Rüyada Ekmek Görmek

Rüyada Ekmek Görmek

Temel yiyeceklerin başında gelen ekmek son derece sık tüketilirken rüyada ekmek görmek oldukça sıradandır. Ancak rüya tabirleri yorumları çerçevesinde çok farklı şekillerde ekmek görülebileceği gibi çok daha derin anlamlara sahip olmaktadır. Ekmek genel anlamda dünya hayatını temsil ederken iyi hayatı da oluşturmaktadır. Ekmek gören kişi isteklerine tez zamanda kavuşacaktır. İş hayatında çok daha başarılı olacak ve helal kazançlarıyla bereketli bir ömür geçirecektir. Rüyada ekmek pişirdiğini görmek ise ümitli şekilde geçimi için yollar arayacağını temsil eder. Fırının soğumaması adına ekmeğin aceleyle pişirilmesi ise devlet işlerine işaret olarak yorumlanır. Yufka ekmek ise çoğu zaman ucuzluk olurken bereket olarak da görülebilir. Çok farklı şekillerde rüyada ekmek görme tabir edilirken hemen hepsini sizler için derledik.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

Rüyada Ekmek Görmek Tabirleri

 • Rüyada ekmek almak kişinin yakınlarda iş bulacağına delalet eder.
 • Rüyada ekmeklerin dilimlenmesi ise hayata karşı güven duyulduğunu ortaya koyar.
 • Rüyada ekmeklerin başka kişilerle paylaşılması ya da birilerine ikram edilmesi ise kişinin cömert olacağını gösterir.
 • Fırından yeni çıkmış ekmek kokusunun hissedilmesi ise maddi anlamda işlerin düzeleceğini gösterir.
 • Taze ekmek alınması kişinin kısmetinin açılacağı şeklinde tabir edilir.
 • Rüyada ekmek görmek genel çerçevede sevince yorumlanır, bir-iki ekmek görülmesiyle keder kalmayacaktır.
 • Etrafında ekmekler bulunmasına karşın bunların yenmemesi hali ise akrabalardan birinin zarar göreceği şekilde tabir olunur.
 • Çok sıcak olan ekmeği yediğini gören kimse ise sıkıntıya düşecektir.
 • Rüyada ince ekmek ya da pide yiyen kişinin ömrü daha kısa olacaktır.
 • Katıksız ekmek yediğini rüyasında gören kimsenin hastalık geçireceğine delalet eder.
 • Arpa ekmek tükettiğini görmek kanaat olurken çavdar ekmeği ise iş durumlarının azalacağını ortaya koyar.
 • Kişinin rüyasında siyah ekmek yemesi ise sıkıntılı günlerin habercisidir.
 • Bolluk içinde geçim olması ve rızkın rahat olması adına beyaz ekmek görülür.
rüyada ekmek görmek

Rüyada Ekmek Yemek

Rüyada ekmek yemek taze ya da bayat olmasına göre farklı anlamlar içerir. Ekmeğin taze olması halinde rahat bir dünya hayatına işaret eder. Gerçek dostluklara erişileceği ve fiziksel açıdan da herhangi bir sağlık sorununa sahip olmayacağı anlamındadır. Varsa hastalıkların tamamı geçecektir. Bayat ekmek yenmesi ise rüya sahibinin evinde endişeleri ortaya çıkaracaktır. Sosyal sorunların yaşanabileceği ya da bazı hastalıkların ev halkında çıkabileceği anlamına gelir. Kişinin tüm bu durumlara karşı Allah’a sığınması ve hayra tevdi edilmesi için dua etmesi de tavsiye edilir. Bir başka görülen rüyaların başında ise ekmek pişirmek, yapmak gelir. Rüyada ekmek yapmak, zor bir hastalığın kişinin başına geleceğine işaret olmakla birlikte eski rüya tabirlerinde ise kişinin açlıkla imtihan olacağı da söylenir. Bu yüzden ekmek yapmak rüyalarda olumsuz durumlar arasındadır.

Rüyada Ekmek Dilimleri Görmek

Rüyada tat ve renkleri farklı olan ekmek parçaların olması kişinin faizle kazanç elde ettiğini ve harama bulaştığını gösterir. Ekmeğin iç kısmı faydalı ilim olurken gizliliklere de işaret eder. Ekmeğin kabuk kısmını görmek ise abartılı övgü durumlarını anlatır. Ayrılıkçılık olabileceği gibi kıskançlık halleri de söz konusudur. Fırından yeni çıkan ekmek görmek ya da kokusunu duymak ise kişinin maddi anlamda rahatlamaya erişeceği anlamına gelir.

Rüya Tabirleri kategorisi ile güvenilir rüya yorumlarımızı okuyabilirsiniz.

Her Uykuda Rüya Görebilir miyim?

İnsan, her uyku sırasında maalesef rüya görmez. Bu nedenle her uykuda rüya görmek beklenmemelidir. Ayrıca insan her gördüğü rüyayı da hatırlamaz. Bu nedenle rüya görse de görmediğini düşünebilir. Uyandığımızda hatırladığımız rüya sayısı çok azdır.

Rüya Tabirleri Neden Önemli?

Rüya tabirleri ülkemizde ve Dünya’da çok sık başvurulan bir gelecek tahmin yöntemleri arasında yer almaktadır. Bilinçaltına dayanan rüyaların gerçeğe dair bir tahmin getirebileceği düşünüldüğü için tabirler çok dikkatle takip edilmektedir.

Rüyada İrkilmek Normal mi?

Rüya gördüğünüz sırada zihniniz aktif olarak çalışırken bedeniniz dinlenme modunda olacaktır. Bu nedenle ikisi arasında bir koordinasyon eksikliği yaşanabilir. Böylece rüyalara tepki vermek adına beden irkilmelere neden olabilir.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir