Rüyada Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Çoğunlukla rüyada kar görmek; kişinin şifa bulup hastalıkları geride bırakacağına işaret ederken olumlu olarak değerlendirilmektedir. Rüyasında kar ile ilgili durumları gören kişi için menfaatlerin habercisi sayılmaktadır. Rızık daha bol ve helal olduğunu gösterirken aynı zamanda ne şekilde bir rüya görüldüğü de yorumlarda da belirleyici olabilmektedir. Mevsimi olduğu zamanlarda üzüntü ve kederden kurtuluş olarak yorumlanan rüyada kar yağması, bazı hallerde ise hastalık ve geçim sıkıntısı anlamlarına gelebilmektedir.

Rüyada Kar Görmek İslami

Kişinin rüyada kar yağdığını görmek ya da üzerine kar yağma hali, bir yolculuk habercisi de olmaktadır. Kış mevsimi içerisinde görülen kar yağma durumları ise berekettir. Ayrıca hayırlı işlerin olacağına delalet ettiğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Ancak burada rüyanın ne zaman görüldüğü mühimdir. Eğer mevsim dışı yani bahar ya da yaz mevsiminde kar yağması halinde bu durum tam tersi olarak yorumlanmaktadır. Yenilgi ve sıkıntıların gelebileceğine işaret ederken böyle bir durumda rüya sonrasında Allah’a sığınmak gerekir. İslami tabirlerde kar yağması ise mal ve asker anlamlarına gelir. Bununla birlikte kar yenmesi sevindirici haber alınacağını gösterir. Yaz mevsiminde kar yağışı olması durumunda ise hastalık habercisidir.

rüyada kar görmek

Rüyada Kar Görmek Neye İşarettir?

 • Kişinin rüyada kar yağması ve mevsimin kış olması halinde rüya sahibi için sıkıntıların sonu olarak yorumlanır.
 • Çok şiddetli kar yağışı olması iyi kabul edilirken beyaz bir görünüm olması da huzuru temsil eder.
 • Mevsimsiz kar yağışları ise olacak ani ve olumsuz değişimleri gösterir.
 • Rüyada kar yığını görmek bolluk ve berekettir.
 • Kişinin kar üzerinde yürümesi ise dertlerin kolay şekilde atlatacağını belirtir.
 • Beklemediği bir yerden menfaat geleceğinin habercisi olarak da kar üzerinde yürümek rüyalarda görülür.
 • Bulunulan evin içine kar yağması durumunda ise bela ve musibetlerin yaklaştığı şeklinde yorumlanır.
 • Pencereden kişinin kar yağışı seyretmesi tüm sorunların geçeceğine bir delildir.
 • Rüyada kar yağışı görmek ve kişinin üşümesinden dolayı ateş yakın ısınması ise sevdiği kişiyle evleneceğine dair işarettir.
 • Kişinin rüyada karda yuvarlanması çok bol bir rızkın habercisi olur.
 • Rüyada kar fırtınası görmek kızamık ya da veba gibi salgın hastalıkların geleceğini gösterir.

Rüyada Kar Görmek Rüya Tabirleri

Kişinin birçok farklı rüyada kar görmesi söz konusudur. Kar yağışları, beyazlıktan ötürü mutluluk getirirken her şeyin zamanında olması açısından ise önemlidir. Kişinin yaz aylarında kar yağışı görmesi hali harp durumunu ya da çok büyük salgın hastalıklara işaret olabileceği gibi kişinin yorgun düşeceğini de gösterebilir. Bununla birlikte rüyada kar alıp satılması, para kazanmak için uzun bir seyahate çıkılacağına yorulur. Rüyada kişinin kar temizlemesi hem ucuzluk hem de bolluk ile açıklanır. Kar biriktirmek ise zahmetsiz şekilde kişinin mal biriktirmesinin olacağına işarettir. Yalnızca bir bölgeye, mahalleye ya da şehre kar yağdığını görmek ise yöneticinin orada zulüm yaptığını anlatır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Rüya Tabirleri kategorisiyle rüyalarınızı en doğru yorumlarla analiz edin.

Rüyada Kar Görmek Ne Demektir?

Rüyada kar görme genellikle iyiye yorumlanmaktadır. İyi bir olay olacağına işaret eder. Hasta olan kişilerin iyileşeceğini müjdelediği düşünülmektedir.

Yaz Mevsiminde Rüyada Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Yaz mevsimi sırasında rüyada görülen kar maalesef kötüye yorumlanır. Kış mevsimi haricinde rüyada kar görülmesi olumlu bir durum değildir. Yolculukların iptal edilebileceğiene ve iş hayatında sekteye uğrayacağına işaret olabilir.

Rüya Nedir?

Rüya, canlıların uyku sırasında gördükleri, gerçek olmayan ve bilinçaltı düşüncelerine dayandığı düşünülen görüntülere verilen isimdir. Rüyaların insan hayatının gidişatı için önemli olduğuna dair yaygın bir kanı bulunmaktadır.

Bilinçaltı Nedir?

Bilinçaltı, gün içerisinde yaşanan durumların fark edilmeden kaydedilmesi neticesinde oluşan bir üst zihin durumudur.

Rüya Görmemek Hastalık Belirtisi mi?

Rüya görmeme durumu çoğu insanda karşılaşılabilecek olan normal bir durumdur. Herhangi bir şekilde endişe edilecek bir durum değildir.

Rüyalar Ne Kadar Sürer?

Rüyalar uyku esnasında en fazla 1 dakika sürmektedir. Bilim adamlarına göre rüyalar 24-28 saniye arasında sürmektedir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 51 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir