Rüyada Düğün Görmek

Rüyada Düğün Görmek

Rüya tabirleri özelinde rüyada düğün görmek ya da var olan düğünlere icabet edildiğini görmek hayırlı işlerle yorumlanır. Mutluluk habercisi olması şeklinde de belirtilmekle birlikte üzüntü ve kederlerin kısa zamanda biteceğine işarettir. Bu yüzden rüya sahibi adına sevinçli bir gelişme olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak yine de düğünün ne şekilde görüleceği de tabir edilmesi açısından belirleyicidir.

Rüyada Düğün Görmek Oynamak Tabirleri

  • Rüyada düğün görmek hayır olurken çalgısız ve eğlencesiz olması makbul olduğu için bu şekilde yorumlanır.
  • İslami açıdan muhalif oynamalı düğün görmek ise belaların düğün sahibine geleceğine işarettir.
  • Hastanın rüyasında göreceği düğün ise hastalıktan kurtulamayacağını belirtir.
  • Rüyada kişinin kendi düğününü görmesi, bazen üzüntü ve problemlerin olacağıyla bazen ise daha sevinçli durumların yaklaşacağıyla açıklanır.
  • Eğlencenin olmadığı bir düğün olması halinde kişinin feraha ereceği ve maddi anlamda da sıkıntıların biteceği öngörülür.
  • Kötülük getiren bir oyun olması bakımından ise alkollü düğünler yorumlanır.
  • Çok aşırı eğlencelerin olması hali ise maddi-manevi acı olayların yaşanabileceğini anlatır.

Rüyada Çalgılı Düğün Görmek

Çoğunlukla rüyada düğün yapmak hayırlı olmasına karşın Ebu Sait El Vaiz ise düğün sahibi adına olumsuz gelişmelerin yaşanabileceğine işarettir. Davetliler için sevinç kaynağı olurken rüyasında çalgısız ve eğlencesiz düğünler berekete işarettir. Daha ferah bir aile yaşamına süreceğine delalet eder. Bununla birlikte sevinçli haberlerin alınacağı da vurgulanır. Çalgılı ve içkili düğün organizasyonları görülmesi ise hayırlı olmadığı için endişe duyulur. Özellikle rüyada düğün hazırlığı görmek ve sonrasında yemekli bir şekilde ağırlama durumları patırtılı düğünler adına kötüdür. Kirmani ise düğün işleri hazırlıkları yaptığını gören kişi vefat eder derken hasta bir kişinin rüyasında düğün olduğunu görmesi ise öleceğine delalet eder.

rüyada düğün görmek

Rüyada Düğün Evi Görmek

Düğünlerde çalgı çalmak ve oynamak çok olumlu yorumlanmadığı için rüyada böyle bir durumun olması, musibetlerin habercisidir. Düğün sahibinin yakın zamanda üzüleceğini gösterir. Ayrıca kişinin rüyada düğün evi görmesi de gören kişiyle ilgilidir. İbni Kesir, rüyadaki düğünü cenazeyle açıklar. Oğlunu evlendirip evde düğün yaptığını gören kişinin yakın zamanda bir cenaze sahibi olacağı anlamı çıkarılır. Kişinin rüyada düğün yemeğinde bulunması ya da rüyada düğün yemeği görmek ise el ve dille incitme durumlarına işarettir. Ancak rüya tabirlerinde düğün yemeğinin üzüntülerin gideceği anlamı da vardır. Kişinin rütbe makam bakımından yükseleceği, halkın kişiye olan güvenin artacağı da çıkartılabilecek yorumlar arasındadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

Rüyada Kendi Düğününü Görmek İslami

Kişinin rüyasında kendi düğününü görmesi kötü habere delalet eder. Rüyada düğün yapmak uzakta yaşayan bir tanıdığın ya da akrabanın zarar göreceği anlamındadır. Kötü haberler alınabileceğini gösterirken buna karşın dikkatli olunmalıdır. Böyle bir durumda kişinin Allah’a sığınarak rüyanın daha hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını dilemesi de İslam alimleri tarafından belirtilir.

Rüya Tabirleri kategorisi ile güvenilir rüya yorumlarımızı okuyabilirsiniz.

Rüya Nedir?

Rüya, canlıların uyku sırasında gördükleri, gerçek olmayan ve bilinçaltı düşüncelerine dayandığı düşünülen görüntülere verilen isimdir.

Rüya Yorumlamak Haram mı?

Rüya yorumlamak dinimizde haramdır ya da değildir diyemeyiz. Bu konuda kesin bir yargı yoktur. Ancak rüya tabirlerinin islamiyetin ilk döneminde de aktif olarak uygulandığı bilinmektedir. Kur’anda da rüyadan kısmen bahsedilir.

Rüyalarımı Hatırlamamam Normal mi?

İnsan beynininz uyku sırasında gördüğü rüyaları hatırlamaması gayet normaldir. Bu nedenle rüyaları hatırlamamak herhangi bir sıkıntıya ya da eksikliğe işaret değildir.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir