Rüyada Balık Görmek

Rüyada Balık Görmek

Genel anlamda rüyada balık görmek rızık olarak belirtilmekle birlikte mal ve ganimetlerin alınması, salih kimselerin mescidi ya da değerli kazanımlar elde edilmesi şeklinde de yorumlanmaktadır. Rüyada görülen balığın durumuna göre farklı rüya tabirleri söz konusudur. Rüyada balık ne şekilde görüldü ise ona bakılması gerekir. Rüyada tuzlu balık görmek, keder ve üzüntülerin yakın zamanda geleceğine işaret ederken aynı zamanda küçük balık da üzüntü halidir. Ancak bununla birlikte bir arada çok sayıda balığın görülmesi ise mal kazancına delalet etmektedir.

Rüyada Balık Yemek

Rüyasında balık yediğini gören kişi zenginlik, mutluluk ve çocuk sahibi olunacağına işaret ettiğini bilmelidir. Balığın canlı şekilde pişirmeden yediğini görmek mülk alımını gösterir. Rüyada balık yemek aynı zamanda bir yerlerden para kazanılacağına işarettir. Menfaat durumlarını gösterirken balığın büyük olması hali ise ganimet düzeyi ortaya çıkar. Deniz ya da nehirdeki büyük balıkların yenmesi veya kişinin kendi avladığı balığı yemesi de yine sevince işarettir. Rüyada balık pişirmek ise yüklü bir paranın kişiye geleceğini ve bu sayede tüm sıkıntılar ve zararlar karşılanacaktır. Kişinin işsiz olması halinde ise yakın zamanda işe gireceğini ve rahata ereceğini de gösterir.

Rüyada Balık Görmek Diyanet

Rüyada görülen balıklara farklı yorumlar yapılırken rüyada büyük balık görmek şans ve zafer işaretidir. Kızartılmış balığın gökten indiğini görmek, kişinin ettiği duaların kabul olduğunu gösterir. Tutulan balıklarının sayıca fazla olması ise servettir. Suda yüzen balıkların kendisine yaklaştığını gören kişinin ise kısmetinin açılacağı belirtilir. Rüyada büyük bir balığı tuttuğunu görmek ise şerefli bir ailenin kızıyla izdivaç yapılacağını gösterir. Rüyada balık tutmak, kısmet, zenginlik ve nasiptir. Uzun yıllar çalışmış ve emek harcamış kişinin göreceği rüyada balık tutmak nihayet karşılığını alacağına da delalet eder.

rüyada balık görmek

Rüyada Balık Görmek Rüya Tabirleri İşaretleri

  • Rüyada hamile bir kadının karnından balık çıkarması ya da çıkması durumu, kişinin kız çocuğu sahibi olacağını ifade eder.
  • Rüyada herhangi bir şekilde balık satmaya çalışılması ise kişinin hem kendisi hem de ailesi için hayra yorulur.
  • Herhangi bir balıkçıdan balık satın alındığı görülürse rüya sahibi evli ise rızkı artacaktır. Kişinin bekar olması halinde yakında evleneceği belirtilir.
  • Su yolundan bir balık tuttuğunu gören kişi, hileyle haksız şekilde mal elde edinecektir.
  • Rüyada satılan balıkların taze olması, yasal para kazanmayı gösterirken aynı zamanda kişiye atılan iftiraların açığa çıkacağına da delalet eder.
  • Rüyada yunus balığı görmek de diğerlerinde olduğu gibi olumludur. Hayırlı mülk, salih yol işaretidir.
  • Sazan balığı görmek evlilik işareti olmakla birlikte bulanık su içerisinde balıkların görülmesi ise şerdir.
  • Kokmuş bir balık yemek ise kişinin haram olan kadınlar peşinde koşacağını gösterir.
  • Rüyada balığın karnında bir mühür bulunması ise devlet görevi ya da şerefli işi temsil eder.

Rüyada Balık Görmek Tutmak

Rüyada temiz sudan tutulacak balıklar her zaman için olumlu tabir edilmektedir. Bununla birlikte balığın lezzetsiz olması, kokmuş durumda olması ya da bulanık ve kirli sulardan tutulması ise kötü durumları sembol eder. Rüyada balık tutmak iyi olsa da tutulan balığın pişirilerek yenmesi, rızık ve mutluluktur. Rüyada canlı balık görmek de hem aşk hem de ticari hayatta kişinin kazanacağı şeklinde yorumlanır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

Rüya Tabirleri kategorisi ile güvenilir rüya yorumlarımızı okuyabilirsiniz.

Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık görmek genellikle hayra yorumlanan bir durumdur. Daha çok kısmetin habercisi olarak yorumlanır. Balıkların mal ve mülk habercisi olarak yorumlandığı da olmuştur.

Rüya Tabirleri Caiz mi?

Rüya tabirlerinde bulunmak konusunda herhangi bir şekilde caizdir ya da caiz değildir demek doğru olmayacaktır. Ancak rüya tabirlerinin islamiyetin ilk döneminde de aktif olarak uygulandığı bilinmektedir. Kur’anda da rüyadan kısmen bahsedilir.

Rüya Tabirleri Neden Önemli?

Rüya tabirleri Dünya’da çok sık başvurulan bir gelecek tahmin yöntemleri arasında yer almaktadır. Bilinçaltına dayanan rüyaların gerçeğe dair bir tahmin getirebileceği düşünüldüğü için tabirler çok dikkatle takip edilmektedir.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir