PTT

PTT

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, ya da kısa adıyla PTT kargo çalışma saatleri şüphesiz ki son dönemlerin en çok merak edilen konularından biridir. Eğer sizin de bu konu ile alakalı bilgiye ihtiyacınız varsa ve Türkiye’nin en popüler kargo dağıtım şirketlerinden olan PTT Kargo’nun çalışma ve dağıtım saatlerini merak ediyor iseniz, lütfen yazımızı okumaya devam ediniz.

PTT Kargo Dağıtım Saatleri

PTT saç kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor sorularınızın yanıtını içeriği inceleyerek bulabilirsiniz. Öncelikle PTT Kargo’nun hafta içi düzenli olarak her gün, hafta sonu ise sadece Cumartesi günü hizmet verdiğini belirtmeliyiz. Türkiye’nin en köklü dağıtım şirketlerinden olan PTT Kargo, hafta içi her gün ve hafta sonu Cumartesi günleri, Türkiye’nin dört bir yanına müşterilerinin kargolarını ulaştırmaya hız kesmeden devam ediyor. PTT dağıtım saatleri hafta içi 08:30 – 17:30 arası, hafta sonu ise Cumartesi günü sadece belirli saatlerde 08:30-13:30 arası olmaktadır. Belirtmemiz gereken önemli bir husus daha bulunmaktadır, Cumartesi günü sadece merkez PTT şubeleri hizmet vermektedir. Eğer Cumartesi günleri teslim almanız gereken bir kargo veya göndermeniz fereken bir posta bulunuyor ise, bulunduğunuz il ve ilçedeki merkez PTT şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Bu şubelere giderek dilerseniz kargonuzu teslim alabilir, dilerseniz ise posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz PTT Kargo ve çalışma saatleri hakkında size daha detaylı bilgileri aktaralım. (Vikipedi)

ptt kargo çalışma saatleri

PTT Kargo Çalışma Saatleri & PTT Dağıtım Saatleri

PTT saat kaçta açılıyor sorusunun yanıtını maddeler üzerinden bulabilirsiniz.

  • Pazartesi: 08:30 – 17:30
  • Salı: 08:30 – 17:30
  • Çarşamba: 08:30 – 17:30
  • Perşembe: 08:30 – 17:30
  • Cuma: 08:30 – 17:30
  • Cumartesi: 08:30 – 13:30 (Merkez Şubeler Dışında)

Belirtildiği üzere, hafta içi 17.30’a kadar açık, sadece cumartesi günü, 13.30’a kadar hizmet vermektedir. Siz de yukarıda size belirtmiş olduğumuz saat aralıklarında PTT şubelerine giderek kargo teslim alabilir, posta ve mektup gönderebilir veya evinizde size gelmek üzere yola çıkmış olan kargonuzu bekleyebilirsiniz. Yukarıdaki günlerde belirtilen saat aralıklarına kadar postanız hala teslim edilmediyse, mesai saatleri içerisinde teslim edilme ihtimali bulunmaktadır. Cumartesi günü belirtmiş olduğunuz merkez şubeler dışında ibaresi, bulunan bölgedeki merkez PTT şubelerini temsil etmektedir. Türkiye’nin her ilinde ve ilçesinde Cumartesi günleri merkez ptt şubeleri dışındaki şubeler, hizmet vermemektedir. Cumartesi günü sadece belirli bölgelerdeki PTT merkez şubelerine giderek kargo ve posta teslim alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Adliye Çalışma Saatleri

Çalışma saatleri kategorimiz ile firmaların çalışma saatlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

PTT Ne Demektir?

PTT kelime anlamı olarak, Posta Telgraf Telefon kelimelerinin baş harflerinden türemiştir. Ülkemizde postacılık ve kargo taşımacılığı alanında hizmet vermektedir.

PTT Ne Zaman Kuruldu?

PTT, Türkiyenin en eski kamu kuruluşlarından bir tanesidir. PTT 23 Ekim 1840 tarihinde Posta Nezareti kurulu adıyla kurulmuştur. O günden bugüne kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

PTT Hafta Sonları Açık mı?

PTT şubeleri yalnızca hafta içi mesai saatleri içerisinde işlem yapmaktadırlar. Ancak hafta sonları ATM’ler aracılığı ile para çekme veya yatırma yapılabilir. Ayrıca kargo işlemleri için hafta sonlarıda hizmet sunulmaktadır.

Çalışma Saatleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir