Rüyada Deprem Görmek

Rüyada Deprem Görmek

Çok sıklıkla yaşanabilecek doğal afetlerin başında gelmesiyle birlikte rüyada deprem olduğunu görmek birçok açıdan değerlendirilir. Genelde hayırlı işaretler sunmamakla birlikte deprem, korku ve beraberinde endişeyi getirir. Üzüntü, keder ya da yaşanacak durumlardan ötürü zararlı çıkma anlamlarında yorumlanan rüyada deprem görmek bir felaket habercisidir. Bundan dolayı rüyada deprem olduğunu gören kişilerin Allah’a sığınması daha doğrudur. Rüyanın hayra çıkması için dua edilebilir ve olumsuz rüyanın kimseye anlatılmaması da daha iyi olacaktır.

Rüyada Deprem Görmek Ne Demek

Her ne kadar rüyada deprem olması çok olumlu olmasa da İslam alimleri tarafından farklı şekillerde yorumlandığı unutulmamalıdır. İşlerin iflası ya da var olan kazanımlarının kaybedilmesi şeklinde yorumlanması söz konusu olsa da mal-mülk açısından olumlu olabilir. Kişinin çok iyi kazançların sahibi olması ya da iş hayatında kısa zamanda yükseleceği de rüyada deprem olduğunu hissetmek ile anlamlandırılır. Ayrıca olumlu yönde bakıldığında rüyalarda depremlerin hissedilmesi, yaşanmasıyla kişinin korkularından kurtulması ve sonrasında daha iyi yerlere gelebileceği söz konusudur.

Rüyada Deprem Görmek Dini Tasvir

  • Rüyada deprem yaşandığının görülmesi kişinin endişelerini ve var olabilecek üzüntüleri gösterir.
  • Deprem sonrası dağın yerinden oynaması ve sonra yerine oturması ise devlet başkanı ve halkına şiddetli bir felaketin geleceğine işarettir.
  • Genel anlamda kazaların habercisi olan deprem görme hali hayal kırıklıkları içinde kullanılır.
  • Rüyada deprem olduğunu görmek ve hissetmek uzak yerlere yolculuğa çıkacağı anlamına da gelir.
  • Rüyada depremler kadınlar için bebek düşürme halidir.
  • Salgın hastalıkların ortaya çıkması ve var olan toplum içindeki bozukluklara da delalet olabilmektedir.
  • Bir kimsenin fitnesinden dolayı toplumda fesatlık çıkacağı da rüyada deprem görülmesiyle yorumlanır.
  • Kişinin rüyasında deprem olduğunu sanması ise işlerinde olacak sorunların büyüyeceğine delildir.
  • Kişinin depremden kurtulması ise gelecek belalara karşı korunacağına delalettir.
  • Rüyada görülen deprem sırasında insanların yere gömüldüklerine görmek ise o bölge halkına çok büyük bir felaketin uğrayacağının habercisidir.
rüyada deprem olduğunu görmek

Rüyada Depremde Evin Hasar Görmesi

Rüyada deprem yaşamak ve bunun sonucunda evin hasar görerek yıkılması hali fesatlık durumlarını ortaya çıkarır. Büyük kavgaların patlak vereceğine ve evde huzurun kalmayacağı şeklinde yorumlanır. Dost görünümlü düşmanların ev içinde fitneye sebep olacağı da söylenebilir. Evinizin dağılması ise var olan aile ayrılığını beraberinde getirebilir. Rüyada deprem olduğunu hissetmek ve sonrasında dua etmek ise çok büyük hayırlara vesile olunacağına işarettir. İnsanlar tarafından sevilen bir kişi olunması ve bunun sonucunda başarılı işlere imza atılması şeklinde de tabir edilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

Rüyada Depremde Sallanmak

Namaz kılarken deprem olduğunu görmek ise var olan işlerde büyük hataların yapıldığını ortaya koyar. Kişi, kendi durumuna göz atmalı ve tekrardan iş konusunda yol gösterici yardım almalıdır. Çevresindeki insanlarla ayrı düşmek, ara açmak durumları da yine rüyada deprem olması ile ilgilidir. Rüyada depremde sallanmak hayır getirmezken deprem sonrasında sağ kalmak da kişinin öleceğine işarettir. Ancak iyi kalpli olunduğu manası da çıkabilmektedir. Hamile kadının rüyada deprem görmesi ise başka bir bölgeye veya yere taşınacağını ifade eder. Denizde görülen depremler ise bol rızık ve güzel bir hayat anlamları taşır.

Rüya Tabirleri kategorisi ile güvenilir rüya yorumlarımızı okuyabilirsiniz.

Bir Uykuda Birden Fazla Rüya Görebilir miyim?

Her uyku sırasında rüya görmek kesin olmadığı gibi, bir uyku sırasında birden fazla rüya görebilme durumu da söz konusudur. Ancak birden fazla rüya gören kişinin hepsini birden hatırlaması mümkün olmayacaktır.

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Deprem olduğunu gördüğünüz bir rüya şüphesiz ki sarsıcı bir rüyadır. Ancak yorumları o kadar da kötü olmayabilir. Genellikle hayatta yaşanılacak değişikliklere ve süprizlere işaret ediyor olabilir.

Bilinç Altı Nedir?

Bilin altı, zihin ve beden arasında bütüncül bir işlem gören işletim programı gibidir. Gün içerisinde yaşanılan her durum ince ince bilinç altına işlenir ve uyku sırasında rüyalara sebep olduğu düşünülmektedir.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir