Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşımı

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşımı

Sosyal medyanın ağır taşlarından biri haline gelen Instagram, günlük kullanım oranlarıyla şu an için en aktif uygulamalardan biri olmayı başardı. Instagram’ın bu başarısında en etkili olan nokta ise tabi ki uygulamanın güncellemelerle yeni bir şekle bürünmesi. Sadece son birkaç aylık dilime bakıp Instagram’ın yeni özelliklerini ele alacak olursak uygulama üzerinde hikayeler bölümü, canlı yayın bölümü, hareketli görüntü gönderme özelliği, kaybolan fotoğraflar ve daha birçok yönüyle beraber Instagam’ın sosyal medya uygulamalarından beklenen hemen her özelliği sunduğunu söyleyebiliriz.

Bunun dışında uygulamanın geçtiğimiz günlerde mobil sürümü için atılan adımları da bir hayli gündem olmuş durumda. Artık Instagram’da mobil web sitesi üzerinden de paylaşımlar yapmak mümkün. Hala ana web sitesi üzerinden paylaşım yapılamıyor olsa da bunun için de yeni yöntemler bulunuyor. Peki, hiçbir program kullanmadan bilgisayardan Instagram fotoğraf paylaşımı için ne yapmak gerekiyor? Çok basit işlemlerle bilgisayar üzerinden Instagram uygulamasını, aynı telefonunuzda kullandığınız haliyle hiçbir eksik olmadan kullanabilir ve dilediğiniz kadar fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşılabilir mi?

Bilindiği üzere birçok Instagram kullanıcısı uygulamayı bilgisayardan kullanmayı tercih etmektedir. Ancak uygulama üzerinden değil de tarayıcılar üzerinden Instagram adreslerine giriş yaptıkları için telefonda kullandığı birçok özelliği bu kısımda kullanamamaktadırlar.  Örneğin, bilgisayardan Instagram fotoğraf paylaşma işlemi. En çok talep edilen işlemlerden biridir ve tüm kullanıcıların merak ettiği bir konudur. Bilgisayardan Instagram fotoğraf paylaşımı yapmak mümkün. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek kolayca bilgisayardan Instagram hesabınızı telefonda kullandığınız gibi kullanabilirsiniz. 

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşımı

Bu işlem için yapacağımız birkaç küçük adım var. Bu adımları yerine getirerek bilgisayarlarınızda bulunan herhangi bir fotoğrafı Instagram üzerinden paylaşmanız mümkün. Bunun için doğrudan Instagram web sürümü kullanmanız yeterli olacak. Hemen paylaşım aşamasına geçiş yapalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

  • İlk adım Instagram resmi web sitesine girmek olacak. Instagram’ın resmi web sitesine girip buradan hesabınıza giriş yapmanız gerekecek.
  • Hesabınıza girdiğinizde Instagram web ekranı karşınıza gelecektir. Şimdi burada farklı bir sistem kullanımı yapacağız. Asıl önemli olan kısım burası.
  • Öncelikle sayfa üzerinden farenizin “sağ tuşuna basıp” ardından ise açılır menüden “incele” seçeneğini seçmeniz gerekecek. Bunun için klavye kısa yolları da kullanılabilir. Bir nevi öge inceleme sayfasını açmış olacağız. Bunun için “CTRL + SHIFT + C” kombinasyonunu yapmanız yeterli. Bu işlemde yine incele ögesini açacaktır.
  • Şimdi geçelim bir sonraki hamleye. İncele menüsünü açtığınızda sitenin tasarım ve kod penceresinin bulunduğu bir alan gelecek. Buradan üst kısımda menü seçenekleri göreceksiniz. “Elements” menüsünün hemen yanında yer alan dosya şeklinde simgeye tıklamanız gerekiyor. “Device Toolbar” adı verilen bu bölüme tıkladıktan sonra web sürümü bilgisayar üzerinden bir anda mobil sürüme dönüşüyor.
bilgisayardan Instagram fotoğraf paylaşımı
bilgisayardan Instagram fotoğraf paylaşımı yapma

Bu işlemden sonra görüntü mobil sürüm görüntüsüne dönüşecek. Bilgisayardan Instagram fotoğraf paylaşımı yapmak için tek yapmanız gereken mobil sürüm üzerinden yapıldığı gibi kamera simgesine dokunmak ve fotoğraflarınızı seçip paylaşım yapmak. Bu işlemin ardından kısa süre içerisinde paylaşımınızı gerçekleştirmeniz mümkün.

Bu işlemle birkaç adımda web sürüm üzerinden kolaylıkla paylaşım yapabiliyorsunuz. Fakat yine de Instagram’ın kısa süre sonra ana web sürüm içinde paylaşım özelliğini getirmesi bekleniyor. Yani bir süre sonra bu işlemlere de gerek kalmayacak gibi gözüküyor. Kısa süre sonra yayınlanması beklenen güncellemeye kadar bu sistemi kullanmak yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/youtube/izlenme-satin-al

Instagram için bilgisayardan paylaşım nasıl yapılır?

Sorusunun cevabını kapsamlı olarak yazımızda bulabileceksiniz. Hemen yazımıza ulaşmak için bağlantıyı tıklayın.

Instagram post paylaşımı bilgisayardan yapılabilir mi? [ programsız ]

Evet bu mümkün. Kapsamlı olarak yazımızda konuyu ele aldık.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 3 Ortamala: 2.3]
6 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. b.sayardan instagrama yükleme işlemini gerçekleştirdim ama foto yerine video yükleme çıktı gambrıge yükledim sifreler tamam açılmıyor.laptop windows 10

  2. Dediklerinizi yaptım fakat fotoğraf gelmedi 2 haftadır resimde paylaşamıyorum belki sorun ordan kaynaklıdır kaç kez şikayet ettim hiç geri dönüş yapmadılar sinir olmaya başladım ne yapabilirim

    1. Merhaba bilgisayardan fotoğraf paylaşımı için uygulama indirmeniz gerekmektedir. Instagram uygulamasını indirip öyle deneyebilirsiniz.