Rüyada Altın Görmek

Rüyada Altın Görmek

Dünya ziynetlerinden biri olmakla birlikte rüyada altın görmek birçok farklı şekilde yorumlanır. Rüya tabirlerine bakıldığında maddi anlamda kişinin zengin olacağının habercisidir. Ayrıca kişinin çevresinden hem maddi hem de manevi anlamda yardım alacağını da göstermektedir. İyi ve olumlu bir rüya olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte İslam alimlerinden Nablusi ise altının halk içinde ferah bir haber olduğunu belirtmiştir. Ayrıca altının dünya malı sayılması, dünyanın müminler için sevilecek bir yer olmaması ise olumsuz olarak yorumlanmasını da beraberinde getirir.

Rüyada Altın Görmek Ne Demek?

Her ne kadar genel anlamda rüyada altın bulmak ve görmek olumlu olsa da bazı rüyalarda keder, bela, üzüntüye de işarettir. Müslümanlara meşakkatli bir yer olan dünya nimetinin reddedilmesi ise dini açıdan önemli bir artı değerdir. Çoğu zaman altın çıkarılması, altın takılması rüyalarda görülürken çeyrek altın görmek veya alma durumları da olabilmektedir. Rüyada çeyrek altın görmek hayra vesile olacak durumları ve gelişmeleri gösterir. Ferahlık olmasının yanı sıra ilim, iman ve hidayete işaret etmektedir. Rüyada altın külçe bulmak ise elden bir malın çıkacağı durumuna yorumlanır. Altınları külçe haline getirdiğini gören kişi içinde kötülüklerle rüya tabir edilir. Kişinin çok fazla altın görmesi ve bunlardan bir kısmının kendisine verilmesi hali ise devlet işlerinde yüksek mertebelere geleceğine işarettir.

rüyada altın görmek

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

 • Kişinin rüyasında altın madeni bulması veya altın madenin çalışıyor olması, fırsatların önüne çıkacağını gösterir.
 • Kişinin genç olmaması durumunda ise gelişmelere karşı dikkatli ve tedbirli olması önerilir.
 • Rüyada altın para para görmek dedikoduların olacağına karşılıktır.
 • Rüyada sikke sikke altın olması hali ise ihlas ve dini bilgilere delalet eder. Ayrıca sikkeli altın, güzel bir çocuğa sahip olunacağı anlamına da gelir.
 • Rüyada beş altın bulunması ise beş vakit namaza karşılıktır ve dini hayatı temsil eder.
 • Rüyada altın bilezik takmak miras kalacağı anlamına gelir.
 • Rüyada kişinin altın takması ise üzerinde olan borçları tamamen bitirmeye işarettir.
 • Rüyada altın kılıç görülmesi, aile büyüklerinden gelecek menfaatler olacağı şeklinde yorumlanır.
 • Rüya gören kişiye altın takılması ise zulümlerin bitmesi anlamına gelir.
 • Kendisine emanet edilen şeylerden dolayı fayda göreceğine işaret ise rüyada altın alınmasıdır.
 • Rüyada büyük bir altın gerdanlık görülmesi hacca yolculuk edeceğini belirtir.
 • Rüyada altınların çıkardığı seslerin hissedilmesi ve duyulması, müjdeli bir haberin geleceğini gösterir.

Rüyada Altın Bulmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın bulmak dünya nimetlerini temsil etmektedir. Dünya nimetleri açısından kişinin ve ailesinin feraha ereceğine işarettir. Bununla birlikte altın aynı zamanda ümit ve sağlık açısından da önemlidir. Altınların yığılması da önemli olurken var olan altınları bozdurma ise keder ve hastalığın geleceğine dair yorulur. Altın kesesinin boş olduğu görmek kişinin iflas edeceğine delalettir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

Rüya Tabirleri kategorisi yazılarımız ile en doğru rüya yorumlarına ulaşın.

Rüya Nedir?

Rüya, canlıların uyku sırasında gördükleri, gerçek olmayan ve bilinçaltı düşüncelerine dayandığı düşünülen görüntülere verilen isimdir

Rüya Tabirleri Neden Önemli?

Rüya tabirleri ülkemizde ve Dünya’da çok sık başvurulan bir gelecek tahmin yöntemleri arasında yer almaktadır. Bilinçaltına dayanan rüyaların gerçeğe dair bir tahmin getirebileceği düşünüldüğü için tabirler çok dikkatle takip edilmektedir.

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın görmenin birden fazla manaya geldiği bilinmektedir. Ancak bu kişinin içerisinde bulunduğu duruma göre değişiklik gösterecektir. Detaylı bilgi için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir