Rüyada Silah Görmek

Rüyada Silah Görmek

Başta zafer olmak üzere saygınlık, kudret ve güç temsili olurken rüyada silah görmek çoğu zaman hayırlı bir olaydır. Rütbe ve mevki alımı ya da kişinin belalardan kurtulması şeklinde de çokça yorumlanmaktadır. İşaret ettiği durumlarla ilgili değerlendirme yapıldığında rüyada silah sıkmak belalar açısından önemlidir. Rüyada kişinin silahı ateşlediğini görmesi, tüm isteklerinin gerçekleşmeye yakın olduğuna delalet eder. Silahlarla donanması halinde ise var olan durumlara karşı kişinin başarılı olacağı belirtilir. Hayat karşısında birçok fırsatın çıkacağı ve zaferler elde edileceği de yine rüyada silah görmekle ilgilidir.

Rüyada Silah Patlaması

Kişinin rüyasında silah sesleri duyması ise, kötü haberler olarak açıklanır. Bundan dolayı rüyada silah sesi duymak moral bozucudur. İşin Allah’a bırakılması ve hayra çıkarılması talep edilmelidir. Bir süre boyunca kişinin yapacağı işleri ihmal edeceğini de göstermektedir. Bununla birlikte gizlenen bir konunun ortaya saçılması olarak da rüyada silah sesinin duyulması ifade edilebilir. Ayrıca kişinin rüyada silah sıkmak tabiri hem olumsuz hem de bazı yönleriyle olumlu değerlendirilir. Etrafta var olan dost görünümlü düşmanlara ve kötü insanlara işaret eder. Bu tip insanların varlığı söz konusu olurken rüya sahibinin bu durumun farkına varması da silahı ateşlemesiyle belirir. Böyle bir rüya sonrasında kişinin bazı ortamlardan kopma yaşaması muhakkaktır. Ayrıca yeni başlangıçların oluşması adına da rüyada silah sıkmak hayra yorulmaktadır. Rüyada silah sıkmak ile ilgili bir başka yorum ise kişinin hem iş hem de sosyal yaşamında ahlaklı olarak tanındığını gösterir. Çevresindeki insanlar tarafından kişinin çok sevildiği de yine bu rüya yorumuyla söylenebilir. Rüyada başkasına doğru silah sıkmak ise rüya gören kişinin çevresindeki insanlara yardım edeceğini gösterir. Şöhret ve kazanç manalarına gelirken kişinin yardımsever olduğu ve hayır dua alacağını da gösterir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

rüyada silah görmek

Rüyada Silah Görmek Diyanet Tabirleri

  • Rüyada silah görmek; açık kısmet habercisi olmakla birlikte kıtlık ve yoklukların geride kaldığını da ifade eder.
  • Rüyada silah görülmesi veya kullanılmasıyla kişinin hastalıklarından tamamen kurtulacağı söylenir.
  • Bolluk ve zenginlik erişimi içinde rüyada silah görmek hayırlıdır.
  • Rüyada silah kullanmak, kişinin atacağı adımların yanlış olduğunu gösterir.
  • Rüyada kişinin silahla vurulması ise yeni bir aşk yaşayacağına delalettir.
  • Güzel bir ilişki habercisi olan rüyada silahla vurulmak, vuran kişinin tanınması durumunda ise gelecek zararları ortaya koyar. Kişinin hem kendisi hem de ailesini o kişi karşısında korumaya alması şarttır. 

Rüyada Tabanca Görmek

Halihazırda rüyada silah görmek diyanet tabirleri özelinde de hayırlı olmasına karşın bazı durumlarda çok kötü durumların habercisi niteliğindedir. Kişinin silahla vurulması ve vuran kişinin görülebilmesi ya da yabancı kişileri vurması durumları, ilerleyen zamanda ortaya çıkacak zararlardır. Rüyada silah kullanmak ve etraftaki bireylere bu şekilde davranış ise istenen saygının elde edilmeyeceğine işarettir. Bununla birlikte sıkıntı ve problemlerin tamamen biteceğine delalet eden bir başka durum ise rüyada birine silah sıkmaktır. Tabanca görmek ya da ateşlemek durumları rüyayı gören kişiyle ilgili olurken bir uyarıcı özelliği de sahip olabilir.

Rüya Tabirleri kategorisiyle rüyalarınızı en doğru yorumlarla analiz edin.

Rüyada Silah Gördüm. Ne Yapmalıyım?

Rüyalar kesin olarak gerçekleşecek olaylara işaret etmezler. Bu nedenle rüyalarınız sonrasında bir korku ve endişe haline kapılmamalısınız. Rüyalarınızın sadece bilinç altınızın size bir oyunu olabileceğini unutmayın.

Rüya Görmeme Durumunda Ne Yapılmalı?

Her uykumuz sırasında rüya görme beklentisinde olmamız doğru değildir. Rüya göremediğimiz dönemlerin olması gayet normaldir. Bu nedenle rüya görmediğiniz zamanlarda endişe etmemelisiniz.

Rüya Yorumlamak Haram mı?

Rüyaların yorumlanması konusunda haramdır ya da değildir gibi kesin yargılarda bulunmak doğru olmayacaktır. Rüyalardan bahsede hadislerin bulunduğu bilinmektedir. İslamiyetin ilk dönemlerinde bu tarz yorumlamalarda bulunulmuş ama kesin yargılardan kaçınılmıştır.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir