Rüyada Örümcek Görmek

Rüyada Örümcek Görmek

İslam tabircileri arasında önemli konuma sahip olan Kirmani rüyada örümcek görmek meselesini hayra yorarken dokumacılık yapan bir kişi olarak sembolize etmektedir. Genel çerçevede ise var olan rüyada örümcek görme meselesi hayır yapılmasına ve dine sevgi beslenmesine de işarettir. Örümcek, rüya tabirleri özelide takva ehli kişi olurken inzivaya çekilmiş durumdadır. Bununla birlikte kişinin rüyasında çokça örümcek görmesi söz konusu olurken ibadet ve dini unsurlarıyla bu durum açıklanmaktadır. Örümcekle karşılaşılan kişilere özel önem verilmesi de bu durumdan gelirken rüyada örümcek ağı görmek de hayırdır. Ancak yine de rüyalarda görülecek örümcek durumlarına karşı kişinin tedbirli olması gerekir, daha iyi bir şekilde ilişkilerin korunması, temkinli davranılması istenir.

Rüyada Örümcek Görüp Korkmak

Her ne kadar rüyada örümcek görmesiyle kişi korksa da çeşitli çağrışımlar bir arada olabilmektedir. Kendine yuva yapan dini bir unsur olarak tanımlandığı gibi yuvasını yapan kadın olarak da örümcek resmedilir. Rüyada örümcek görmek, ululuk ve büyük bir makama erişilmesi anlamlarına gelirken sevinç, yücelik ve aynı zamanda keramet kavramlarıyla açıklanır. Rüyada beyaz örümcek görmek, kişinin yakın çevresine çok faydalı olacağına işarettir. Huzurlu ve insanları mutlu etmekten hoşlanma durumudur. Ayrıca rüyada örümcek ısırması hali, maddi açıdan işlerin bozulabileceğini gösterirken kıskanan kişilerin çevrede bulunduğuna da işarettir. Kötülük besleyen düşmanların çok fazla sayıda olması da kişinin rüyasında örümcek tarafından ısırılmasını açıklar. Rüyada örümcek sokması da yine dedikodularına maruz kalınma halidir. Rüyada siyah örümcek görmek, var olan ev sorunlarını karşılarken anne-babayla kavga etmek, eşle küsmek ya da ayrılmak manalarında olabilir.

rüyada örümcek görmek

Rüyada Örümcek Görmek Öldürmek Neye İşarettir?

  • Rüyada örümcek yakalamak, bir kadınla evlilik yapılacağını gösterir.
  • Örümceğin kendi ağıyla birlikte yakalanması durumu ise zayıflık olarak kabul edilir.
  • Rüyada damdan örümcek düşmesi ise kış aylarının çok şiddetli geçeceğine yorulur.
  • Görülebilecek örümcek rüyalarında kişi erkek ise kadının yatakta yatmak istemediği şeklinde de yorumlanabilir.
  • Rüyada örümceğe rast gelmek ya da karşılaşmak ise takva sahibi bir arkadaş edinileceğini gösterir.

Rüyada Örümcek Sürüsü Görmek

Rüyada sıklıkla örümcek sürüleri de görülebilir. Rüyada görülen örümcek sürülerinin çirkin olması, hile ve şer durumlarıyla açıklanır. Kişinin zorluklar yaşayacağı ifade edilirken diğer bir anlamda ise gerçek dostlar kazanılacağını göstermesiyle de bilinmektedir. Çirkin örümcek sürüleri bu açıdan bakıldığında olumlu olur. Rüyada örümcek öldürmek ise kavga ya da tartışma durumlarından çok daha büyük problemlerin habercisidir. Böyle bir durumda mutlak surette tövbe kapısına yönelmek gerekir. Allah’a sığınarak rüyanın hayra geçmesine dair dualar edilmelidir. Rüyasında kişinin örümcek zehri dolayısıyla öldürüldüğünü görmesi ise insanın yoldan çıkabilecek felaketleri temsil eder. Örümcek zehri olumsuz anlamlar taşırken kişinin sadaka ve zekat vererek belaları başından def etmesi tavsiye olunur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

Rüya Tabirleri kategorisiyle rüyalarınızı en doğru yorumlarla analiz edin.

İslam Dininde Rüya Tabirinin Yeri var mıdır?

Rüya tabirleri hakkında caizdir ya da caiz değildir demek mümkün değildir. Ancak islam dininin ilk ortaya çıktığı dönemlerde rüya tabirlerin peygamberler tarafından bahsedildiği bilinmektedir.

Bir Uykuda Birden Fazla Rüya Görebilir miyim?

Her uyku sırasında rüya görmek kesin olmadığı gibi, bir uyku sırasında birden fazla rüya görebilme durumu da söz konusudur. Ancak birden fazla rüya gören kişinin hepsini birden hatırlaması mümkün olmayacaktır.

Bir Rüya Ne Kadar Sürer?

Rüyaların uyku sırasında ortalama olarak 28 saniye sürdüğü düşünülmektedir. Bilimsel araştırmalar neticesinde 28 saniye konusunda ortak bir kanıya varılmıştır. Bizler uyku sırasında rüyalarımızı çok uzun hissetsek de aslında 1 dakika kadar bile sürmemektedirler.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir