Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Hamilelik çok kutsal bir dönem olmakla birlikte devamlı olarak tavsiye edildiği için rüyada hamile olduğunu görmek genellikle iyi manaya gelir. İlerleyen dönemlerde sürprizlerin olacağına  ve güzel gelişmelerin yaşanacağını gösterir. Ayrıca kişinin malının artacağı ya da övülmesi şeklinde de yorumlamalar yapılmaktadır. İslam alimlerinin genel görüşü ise mal ve mülkün hızlı bir şekilde artacağını göstermesidir. İzzet ve şerefe sahip olunması, terfi alınması ya da isteklerin gerçekleştirilmesi adına da rüyada hamile olmak olumludur. Peki, rüya tabirleri çerçevesinde rüyada hamile kadın görmek ne anlama gelmektedir.

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Rüya Tabirleri

Rüyada kendini hamile görmek ki kişi kadın ise yapacağı işlerde başarıya işarettir. Kişinin kısa zamanda rahata kavuşacağı anlamı da çıkarılabilir. Kişinin önemli bir görevde bulunması durumunda ise halk tarafından övgüye layık olacağı anlamı da bulunmaktadır. Bereketli kazançların alınacağı da söylenebilirken bir yerlerden servet kazanacağı da rüyada hamile olduğunu öğrenmek ile ilgilidir.

rüyada hamile olmak

Rüyada Kendini Hamile Görmek Neye İşarettir?

  • Rüyada kadının hamile olduğunu görmesi olumlu olurken mutluluk, sevinç ve iyi haberdir.
  • Erkeğin kendisini hamile görmesi ise hüzün ve kedere işarettir.
  • Rüyada erkek çocuğa hamile olduğunu görmek ise doğacak çocuk varsa kız olacağına işarettir.
  • Rüyada hamile olan eşinizin erkek çocuk doğurduğunu görmek bir kızınızın olacağını gösterir.
  • Riyada hamile olarak görülen kişinin kısır olması ise kötü niyetli kişilerin olduğuna işarettir.
  • Kısır kadının hamilelik durumu sefalet ve korku olurken kuraklık gibi çok daha büyük problemlerde yaşanabilir.
  • Öğrencinin rüyada kendisini hamile görmesi, bilgileri artacağına ve başarılı bir şekilde okula biteceğine işarettir.
  • Esnafın hamile olarak kendisini görmesi de rakiplerini geçerek oldukça zengin olacağını gösterir.
  • Erkek hayvanların gebe olduğunu görmek kurak bir yıla işaret ederken dişi hayvanlar için yine hayırlı işler olacaktır.

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Bekar

Rüyada bekar olan genç kızın hamile olduğunu görmesi, ümit edilen bir durumun gerçekleşeceğine işarettir. Bolluk durumu olmakla birlikte lider bir şahsiyet olacağı şeklinde de yorumlanmaktadır. Bununla birlikte hayırlı bir evlilik yapacağı sonucu da çıkarılmaktadır. Uygun ve iyi huylu bir kişiyle evleneceği belirtilmektedir. Çocuk yaşta bir kız çocuğunun hamile olduğunu görmesi hali ise annesinin eline nimetler geçeceği söylenir. Rüyada erkeğin hamile olduğunu görmesi, hüzün ve kederle anlatılırken çok ağır bir üzüntülü gelişmenin olacağı vurgulanır. Herkesten gizlediği bir durumun ortaya çıkması anlamına da gelir. Rüyada kişinin hamile kalması ise karın büyüklüğü kadar malının olacağına delalet eder. Hamile kalma hali mutluluk ve huzurdur. Rüyada hamile kadın görmek güzel gelişmelerin tez zamanda ortaya çıkacağını ifade eder. Korku ve endişeyle birlikte entrika ve zorluklar ise kısır kadının doğurması şeklinde olur. Rüyada görülen hamile kadının kısır olması halinde böyle bir anlam çıkarılmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

Rüya Tabirleri kategorisi ile güvenilir rüya yorumlarımızı okuyabilirsiniz.

Rüyada Hamile Olduğumu Görmek Ne Anlama Gelir?

Hamile olduğunuzu gördüğünüz bir rüya sizin için süprizlere işaret ediyor olabilir. Genellikle hayra yorumlanan bir rüyadır. Malın artacağına ve sevince yorumlanır.

Rüya Yorumlamak Haram mı?

Rüya yorumlamak dinimizde haramdır ya da değildir diyemeyiz. Bu konuda kesin bir yargı yoktur. Ancak rüya tabirlerinin islamiyetin ilk döneminde de aktif olarak uygulandığı bilinmektedir. Kur’anda da rüyadan kısmen bahsedilir.

Rüya Göremiyorum, ne yapmalıyım?

Rüya görememe durumunuz anormal bir durum değildir. Her uykunuzda rüya görmeniz zaten mümkün değildir. Bu nedenle paniğe kapılmamalısınız. Ayrıca uyku sırasında görünen her rüya daha sonraları hatırlanmayabilir.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir