Rüyada Koyun Görmek

Rüyada Koyun Görmek

İffetli ve şerefli birisine ait olan rüyada koyun görmek, bereket ve nimettir. Hayırlı çocuk ya da hayırlı nimetin habercisi olurken birçok rüya içerisinde öne çıkmaktadır. Rüyasında bir koyun gören kişinin mal ve aile bakımından bolluklara sahip olacağı öngörülmektedir. Ayrıca hayırlı bir eş ya da meyveli ağaçlara sahip kazançların olacağına delalet etmektedir. Güzel mal ya da nimetin kendisi olarak görülürken kadına da işaret eder. İslam alimlerinden Kirmani, rüyada koyun görmeyi asil bir aileye mensup zengin adam için kullanılır. Sağlıklı koyunların görülmesi hayır ve mutluluk olarak belirtilirken görülen koyunların sağlıksız olması durumunda ise mutsuz olunacak adımların atılacağına yorulur.

Rüyada Koyun Sürüsü Görmek

Rüyada daha ziyade koyunlar sürü halindedir. Rüyada koyun sürüsü görmek sevinç ve saadetin devamlı olacağının müjdesidir. Ucuzluk ve var olan işlerde yüksek kazançların alameti olarak da yorumlanmaktadır. Rüyada koyunların sürü halinde dolaşması ise var olan toplumun itaatkâr olduğunu gösterir. Uysal ve anlayışlı bir halk gibidir. Var olan koyunlardan biriyle konuşmak ise zengin bir kadınla çıkılacak yolcuğunu gösterir. Yolculuk halleri çoğunlukla hayırlı olur. Rüyada koyun görmek diğer manasıyla kısmetsizlik olarak da yorumlanır.

rüyada koyun görmek

Rüyada Koyun Tabirleri

 • Rüyada kişinin koyun alması büyük bir ganimet sahibi olacağının müjdesidir.
 • Rüyada koyun almak ucuzluk alametidir.
 • Rüyada kişinin koyun eti görmesi ise helal yoldan mal kazanacağının habercisidir.
 • Rüyada görülen koyunun besili ve sağlıklı olması ise kişinin önemli bir başarı elde edeceği anlamındadır.
 • Rüyada koyun sağmak var olan nimetlerin artacağını simgeler.
 • Rüyada kişinin koyun bulması ise eline bir yerlerden mal geçeceği anlamındadır.
 • Rüyada koyun kesmek ve bunu kurban ederek harcamak helal rızkın göstergesidir.
 • Rüyada koyun kestikten sonra etini rüya sahibinin yemesi ise var olan isteklerin gerçekleşeceğine delalet eder.
 • Rüyada koyunların otlatılması, yüksek mevkilere gelineceğini gösterir.
 • Rüyada koyun bağlamak ya da koyunun üstüne binmek, murada erme işareti olarak yorumlanır.
 • Rüyada koyuna tutunmak ise rüya sahibinin hayırlı insanlarla birlikte olacağını anlatır.

Rüyada Koyun Kesmek

Rüyada koyun kesmek ile isteklere ve arzulara kavuşulacaktır. Kirli koyunlar ise şer durumlarını ifade eder. Siyah ya da beyaz olmasının önemi bulunmazken ikisi de hayırdır. Baş ve bacakları ganimet malı olurken koyunun kuyruğu ise kadından gelecek mala işarettir. Rüyada beyaz koyun görmek olumludur. Koyunla birlikte yavrusunu görmek ise bir kadına aşık olacağı manasındadır. Kuzu, anne-babaya son derece saygılı evladı temsil eder. Hamile olan kişinin rüyasında kuzu görmesi ise çocuğun kız olacağını gösterir. Ayrıca aşık olma halinde ise kişinin mutluluğa eremeyeceğine delalet eder. Rüyada koyun sevmek şeref ve muteber bir durumdur. Rüyada koç görmek ise şerefli bir kişinin kızıyla yapılacak izdivaç durumunu ortaya koyar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

Rüya Tabirleri kategorisiyle rüyalarınızı en doğru yorumlarla analiz edin.

Rüyada Koyun Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada koyun görmek genellikle kadın veya çocuğa işaret eder. Güzel ve ahlaklı kimselerden haber verir. Detaylı bilgi için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Rüyalarımı Hatırlayamıyorum. Normal mi?

Uyku sırasında gördüğünüz rüyaları hatırlamamanız normaldir. Rüyalar bittikten sonra uyku hali devam eder ve bu süreçten sonra rüyaları hatırlamak zorlaşır. Rüyaları hatırlamama durumunun herhangi bir anormalliği yoktur.

Bilinçaltı Ne Demektir?

Bilinçaltı, rüyalarımızın temelini oluşturan, gün içerisinde yaşadığımız olayları istemsizce depoladığımız ve daha sonra ki süreçlerde bir hatıralardan faydalandığımız insan zihninde var olduğu farz edilen bir bölümdür.

Rüyalar Ne Kadar Sürmektedir?

Rüyalar genellikle 24-28 saniye arasında devam etmektedir. 1 dakikadan uzun rüya görüldüğüne bilimsel araştırmalar ile rastlanmamıştır.

Neden Rüya Göremiyorum?

Rüya görmek hiç rüya görmemeye göre daha nadir bir durumdur. Rüya görmemek konusunda bir endişe içinde bulunmaya gerek yoktur.

Rüya Yorumlamak Caiz mi?

Rüya yorumlama konusunda caiz ya da değildir diye herhangi bir yargı yoktur.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir