Reyhan İsminin Anlamı

Reyhan İsminin Anlamı

Reyhan isminin anlamı yeni doğacak olan bebeklerine isim arayışında olan heyecanlı anne ve babaların merak ettiği bir şey olmaktadır. Anne ve babalar bütün hayatları boyunca çocuklarının taşıyacak olduğu ismin anlamının da güzel olmasını isterler. İslami uygunluğu bulunan güzel anlamlı bir isim bulmak için ise uzun bir arayışa girebilirler. Bu arayış kimi zaman ayları bile bulabilir.

Altı harften meydana gelen reyhan ismi Arapça kökene sahip bir isimdir. Genellikle kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Reyhan isminin anlamı şu şekilde olmaktadır:

1. Güzel kokuya sahip bir süs bitkisi, fesleğen

2. Sadık olan kişi

3. Rızık, rahmet anlamları taşımaktadır.

Reyhan İsminin Özellikleri Nelerdir?

Reyhan isminin anlamı ile beraber reyhan isminin özellikleri de bu ismin tam olarak anlaşılması için önemlidir. Aynı ismi taşıyan insanlarda bir takım ortak özellikler görülebilir. Bir kişiye bir isim verildiği zaman insanlar isimleri ile yaşarlar. Yani isimler kişilerin bazı karakteristik özelliklerini etkileyebilir. Bu sebeplerden ötürü çocuğunuzla bir isim vermeyi düşünürken anlamını ve de bu ismi taşıyan kişilerde görülebilecek olan ortak özellikleri de bilmek önemli olur. Reyhan ismine sahip olan kadınlarda sıklıkla görülen bir takım ortak özellikler şu şekilde olmaktadır:

reyhan isminin anlamı

Planlı bir şekilde yaşamayı severler. Olayların birden bire gelişmesi onları huzursuz edebilir. İş yerinde ve özel hayatlarında yaptıkları plan doğrultusunda ilerlemek isterler. Mükemmeli arayan bir yapıları bulunur. Bu sebepten ötürü kolay kolay memnun olmayabilirler. İstedikleri mükemmele en yakın şekilde olduğunda beğeni bilirler. Kuralcı bir tavırları bulunmaktadır. Planladıkları işlerde belirli kurallar ile ilerlemeyi severler. Mantıkları duygularının önündedir. Her işlerinde mantıkları ile hareket etmeyi tercih ederler. Gelenekçi bir yapıları vardır. Yalnızlık onlar için sıkılma gerektiren bir durum olmayabilir. Kararlı yapıları planladıkları işlerde ilerlemelerini kolaylaştırmaktadır. Başladıkları işi bitirmek isterler. Oldukça çalışkan olan yapıları iş hayatlarında başarılı olmalarını sağlamaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Risk almaktan hoşlanmazlar. Garanti olan işleri yapmayı daha doğru bulurlar. Sorumluluk bilinci yüksek olan kişilerdir. Bu isme sahip olan kişiye bir sorumluluk verdiğinizde özellikle iş hayatında verilen işi tamamlamadan yeni bir işe geçmezler. Çalışkan ve kararlı yapıları daima ön plandadır.

Dışarıdan soğuk bir görüntüleri olabilir. İnsanlar ile aralarına mesafe koymaktan çekinmezler. Yakın arkadaşları bulunuyor. Yakın arkadaşlarına karşı oldukça cana yakın ve merhametlidir. Çevresi tarafından sözüne güvenilecek bir insan olduğu bilinmektedir.

Reyhan İsmi Kur’an-i Kerim’de Geçer mi?

Reyhan ismi Kur’an-ı Kerim de geçmektedir. İslami açıdan çocuğunuza Reyhan ismini vermenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Reyhan Ne Demektir?

Reyhan ismi; güzel kokulu bir süs bitkisinden gelmiş olna bir isimdir. Ayrıca bu isim Kuran-ı Kerim’de de geçmektedir.

Reyhan İsmi Caiz mi?


Reyhan isminin din adamları tarafından incelenmesi neticesinde bu ismin bebeklere verilmesinde herhangi bir sıkıntı olmayacağını sonucuna varılmıştır.

Reyhan İsminin Kökeni Nedir?

Reyhan ismi Arapça kökenli bir isimdir. Dilimize Arapçadan ve İslamiyetten doğrudan olarak geçmiştir. Ülkemizde çok popüler bir kız bebek ismidir.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir