön veren gönderilerdir.

TikTok uygulamasında popüler olabilir miyim?

TikTok uygulaması en son çıkan uygulamalardan birisidir. Bu sebeple algoritma olarak da kullanıcılarını daha iyi olanaklar sağlar. Yani düzenli bir şekilde özen gösterirseniz popüler olabilirsiniz.

TikTok uygulamasını kaç kişi kullanıyordur?

TikTok uygulaması 150 ülkede yaklaşık 2 milyar kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

TikTok telefona nasıl indirilir?

Android işletim sistemli telefon kullanıyorsanız Google Play Store’dan rahatlıkla indirebilirsiniz. Eğer iphone kullanıyorsanız Appstore’dan indirebilirsiniz.

Tiktok Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 471

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir